Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Briestskoje Piwo, Dupliet Kriepkoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Briestskoje Piwo, Dupliet Kriepkoje

    blg 17, alk 7,6 %

    Piwo które nasunęło mi skojarzenia z Einbecker Ur-Bock Hell. Jest to podobny do cytowanego przeze mnie odpowiednika jasny koźlak

    Kolor złoty. Piana średniopęcherzykowa ale utrzymuje się do końca w postaci kożuszka. W smaku gładkie. Wywarzone między słodowością a wytrawnością. Goryczka jest zalegająca ale nie nachalna. Nagazowanie bardzo leniwe. W zapachu dominuje aromatyczny chmiel. Opakowanie to butelka euro przykryta złotym kapslem z naklejoną akcyzą. Na kontrze wszystkie dane o piwie. Ciemna i mało czytelna etykieta przedstawia głowy dwóch kozłów, czarnego i jasnego (przytyk do nazwy piwa - 'Podwójnie Mocne').

    Piwo bardzo dobre. Ocena 4.6

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    obecne parametry to alk 6%, ekstrakt 14%
    Barwa ciemno złocista, piana, zwarta, krzepka, dość długo się trzyma, w smaku pełne, treściwe, dominuje lekka goryczka wymieszana ze smakiem słodu, wyczuwa się moc piwa, jednak nie czuć alkoholu.
    Ogólnie dobre piwo, świetnie się je pije.
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Hrustgurd
      Senior
      • 05-2007
      • 431

      #3
      Piana: obfita, dobrze trzymała się
      Kolor: złocisty
      Zapach: normalny słodowy
      Smak: słodowy bez chmielu, nieco mdły alkoholowy (ale nie mocno). Nie lepsze mocne. Jedyne, co czuję się dobrze - brzeczka w całosci przefermentowała i pokazuje oświadczone gęstość.

      Nieco zmieniona etykieta.
      Attached Files

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19163

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
        blg 17, alk 7,6 %

        Piwo które nasunęło mi skojarzenia z Einbecker Ur-Bock Hell. Jest to podobny do cytowanego przeze mnie odpowiednika jasny koźlak

        (...)

        Piwo bardzo dobre. Ocena 4.6
        Może kiedyś to było piwo warte zachodu. Dziś dostępne gównie w ponad litrowych PET-ach służy do łagodnego wprowadzania % do organizmu.
        Zapach mało przyjemny, nie zepsuty, lekko alkoholowy; blado jasne, klarowne. Piana dużo bardziej obfita niż w naszych koncerniakach, o dziwo trwała. Zostaje na powierzchni i osadza się na szkle. W smaku nie czuć czuć nic goryczki, lekko kwaskowe, poza tym dziwny bimbrowy posmak.
        Poniżej przeciętnej...

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎