Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Racibor Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Racibórz, Racibor Pełne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Jak dla mnie to po prostu czerwony Racibor produkowany chyba od roku, tyle że podlega jakimś mutacjom.
    Byłem niedawno w Raciborzu i okolicach i stwierdziłem, że dostępne są 2 czerwone Racibory nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka.
    Jeden ma 12,5% ekstraktu i 6,2% alkoholu a drugi 11,5% ekstraktu i 5,7% alkoholu.
    Wygląda na to, że ten mocniejszy się kończy i wypiera go ten słabszy- sądząc po dostępności i datach przydatności do spożycia.
    Ewidentnie się różnią smakowo bo zrobiłem porównanie.
    Mocniejszy zgodnie z przewidywaniem jest bogatszy i głębszy w smaku, z wyrażnie słodowym posmaczkiem, którego brakuje słabszemu, ale różnice nie są drastyczne.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złociste ale jak to bywa w moim przypadku z Raciborzem mętnawe [1.5]
      Piana: z początku obfita, utrzymywała się jakiś czas, potem dośc szybko zniknęła, biał z drobnymi pęcherzykami [3.5]
      Zapach: delikatny, slodkawy [3.5]
      Smak: przyjemny chmielowy posmaczek zakłoca lekko kwaśnawy smak, dość pełne w smaku ale czasem sprawiało wrażenie rozwodnionego, delikatnie szczypało w język i podniebienie [3.5]
      Wysycenie: ciut za duże, babelki lecialy do góry jak szalone [4]
      Opakowanie: euro, gładki kapsel, ciekawa etykieta choć dość prosta w swoich motywach [4]
      Uwagi: zakupione w Michasiu, gdyby były świeższe napewno byłoby lepsze, a tak.....ale wypiłem do końca

      Moja ocena: [3.45]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Budvar
        Senior
        • 09-2005
        • 265

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ładny - ciemnozłoty, klarowne [4]
        Piana: pierwsze wrażenie super ! szkoda, że początkowo "kremowa" piana szybko dziurawieje i opada (na szczęście kożuszek pozostaje) [3.5]
        Zapach: zbyt mało wyraźny, z przewagą nut słodowych [3.5]
        Smak: zbyt słodowy, co wywołuje wrażenie, że piwo jest trochę bez wyrazu, stanowczo brakuje mi w nim goryczki, choć da się wypić "bez zmrużenia oka" [3.5]
        Wysycenie: w porządku [4]
        Opakowanie: całkiem przyjemne, choć do pełni szczęścia brakuje lepszego papieru i dedykowanego kapsla [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemne, ponad dwudziestokaratowe złoto, stosunkowo ciemny w porównaniu do ogółu obecnie produkowanych w piw pełnych, współgra z wyraźnym słodowym smakiem, piwo klarowne [5]
          Piana: kolejny produkt Raciborza, próbujący uciekać z butelki, bardzo szybko piana opada ok. 2 min., do połowy kufla zostaje obwódka i minimalny kożuszek na ok. połowie powierzchni, później zostaje sama obwódka, ostatnią trzecią część kufla charakteryzuje zupełny brak piany, za to minus [2.5]
          Zapach: już po otworzeniu butelki czuć intensywny, słodowy zapach, później delikatny, słodkawy, z nutką chmielową, ujmujący [5]
          Smak: w kuflu, odwrotnie niż w zielonej wersji Raciborza, od początku dominuje smak słodowy, aksamitny, lekko słodkawy, przez niego przebija się, łagodna, ale stanowcza i szlachetna goryczka, w efekcie od połowy kufla smaki balansują się i tworzą świetne połączenie, piwo jest sycące, mimo zawartości ekstraktu 11,5 %, posiada wyraźnie zaznaczony "pełny" słodowy charakter, 5+ [5]
          Wysycenie: do ideału brakuje bardzo niewiele, przydałoby się ciut większe wysycenie, drobne bąbelki nadają piwu charakterystyczną lekkość i lagodność [4.5]
          Opakowanie: zmiana butelki z euro zrobiła wizerunkowi czerwonego Racibora dobrze, kapsel czarny, brak zastrzeżeń; podobnie jak w przypadku zielonego Racibora, drażnią beczki z 3D Maxa na etykiecie, zaw. ekstr. 11,5%, alk. 5,7%, wzmianka o PN z 1995 r., na dole butelki wytłoczony logo PP ("Polskie Piwo") [4.5]
          Uwagi: kolejny, zaskakująco dobry, doskonały smakowo produkt z Raciborza, partia, podobnie jak zielony, testowany wczoraj, z przydatnością do spożycia 10.2007, kupione za 1,4zł, nieco ciemniejszy i mocniej słodowy niż klasyczny pils, w pełni zasługuje na miano "piwo pełne", rewelacja

          Moja ocena: [4.7]
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • woosaa
            Senior
            • 07-2005
            • 1548

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ładny złocisty,klarowny [4.5]
            Piana: nawet gęsta,biała,z początku troszkę za szybko opada poczym przyhamowuje tworząc delikatny dywanik [4]
            Zapach: delikatny chmiel z delikatnym akcentem kwiatowym i w oddali wyczówalnym słodem [4]
            Smak: z pierwszym łykiem lekko słodawe,lecz póżniej już dobra goryczka tak jakby minimalnie przypalana [4]
            Wysycenie: w kufelku delikatnie bąbelkuje,ale przez cały czas, w gardełku trochę za małe [3.5]
            Opakowanie: etykieta w tonacji kremowo-czerwono-brunatnej z kontrą i krawatką,szkoda że czarny kapsel.podana tylko zaw.alkoholu [4]
            Uwagi: dobre regionalne piwko

            Moja ocena: [4]
            mb WOS

            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              #7
              Witam.Dodaję fotkę właśnie spożywanego i świeżego Racibora.Szkoda tylko że piany po paru minutach już nie było.
              Attached Files
              mb WOS

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nasycony bursztynowy, klarowny. [3.5]
                Piana: Drobna, bardzo ładna, pierwotnie 4 cm, stopniowo zamienia się w kożuszek. [4]
                Zapach: Chmiel i słód oraz coś jakby alkohol...? W tym woltażu? [3]
                Smak: Ciekawa chmielowa goryczka z lekką nutą kwaskowatą. [3.5]
                Wysycenie: Spore, takie, jak lubię. [4]
                Opakowanie: W linii "Racibora", zaskakuje brak JAKICHKOLWIEK parametrów. [3]
                Uwagi: Moim zdaniem to jest "ten lepszy" Racibor...

                Moja ocena: [3.375]

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4568

                  #9
                  Parametry są ale na kontretykiecie. Jest napisane tak: zaw. ekst.11,5% wag. Zaw. alk. do 5,7% obj.

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #10
                    Teraz to piwo smakuje, jakby je wyprodukowali w Zduńskiej Woli Co prawda smakuje na tyle dobrze, że zduńskowolskie produkty produkty do takiego, pijalnego poziomu rzadko kiedy się zbliżały, ale jednak jest to porażka. Jeszcze jakiś czas temu Racibor bardzo mi smakował, a dziś strach otworzyć butelkę Może przed przejęciem Staropolski wyzbył się jakiejś partii swoich khe khe... wyjątkowych drożdży? Nie wiem. Niemniej jednak irytujące absmaczki staropolskie są bardzo dobrze w tym piwie rozpoznawalne.
                    Last edited by delvish; 05-11-2008, 21:07.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor jest jasnożółty. [4]
                      Piana: Piana tworzy się średnioobfita i jest również średniostabilna, ale utrzymuje się parę minut, głównie dzięki bąbelkom gazu. [4]
                      Zapach: Aromat zdradza lekką dominację słodu i nutkami chlebowymi, ale złamanymi chmielem. [4]
                      Smak: Dość dobry, pełny smak piwa. Początkowo lekko słodowy, z czasem coraz bardziej chmielowy w smaku. Jednakże jest mniej goryczkowy niż Racibor Premium, a bardziej pełny. Na języku pozostaje smak goryczki chmielowej. Zupełnie poprawny Full. [4]
                      Wysycenie: Nasycenie jest dobre, cały czas wolno pracuje i orzeźwia. [4]
                      Opakowanie: Racibor Premium jest zielony, a Pełne jest czerwone. Niestety obecnie brak jest informacji o zawartości ekstraktu, który tak czy inaczej mógłby być delikatnie większy. [3.5]
                      Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 11.07.2009

                      Moja ocena: [3.975]

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, pasuje do ekstraktu. [4]
                        Piana: Piany minimalnie więcej niż w Raciborze Premium i równie nietrwałej. [1.5]
                        Zapach: Dość silny, słodowo-chmielowy. Troszkę pachnie ścierą... [3]
                        Smak: Na początku solidna słodowość z lekką słodkością przypominającą piwa moce, potem słaba chlebowość (niestety szybko przenika) i wreszcie goryczkowo-słodkawy posmak. Wypić się da, ale bez szczególnej przyjemności. [3]
                        Wysycenie: Bdb. [5]
                        Opakowanie: Etykieta jakaś taka przeładowana. I Mistrz Kaufmann, i chmiel, i beczki. Lekkie uproszczenie wzoru wyszłoby jej na dobre. Minus za brak podanego ekstraktu. Butelka ŻGB nowa. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3]

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Intensywny złoty, zaryzykowałbym nawet, że kolor starego złota [4.5]
                          Piana: Piana intensywna, wysoka, drobne bąbelki. Bardzo szybko opadła ale do końca utrzymał sie widoczny kożuszek. [4]
                          Zapach: Zapach chmielowo-słodowy, z przewagą chmielu. [4]
                          Smak: Mocno słodowy, zalatujący "strongiem" mimo, że alkohol nie wyczuwalny. Niestety zapach obiecywał chmiel i słód a smak dał wręcz słodycz [2.5]
                          Wysycenie: Nasycenie słabiutkie, po 1/3 kufla żadne!! [2.5]
                          Opakowanie: Ładne. Minus za brak informacji o ekstrakcie i czarny kapsel. [3.5]
                          Uwagi: Piwo poprawne ale zbyt słodowe, żeby mnie zachwycić. Mam wrażenie, że mimo warzenia w niekoncernowym browarze ma odciśnięte piętno masowego smaku. Dlaczego? Bo jest dla mnie smakowym rodzeństwem Piasta Wrocławskiego :/

                          Moja ocena: [3.325]
                          Last edited by leona; 06-08-2009, 09:58.

                          Comment

                          • granat862
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 945

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemne złoto, klarowny. [4.5]
                            Piana: Średniopęcheżykowa z pojedyńczymi większymi bąblami,bardzo niska, śnieżnobiała, szybko znika. [2.5]
                            Zapach: Przyjemny słodowo-kwiatowy [4]
                            Smak: Piwo pełne w smaku, słodowa słodycz z dobrze wyważoną goryczką. [4.5]
                            Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                            Opakowanie: Czytelna etykieta to na plus. Na minus krzywo przyklejona kontra, brak ekstraktu i czarny kapsel. [3]
                            Uwagi: Kupione w Zofmarze, do powtórzenia.

                            Moja ocena: [4.025]
                            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6130

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoto-bursztynowy [3.5]
                              Piana: Podczas nalewania 2-3 cm ale po 2 min. zostaje tylko obwódka... [2.5]
                              Zapach: Raczej chmielowy... [3]
                              Smak: Podaje słodko, ten smak nazywam porterowym ale w tym wypadku to nie pozytyw. Wolę smak piwa... [2.5]
                              Wysycenie: Już od początku raczej słabe "bąble" potem nikłe... [2.5]
                              Opakowanie: Etykietka może się podobać, nie przeładowana, kolorystyka stonowana, większość danych jest. Kabzel lepszy czarny niż samolot lub koń... [3.5]
                              Uwagi: Moja wersja 12,5* / 6,2 % - najlepsza z tego wszystkiego etykietka... chyba że na złą partię trafiłem...

                              Moja ocena: [2.775]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎