Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sint-Jozef, Bosbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    Sint-Jozef, Bosbier

    To już moje trzecie spotkanie z piwem z browaru św. Józefa. Tym razem coś bardziej do kategorii napój piwny. Bosbier - piwo z dodatkiem jagód.
    Zgrabna smukła butelka 0,25l. ładan etykieta w kolorystyce jagód, 4,5% alk.
    Po otwarciu kapsla uniósł sie zapach jagodowy, jabym dżem otworzył . Pianka powstaje ładna, ale szybko dziurawieje i opada.
    Piwo ma kolor dosyć ciemny, różowy? Nie jestem dobry z kolorów, na zdjęciu wyszedł słabo, bo piwo mętnawe od osadu jagodowego.
    Zapach intensywnie jagodowy.
    Smakuje bardzo łagodnie, jak jagodowa oranżadka. Smak piwa na dalszym planie. Powstaje podobno (jak podaje M. Jackson) na bazie pilsa.
    Polecam przede wszystkim dla pań, mojej żonie bardzo zasmakowało.
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    Jeszcze fotka
    Attached Files

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      W 2015 roku browar zmienił nazwę z Sint-Jozef na Cornelissen, żeby podkreślić rodzinną tradycję przedsiębiorstwa.
      Oczywiście nadal produkuje jagodowego Bosbiera.

      Wiśniowa, klarowna barwa.
      Drobnoteksturowa piana o konsystencji musu i różowawej barwie. Stosunkowo trwała.
      Słodki, owocowy rześki aromat. Faktycznie jagodowy z pewnym udziałem nut kwaskowych.
      W smaku jest absolutnie niepiwnie. Słodko, z lekkim kwaskiem, całkowicie bez goryczki. No może odrobinę cierpkości by się dało znaleźć. Takiej wynikającej na przykład z podsuszania owoców.
      Nasycenie gazem umiarkowane, ale odczuwalne. Całkowicie pasujące do charakteru produktu.
      Butelka jak u Borysko, jedynie drobna kosmetyka treści napisów, związana ze zmianą nazwy browaru. Kapsel granatowy.

      Sympatyczny napój. Obiektywnie smaczny. Ale nie w kategoriach piwnych. Nie oceniam.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎