Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schrems, Schremser Edelmärzen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Schrems, Schremser Edelmärzen

    Butelka 0,5 litra, kapsel firmowy, alkohol 5,1%, ekst. 11,9%, cena 0,69 euro
    właściwa nazwa browaru to Privatbrauerei Karl Theodor Trojan ale nawet na ich stronie wystepuje jako Brauerei Schrems
    Kolor - jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, średniowysoka, trwała, kożuszek utrzymał się prawie do końca
    Zapach - słodowy plus delikatne nuty chmielowo-ziołowe
    Gaz - w normie
    Smak - słodowy, lekkie nuty chmielowo-ziołowe, sympatycznie średnio słodkie, lekka goryczka
    Po spozyciu w ustach pozostał sympatyczny posmak słodowo-ziołowo-chmielowy.
    Dobre, lekkie i smaczne piwo marcowe, zwłaszcz na taką pogodę jaką mamy za oknem

    W moim "zbiorze" piwo nr. 610 / 453 opisane na forum / 356 - nowe na forum ( moje )
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Kolor złoty. Klarowny.
      Piana naprawdę zacna. Biała, wysoka, długo się utrzymuje. Na szklance zostają wyraźne wzorki. Gruba szumowina do końca konsumpcji.
      Przyjemny, miękki słodowy aromat.
      Smak to leciutka słodowa słodycz, słody przyjemnie i aksamitnie rozkładają się na podniebieniu. Goryczka średnia, szlachetna. Finisz dość rześki, choć posmaki stosunkowo szybko nikną.
      Nasycenie jest w rejonach średniowysokich. Mimo wszystko nie szczypie a dodaje piwu świeżości i lekkości.
      Butelka i szata graficzna jak na zdjęciu sibarha. Prosta, ale elegancka etykieta i krawatka. Na kontrze trochę przechwałek o wyjątkowości piw z browaru Schrems. Parametry bez zmian. Kapsel firmowy.

      Świetne piwo marcowe. Smaczne, stylowe, o sympatycznej palecie słodów i chmielu. Dawno nie piłem lagera o tak przyjemnym odcieniu goryczki. Według mnie wzorzec sesyjnego "piwa pierwszej potrzeby". I drugiej i trzeciej... Ode mnie 9 w skali 1-10.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎