Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strakonice, Strakonicky Dudák Nektar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Strakonice, Strakonicky Dudák Nektar

    Butelka 0,5 litra, kapsel firmowy zawinięty w folię, alkohol 4,5 %, eks. brak, svetly lezak
    Kolor -ciemnozłocisty, lekko nieklarowny, niepasteryzowane???
    Piana - drobna, zbita, średniowysoka, średniotrwała, zbiła się w ładny kożuszek
    Zapach - lekko słodowy z aromatem owocowo-winno-pszenicznym
    Gaz - właściwy
    Smak - słodowo-winno-pszeniczny, lekko słodkie ze srednią goryczką oraz delikatnym kwaskiem
    Bardzo dobre piwo o ciekawym pełnym smaku.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 687 / 487 opisane na forum / 390 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Tyle lat i tylko jedna recenzja tego piwa

      Zdecydowanie najlepsze ze Strakonickich piw dostępnych w Polsce. Pozbawione wszelkich niepożądanych akcentów smakowych o których wspominał sibarh, a których nie powinno być w pilsie. Charakteryzuje się przyjemną, dobrze zaznaczoną goryczką. Wchodzi leciutko, idealne na sesyjne piwo.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Kupione w Zofmarze za 2,70 zł.

        Kolor: Złoty, dość głęboki jak na domniemany ekstrakt.
        Piana: Niezbyt wysoka i opada w oczach niemal do zera.
        Zapach: Średnio silny, słodowy, z lekką miodowością/owocowością w tle.
        Smak: Rzeczywiście bardzo pełne w smaku, z leciutkimi nutkami owocowymi i przyjemnym, chlebowym finiszem. Goryczka nieprzesadna, ale dobrze podkreśla słodową dominantę.
        Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha, nie zmieniła się od czterech lat. Tylko folia została zastąpiona krawatką.
        Uwagi: Bardzo przyjemne, dobrze wchodzące piwo.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Dziwne jest to piwo. Wchodzi jak woda, ale nie jest wodniste. Dużo tu różnych smaczków, ale są one tylko lekko zaznaczone. Przyjemne, łagodne, sesyjne piwko.
          Brak o tym informacji, ale z innych źródeł wiadomo (a i domyślić się łatwo), że to jest 11-tka.
          W porównaniu ze zdjęciem sprzed 4 lat, zrezygnowano ze sreberka, teraz jest krawatka.
          Kupione we wrocławskim Browarku za 3,35.
          Last edited by Pendragon; 05-06-2010, 20:29.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • cap-n-go
            Senior
            • 05-2005
            • 273

            #6
            zgodnie z informacjami na etykiecie piwo miało byc niefiltrowane ale po nalaniu wyszło zupełnie klarowne, jak brak kompetencji ministra rostowskiego. wysycone idealnie, pęcherzyki delikatnie pracują i drapią język ale nie szczypie. Smakowo jest to idealny wybór na dłuższe piwne posiadówki - wyobrażam sobie ( z uwagi na mroźną pogodę za oknem ) że idealnie pasowałoby na letnie popołudnie z grilowanym karczkiem i kaszanką - nie nuży nic a nic, mimo że wypiłem ciurkiem około półtora litra - pierwszy akord to słody , potem lekki, bardzo delikatny chmiel, drożdze i chlebek a na końcu delikatna maślana nutka. Jak dla mnie bardzo smaczne i zachęcam do spróbowania.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎