Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Halve Maan, Brugse Zot Dubbel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    De Halve Maan, Brugse Zot Dubbel

    Piwo na pewno z tego samego browaru co to, wygląda że to rzeczywiście belgijski browar, tu jest jego strona.

    Błazna Ciemniaka łyknąłem z kija w knajpie w Utrechcie wracając z wycieczki rowerowej. Alk. nieznany ale myślę że nie więcej niż 6%.
    Jasnobrązowe, klarowne, niewielkie nasycenie, nalane z dobrą pianą.
    Zapach winno-owocowy.
    Smak najpierw cierpko-owocowy, przechodzi w owocową goryczkę, a w końcu w palonosłodowy posmak.
    Bardzo lekkie a przy tym treściwe, dobrze weszło w upalny dzień.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Na początek proszę o zmianę nazwy wątku, gdyz piwo nazywa się "Brugse Zot Dubbel".

    Piwko nie zrobiło na mnie zbyt dużego wrażenia. Zaczynając od mankamentów - Gruboziarnista piana znikająca momentalnie oraz przeogromne nagazowanie, wyższe niż szampanowe kompletnie pozbawia piwa walorów smakowych.
    Najlepsze w tym piwie jest opakowanie z ładnym, oryginalnym kapslem. Co do smego piwa to albo nie mam dziś dnia do belgijskich ciemniaków, albo to piwo jest wyjatkowo mało treściwe jak na ten gatunek. Co prawda sam smak jest bardzo przyjemny (choć momentami mdławy) - plusem jest mocna goryczka wieńcząca konsumpcję, ale to za mało jak na ciemnego belga i za tą cenę (prawie 9zł za 0,33l). Lepiej te pieniądze zainwestować w Maredsous albo ciemnego Chimaya, czy też Gouden Carolusa lub któregoś z wielu innych lepszych Belgów
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Foto:
      Attached Files
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Piwo ma 7,5%
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Kupione w 2009 r. w Brugii za 2,00€.

          Pite 28 maja 2012 r.

          Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło widać lekkie czerwonawe przebłyski ukazujące względną klarowność piwa (po dłuuugim odleżakowaniu), aczkolwiek z pływającymi dużymi zbitkami drożdży.
          Piana: Średnia, szybko opada do dziurawej warstwy.
          Zapach: Bardzo silny i bardzo dubblowy. Sporo alkoholu, sporo owoców, trochę karmelu i orzechów. Niezły i stylowy.
          Smak: Piwo szalenie gęste, bardzo treściwe mimo sporego nagazowania, z fajną słodowością, lekkimi nutami owocowymi i słabiutkim masełkiem, niemal bez goryczki. Alkohol mniej wyczuwalny niż w zapachu, dobrze się wkomponowuje w całość.
          Opakowanie: Jak na zdjęciu Hawrana.
          Uwagi: Smaczny, bardzo udany i treściwy dubbelek. Jeden z lepszych, jakie piłem.

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            #6
            De Halve Maan, Brugse Zot Dubbel

            Piana obfita , szybko się redukuje ale pozostawia ładny ślad na szkle. Kolor jasne złoto klarowny. Aromat owoce, lekko kwaskowy i chmiel na klasycznego niemieckiego lagera. Smak wyraźna słodowość, owoce, brzoskwinie, i pewna egzotyczność jakby lekko pieprzne, na końcu wyraźna goryczka. Piwo dość mocno nagazowane co sprawia ze jest niesamowicie pijalne i lekkie mimo pełni i mocy . Bardzo dobre. Koniecznie do powtórzenia.
            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #7
              No i powtórka w szkle firmowym
              Wszystko podtrzymuje dodatkowo w aromacie wyczułem poziomki truskawki, tytoń. Smak również czerwone świeże owoce ziołowo klasyczna goryczka. Bardzo dobre piwo.
              Attached Files
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #8
                Browar z centrum Brugii.
                Nadal 7,5% alk.



                Aromat - wyraźny słód - kandyzowane owoce, mniej karmel. Leciutka korzenność
                Piana - wysoka, dość zwarta, w miarę trwała z dłuższą koronką, trochę zostaje na szkle
                Barwa - esencja herbaciana z różą (rubin)
                Wysycenie - średnie, musujące
                Smak - suszone i kandyzowane owoce z lekkim kwaskiem (wiśnia), podpieczony karmel, delikatna korzenna goryczka
                Treściwość - solidny dubbel

                Nie jest może bardzo złożone, ale za to smaczne piwo. Wypite z przyjemnością.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎