Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strubbe, Zottegemse Grand Cru

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    Strubbe, Zottegemse Grand Cru

    Browar Crombe, a właściwie firma piwna, opisany został tutaj.
    Butelka 0,33l, alc. 8,4%, import własny, cena 1,50 euro.
    Kolor: bursztynowo - pomarańczowy, piwo jest mętne.
    Piana: biała, średniobąbelkowa, niska, do końca pozostaje ładna, kilkumilimetrowa powłoczka.
    Zapach: intensywny, słodowo - owocowo - kwiatowy, wyraźnie czuć cytrusy i tak jakby fiołki?.
    Smak: długi, słodki, owocowy. Finisz goryczkowo - alkoholowy (alk. przyjemnie rozgrzewa przełyk). W trakcie spożywania zanika posmak alkoholu, a goryczkowy finisz staje się bardziej głęboki i dłuższy. Jak to w belgijskich piwkach bywa, gęba jest wypełniona trudnymi do rozpoznania posmaczkami. Wydaje mi się, że poczułem imbir i czereśnie.
    CO2: bardzo dużo.
    Bardzo dobre, treściwe, mocne piwo (taka mała buteleczka, a miesza w głowie ) o zdecydowanym, owocowo - słodko - gorzkim profilu.
    Attached Files
    Last edited by pezet; 15-09-2006, 14:30.
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Kolor miodowy z pomarańczowym błyskiem. Piana jasnoszara, drobna, gęsta, po 10 minutach redukuje się do obrączki na powierzchni.
    W aromacie chmiel, DMS, nieco kwaśna słodowość. Po solidnym ogrzaniu wychodzą spore nuty winne i alkoholowe.
    Smak słodowy, średnio wytrawny, mało przyjemny. Goryczka pikantna (alkoholowa?). Mocno rozgrzewające.

    Piwo niesmaczne, niemal pozbawione cech górnofermentacyjnych, smakuje jak przeciętny mocny lager.
    Nie było zepsute czyli taki był zamysł twórcy? Grand Cru, ubawiłem się po pachy... za 11 zł/0,33 l

    EDIT: widzę, że z opisem Pezeta zgadza się jedynie goryczkowo-alkoholowy finisz, i utwierdzam się w przekonaniu, że trafił mi się knot.
    Last edited by leona; 03-08-2013, 21:54.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #3
      Strubbe [Crombé], Zottegemse Grand Cru

      Alk. 8,4%

      Aromat - łagodnie korzenno-kwiatowy, ciut stajenny, nieco owoców
      Piana - wyższa, zwarta, trwała
      Wysycenie - wysokie, musujące
      Barwa - bursztynowa
      Smak - korzenny, kwiatowy, trochę słodko-cierpkich owoców. Długa, korzenna goryczka
      Treściwość - solidna

      Dobry, udany tripel

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        Zdjęcia:
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎