Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Murau, Murauer Doppelmalz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Murau, Murauer Doppelmalz

    Butelka 0,5 litra, kapsel firmowy dla tego piwa, alkohol 5,2 %, eks.13.3%, cena 0,69 euro
    Kolor - prawie czarny, klarowny
    Piana - beżowa, drobna, niewysoka, średniotrwała,
    Zapach - karmelowy, wyraźny i sympatyczny
    Wysycenie - okey
    Smak - karmelowy, średnio słodkie, lekkie palone nuty, minimalna goryczką
    Wypiłem z przyjemnością.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr. 642 / 473 opisane na forum / 376 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwko:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Właśnie degustuję to piwo bo sobie przywiozłem z Austrii. Przez 5 lat parametry się nie zmieniły, a ja właściwie zgadzam się z recenzją Sibarh'a. Smaczne, karmelowe, nie przesłodzone piwo z lekką palonością. Ciut zmieniła się barwa, (obecnie jest ciemnobordowe nie czarne), piana też jaśniejsza, oraz cena podskoczyła bo w markecie płaciłem 1,01€ + kaucja.
      Etykieta identyczna jak na fotce Sibarh'a.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        Kolor bardzo mocnej, nieco "odstałej" herbaty. Piana kremowa, niezbyt efektowna.
        Pachnie tak, jak się nazywa - słodowo. W smaku jest lekko wytrawna goryczka, silny słód z palonym akcentem i karmel, ślady orzechowo-winne.
        Nagazowanie średnie, ale nie wiem, czy dla takiego piwa nieco nie za wysokie... Opakowanie w stylu browaru - jak na fotce.
        Całkiem smaczny, rozbudowany smakowo ciemniak.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎