Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dojlidy, Magnat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BAJ
    Senior
    • 02-2002
    • 201

    Dojlidy, Magnat

    Magnat z browaru Dojlidy Białystok.

    „W jednym z najstarszych polskich browarów, będących w posiadaniu rodów Branickich, Radziwiłłów i Lubomirskich, powstało szlacheckie Piwo Magnat specjalnie dla Ciebie.”

    Nabyte w sklepie „Chmiel” we Wrocławiu. Cena 2,60 za butelkę 0,5 litra.

    Parametry: piwo jasne 15% wag. do 7% alk.

    Kolor: złocisty, ciemny.
    Fotografia nie oddaje pełnej palety barw tego piwa.
    Wykonanie dobrego zdjęcia nie jest łatwe ale pracuję nad tym.

    Aromat: bardzo zachęcający, bez nut negatywnych

    Piana: pierwsza butelka była lana ostrożnie stąd pianka była marna. Ale przy drugiej rozmach był większy i piana wypełniła szklankę po brzegi tworząc menisk wklęsły. Początkowo małe bąbelki miały tendencję do szybkiego łączenia się w większe konstrukcje co, niestety, doprowadziło do szybkiego zaniku piany. Nie zostawia kręgów na szkle.

    Smak: bardzo dobry, gorzki ale łagodny. Nie czuć alkoholu mimo dużej jego zawartości. Po wypiciu paru łyków gorycz długo jeszcze pieści podniebienie. Bardzo pozytywne wrażenia.

    Gaz: niewiele.

    Podsumowanie: Bardzo dobre piwo z klasy piw mocnych. Polecam. Zwłaszcza jako chwilę relaksu w chłodniejsze wieczory.
    Attached Files
    gdzie się piwo warzy
    tam się dobrze darzy
  • Kudłaty
    Senior
    • 09-2001
    • 1972

    #2
    Bardzo ładny gest ze strony Baja w stronę kolekcjonerów, że umieszcza na zdjęciu kapsel. Slavoy też zbiera a tego nie robi.

    Piwo piłem ale większość uwag jest już opisana.

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3307

      #3
      jeden z lepszych produktów Dojlid.......zadzam się że większość już została napisana wyżej......
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #4
        BAJ tak ładnie opisał to piwo, że trudno coś więcej dodać. W zasadzie zgadzam się z opisem i oceną kolegi, z tym, że wg mnie gazu było jednak sporo, a piana pozostawiała na ściankach wyraźne ślady. Ale to są nic nie znaczące drobiazgi, a piwo jest dobre.

        A propos kapsla - prawie wszystkie produkty DOJLID mają jednakowy (nie dotyczy to jedynie ŻUBRA oraz piwa o nazwie ZŁOTE, do którego browar tak jakby nie chciał się przyznać).

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #5
          dziś dorwałem Magnata w butelce bezzwrotnej 0,33 po 1,29 zł
          większość pozostała bez zmian tylko jakby smak troszke spłaszczony a pod koniec niestety z nutą alkoholową
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • Piwofil
            Senior
            • 01-2002
            • 907

            #6
            Ja także kupiłem w butelce 0,33 we wrocławskim piwoszu za 1,50.
            Bardzo przyjemne, mocne piwo, ale przynajmniej je czuć, nie są to żadne popłuczyny. Wyraźna goryczka, i co najważniejsze brak typowego, dla mocniejszych piw, słodkiego smaku. Bardzo udane piwo.
            www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              a ja słyszałem w specjalistycznym sklepie, że nie jest już dostępny?!

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #8
                Ależ jest dostępny!!!! (u nas w każdym sklepie!!) co więcej Magnat ma być także po fuzji z KP !!
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • elemel7
                  Member
                  • 02-2003
                  • 31

                  #9
                  To chyba najsmaczniejsze piwo z browaru Dojlidy, typ pomiędzy pełne a mocne, raczej słodowe i sporo ekstraktu. Dojlidy z puszek są na ogół mocno gazowane, ale w granicach przyzwoitości (nie to co EB).
                  Jeszcze jedno-inne gatunki z Dojlid (no może poza Classic) nie dorastają Magnatowi do pięt, więc moja ocena na tle ocen inych wyrobów tego browaru może wypaść blado, ale starałem sie być obiektywnym - danie Dojlidom Classic 4,9 nie mówiąc już o innych gatunkach to chyba lekka przesada

                  Moja ocena: [4.425]

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3307

                    #10
                    elemel7 napisał(a)

                    Jeszcze jedno-inne gatunki z Dojlid (no może poza Classic) nie dorastają Magnatowi do pięt, więc moja ocena na tle ocen inych wyrobów tego browaru może wypaść blado,]
                    czy aby napewno?? z blachy może i Dojlidy nie są rewelacyjne ale Ci którzy pili z butelki mogą potwierdzić że są lepsze piwa z Dojlid...
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • alph
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 195

                      #11
                      Witam
                      Kiedyś na spływie Cz. Hańczą troszkę popróbowałem innych Dojlid. Magnat chyba smakował mi najlepiej, ale wtedy był to Magnat Koszerny. Nie wiem, czy receptura się zmieniła, czy minęła moda, czy Reb Moskovitz nie dostał pieniędzy, ale Magnat już koszerny nie jest. Od jakiś 4 lat mniej więcej. Może to sugestia, ale śmiem twierdzić że smak mu po tym jakby nieco spowszedniał. Dalej jest to IMO dobre piwo, ale już nie najlepsze. Pozdnałem jeszcze smak Jakta, chyba był lepszy, ale piłem tylko raz i dawno.
                      Przepraszamy...Podpis w trakcie tworzenia...

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #12
                        Dopadłem Magnata w swym miejscu zamieszkania. Puszka na eksport do USA. Może ktoś ze zbieraczy złomu reflektuje ?

                        Piana ładna, obfita. Gaz w normie. Kolor głęboko złoty.Zapach intensywny, chmielowy. W smaku dominuje goryczka, nawet nieco za mocna. Ogólnie jednak inne posmaczki ze słodowym na czele jakoś sobie radzą. Jest to wciąż dobre mocne piwo, trzymające poziom.

                        Moja ocena: [4.1]

                        Comment

                        • robox
                          = kapslarz =
                          • 11-2002
                          • 8188

                          #13
                          Piecia napisał(a)
                          ... z blachy może i Dojlidy nie są rewelacyjne...
                          Masz rację Piecia, żadna rewelacja. Niestety butelkowego Magnata u mnie na próżno szukać. W Tesco tylko pucha, butelkowe i puszkowe Classic i Żubr.

                          Comment

                          • pedro123
                            Junior
                            • 11-2002
                            • 8

                            #14
                            Kiedyś, jakieś 10 kilo temu (byłem grubszy ) i parę lat wstecz jedyne piwo, które nadawało się w moim pojęciu do picia to było piwo mocne, a synonimem mocnego był magnat. Były to czasy kiedy zawrotną karierę robił EB-ol - śmieliśmy się, że EB-ola produkuje się w ten sposób, że nalewa się wody do niemytych butelek po magnacie i kapsluje . Dzisiaj magnat jest dla mnie za ciężki i ma za dużo posmaków. Jakby ktoś oblał się kilkoma rodzajami perfum na raz. Ale dobry na zimę.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              Magnat ma dość specyficzny smak do którego można się przyzwyczaić pod warunkiem częstego jego spożywania. ja do nich nie należę!
                              wady: piana - wręcz żałosna, momentalnie znikła;
                              do zakceptowania są: neutralny, słaby zapach i stosunkowo małe nasycenie - parę strużek bąbelków leniwie odrywających się od dna, kolor, któremu trudno coś zarzucić;
                              a smak: początkowo, wyraźny smak puszki, po chwili już nieobecny, potem wyczuwalna średnia goryczka, po chwili gardłowy kwaśny posmak...
                              to tyle...
                              ogólnie da się polubić, ale pewnie z butelki

                              Moja ocena: [3.475]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎