Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Kraków, Dark Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Stary Kraków, Dark Ale

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Zaw. ekstr. 12% wag., alk. 4.8 % obj. butelka 500 ml z nadrukowanym kapslem z datą i napisem Dark Ale.
    Również wielce problematyczne czy trafi do sprzedaży...
    Barwa czarno-brunatna, pod światło wiśniowo-brunatna, przejrzysta. Piana słabsza niż w Goldenie, znika nie pozostawiając po sobie śladów. Nasycenie również słabe jak w Goldenie. W zapachu wyraźna nuta palonego słodu coś jak black patent lub inna Carafa. W głębi ejlowe kwiatki. W smaku czuć palone ziarna i pewną kwasowość, goryczka mniejsza niż a Goldenie, jednak nie od chmielu.

    Comment

    • Cez
      Senior
      • 01-2003
      • 1789

      #3
      czy jakieś deustacje w szerszym grone są przewidziane albo orientacyjna data pojawienia się w sprzedazy?
      Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Drugie piwo zamówione na Stolarskiej. Na początek piana, ehhh ta piana. Kiedyś dawno temu taką gęstą miał Piast św pamięci, gdy nie ważył jeszcze w unitankach. Tak samo jak amber pyszne, piana utrzymywała się na ściankach pokala i nie spływała !!!!
        Pyszne, mogło mieć trochę więcej gazu.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19165

          #5
          ach, pychota po prostu! aż chce się mieszkać w takim mieście jak Kraków.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny, mało przejrzysty, pod światło ciemnowiśniowy; [5]
            Piana: drobniutka, może nie tak jak w "azotowych" stoutach, ale ładna; jasnokremowa, osadzająca się na ściankach; [5]
            Zapach: orzechowo-kakaowe, a może czekoladowe nuty; [4.5]
            Smak: gorzkiej czekolady, z lekką słodyczą oklejającą podniebienie; [4.5]
            Wysycenie: umiarkowane, ale dzięki temu nie "rozdyma" po 3 piwach; [4.5]
            Opakowanie: czytelniejsze niż Smocza Głowa Amber Ale - to w wersji butelkowej, a oceniam laną tutaj: firmowa podstawka, szkło... jak trzeba; ogólnie jednak na 4; [4]
            Uwagi: tak trzymać! szkoda, że tylko przez najbliższy miesiąc będzie się można nim delektować.

            Moja ocena: [4.55]

            Comment

            • smrtan
              Senior
              • 03-2002
              • 229

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny, niezbyt przejrzysty, próba światła in minus... [4]
              Piana: Z butelki nie piłem. W przypadku lanego - najsłabszy punkt. W Non-Iron praktycznie od początku nie istniała. W Esspresso było znacznie lepiej - porządna piana na początku, utrzymywała się w jakimś tam stopniu do samego końca... [3.5]
              Zapach: Delikatny i stonowany. Lekko słodowy z kakaowo-czekoladowymi momentami. [4.5]
              Smak: Bomba! Bardzo przyjemny smak, kojarzący się ze stoutem owsianym zwłaszcza jego czekoladowymi mutacjami. [5]
              Wysycenie: Średnie, bez wizualizacji. Może i za delikatne ale przynajmniej można spokojnie wypić większą ilość tego zacnego piwa bez obaw o sensacje w żołądku. [4]
              Opakowanie: Ocena wersji z kija jak najbardziej pozytywna. Eleganckie podstawki, grube i dystyngowane kufle. Na pewno ponad knajpianą przeciętną... [4.5]
              Uwagi: Jak dla mnie odkrycie tego roku!

              Moja ocena: [4.55]
              Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

              W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

              Mój browar domowy
              Etykiety moich piw domowych

              Comment

              • Cez
                Senior
                • 01-2003
                • 1789

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ciemny, mocna kawa. [4.5]
                Piana: Piękna, beżowa o kremowej konsystencji. Utrzymuje sie bardzo długo. Osiada na ściankach szklanki. [5]
                Zapach: Delikatny z nutą orzechów i kawy. [4.5]
                Smak: Czekolado-kawowo-orzechowy. Bez nadmiaru słodyczy.
                W pierwszym momencie piwo wydało mi sie lekko wodniste, ale po kilku łykach przekonałem się, że piwo ma 'długi' i pełny smak, który nie nudzi sie podniebieniu. [5]
                Wysycenie: Niewielkie, ale tutaj raczej jako zaleta niż wada. [4]
                Opakowanie: Wersja lana. Firmowy nalewak. Podstawek już zabrakło w lokalu. [4]
                Uwagi: Znowu mamy znakomite piwo w Krakowie!

                Moja ocena: [4.7]
                Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika smrtan
                  (...) W przypadku lanego - najsłabszy punkt. W Non-Iron praktycznie od początku nie istniała. W Esspresso było znacznie lepiej - porządna piana na początku, utrzymywała się w jakimś tam stopniu do samego końca...
                  tu wiele zależy od umiejętności i chęci barmana. jak widzę jak Andrzej stara się by piwo zachęcało do wypicia to aż jestem skłonny zapomnieć o zniżce w Espresso.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez
                  (...)
                  Uwagi: Znowu mamy znakomite piwo w Krakowie!
                  ... i tak trzymać. musimy własnymi gardłami przekonać właściciela, by pozostawił to piwa na dłużej w menu.
                  Last edited by e-prezes; 16-10-2006, 08:33.

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny to ciemny. Nie jest czarny jak smoła. Jest taki jaki ma być [5]
                    Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa. Do końca pozostawia solidną warstewkę. Ładnie pozostawia również obrączki na szkle. [4]
                    Zapach: Lekka karmelowa paloność połączona z ale'ową owocowością. Gdyby był intensywniejszy dostałby 5. [4.5]
                    Smak: Gładkość połączona z wytrawnością. Piwo jest lekkie i jednocześnie bogate w posmaki: palone, karmelowe, lekkie owocowe. Jest troszkę jakby cierpkie od czekoladowego słodu. Goryczka wyważona między łuską a chmielem, który w tym piwie jest i tak na dalszym planie. [4.5]
                    Wysycenie: Leniwe ale takie ma być w takich piwa. Rozbija ciężkie posmaki ale nie narzuca się. [5]
                    Opakowanie: Oceniałem piwo z beczki ale tutaj ocenię etykietę z butelki. Jest z przodu za banalna, niedopracowana graficznie. Z tyłu nadziubdziane jest za wiele informacji. Tutaj potrzeba zatrudnić profesjonalistę. Tomasz Jabłoński zna się dobrze na warzeniu ale na wizerunku produktu mniej [3]
                    Uwagi: Piwo z butelki jest zupełnie inne. Gorsze. Ponadto butelkowe należy pić raczej ciepłe. Schłodzone, prosto z lodówki jest wogóle beznadziejne

                    Moja ocena: [4.425]

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • Doodeck
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 1612

                      #11
                      Ale miałem pecha
                      Dark Ale, które dzięki Shlangiemu przywiozłem z tyskiej giełdy, trafiło mi się wygazowane. Nawet nie "psykło" przy otwieraniu.
                      Dalekosiężny
                      Obserwator
                      Obiektów
                      Dynamicznie
                      Epatujących
                      Ciekawymi
                      Koncepcjami

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
                        Ale miałem pecha
                        Dark Ale, które dzięki Shlangiemu przywiozłem z tyskiej giełdy, trafiło mi się wygazowane. Nawet nie "psykło" przy otwieraniu.
                        U mnie też gazu było niewiele. Ale Ale czasem tak mają. Mnie bardzo smakowało.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • Jaroslav
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 967

                          #13
                          Ciekawe piwo. W smaku bardzo harmonijne,
                          wyraźne posmaki czekoladowo-orzechowe. Jest to
                          po prostu piwo pyszne. Jedyne mankamenty, jakie
                          zauważyłem to słaba piana (tu wyraźnie odstaje od
                          wyspiarskich "ajli") i gaz. Niemniej jednak życzyłbym
                          sobie degustować Dark Ale znacznie częściej.
                          Podziękowania dla e-prezes'a.

                          Ps. Bardzo przypadła mi do gustu szata graficzna etykiety.

                          Comment

                          • franekf
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 944

                            #14
                            Piwo troszkę mnie rozczarowało - po pierwsze niemal całkowity brak piany, tylko jakieś grube bąbelki, jakby ktoś nie wypłukał szklanki po płynie do mycia naczyń; po drugie - bardzo mało gazu, piwo właściwie nie zareagowało na pozbawienie kapsla... W smaku czekoladowo-kawowe, tego już się spodziewałem. Trochę przypominało mi Meantime Chocolate, choć może niektórym to porównanie może się nie podobać. Mam mocno mieszane uczucia po tym piwie - ciężko nawet mówić cokolwiek o cenie (4 zl u Joli), bo piwo jako takiego konkurenta na rynku krajowym nie ma... Jako że wszystkich piw na świecie jeszcze nie piłem, nie podejmuję się jednoznacznej oceny tego piwa.
                            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                            Piwny Janusz bez Teku

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf
                              Mam mocno mieszane uczucia po tym piwie - ciężko nawet mówić cokolwiek o cenie (4 zl u Joli), bo piwo jako takiego konkurenta na rynku krajowym nie ma...
                              O wiele lepsze jest z beczki Mam pytanie, gdzie to piwo kupiłeś w Warszawie ? Są tam też inne piwa ze Starego Krakowa lub Relakspola ?

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎