Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

3 Fonteinen, Oude Kriek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    3 Fonteinen, Oude Kriek

    Kolejny specjał z mojego archiwum.
    Nazwę browaru przeważnie piszę się tak: BROUWERIJ 3 FONTEINEN. Browar znajduje się w Beersel kilka kilometrów na południe od Brukseli.
    Oude Kriek jest piwem typu lambik do którego dodano wiśnie (nie wiem w którym momencie warzenia ).
    Butelka 0,75l, zamykana na korek, alc. 5%, kupione i wypite w Belgii.
    Kolor czerwony, mętny, piękny. Piana podczas nalewania żywa i burzliwa, różowa. Po kilku chwilach pozostała tylko delikatna obrączka.
    Zapach wiśniowy z nutą migdałów - bomba zapachowa!
    Smak lekko kwaśny, gorzkawy, a raczej ściągający (rozgryzione pestki niektórych owoców tak smakują) i wiśniowy. Gdzieś w tle czuć drewno i migdały (tak mi się wydawało). Pyszne. Orzeźwiające. Wspaniałe na lato.
    Attached Files
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet
    Oude Kriek jest piwem typu lambik do którego dodano wiśnie (nie wiem w którym momencie warzenia ).
    Tradycyjnie wisienki dodaje się do krieka nie podczas warzenia, ale na etapie fermentacji.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      W aromacie dominuje cytrusowa kwaśność i aromat nieco mokrej deski przybitej do ścian rzadko sprzątanej koziarni. Wiśnie, o ile, to wyczuwalne jedynie w dalekim planie w postaci delikatnych migdałów.


      Smak kwaśny i bardzo mocno owocowy. Czy to cytrus, niedojrzałe jabłko czy kwaśna wiśnia trudno i określić. Po przełknięciu na języku pozostaje wrażenie lekkiego ściągania.

      Piłem dość młody egzemplarz butelkowany w lutym 2013 r. Mimo tego nie pozostawił wątpliwości, że to dobre piwo. Główne cechy lambika wyraźne, wiśnie trochę schowane za kwasowością (może tak ma być). Smakowało mi bardzo i jeszcze mocniej utwierdziło w przekonaniu aby omijać kriekopodobne wiodące marki.

      Comment

      • yoxik
        Senior
        • 10-2012
        • 427

        #4
        3 Fonteinen Oude Kriek
        Brewed by Brouwerij 3 Fonteinen
        Style: Lambic Style - Fruit - Top 50
        ABV: 5%

        Piana różowa, jak po koli opada. Kolor mętna czerwień. Aromat kwaśne wiśnie pestkowy, taniny, intensywny. Smak nie zaskakuje, oddaje to co w aromacie, kompot wiśniowy bez cukru, pestkowy (kwas pruski), drewno taniny, leciutka kwaskowatość. Piwo mało skomplikowane bardzo dobre ale brakuje mu trochę złożoności, a może dzisiaj nie był mój dzień na kwacha
        Również tutaj
        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎