Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koncesja na import piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #31
    Jeśli piwo kupujemy za granicą w hurtowni, to akcyza już została zapłacona! Ta procedura dotyczy sytuacji, w której np. kupujemy piwo bezpośrednio w browarze. Przynajmniej ja to tak rozumiem

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #32
      Krzysztof, wskazana przeze mnie procedura jest dlatego słuszna, gdyż nie mamy do czynienia ze składem podatkowym - nie magazynujemy i nie przetwarzamy, a tym bardziej nie produkujemy tow. akcyzowych, ani z zawieszeniem poboru akcyzy. Jesteśmy w stanie uiścić akcyzę w momencie powstania należności podatkowej i zużywany ów towar nie odsprzedając go nikomu. Miejsce odbioru tow. akcyzowych, które podlega szczególnym warunkom dotyczy zarejestrowanych handlowców i nie dotyczy podatnika o którym wspominam.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeśli piwo kupujemy za granicą w hurtowni, to akcyza już została zapłacona! Ta procedura dotyczy sytuacji, w której np. kupujemy piwo bezpośrednio w browarze. Przynajmniej ja to tak rozumiem
        Zatem jest jak mówię. Niemniej w szczególnych przypadkach możemy zwrócić się o zwrot części lub całości podatku.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #34
          e-prezesie, że też chce ci się bawić w zawiłości prawne w tak ważnym momencie życiowym. Czyżbyś studiował prawo przy okazji intercyz?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Zatem jest jak mówię. Niemniej w szczególnych przypadkach możemy zwrócić się o zwrot części lub całości podatku.
            Jakiego podatku? Akcyzy? Przecież to nie my płacimy akcyzę, tylko browar.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19166

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              e-prezesie, że też chce ci się bawić w zawiłości prawne w tak ważnym momencie życiowym. Czyżbyś studiował prawo przy okazji intercyz?
              Podatek akcyzowy, Prawo celne, Podatek VAT i inne ustawy, w tym m.in. Kodeks Karny Skarbowy i Ordynacja podatkowa to ustawy, których znajmość mnie obowiązują z racji wykonywanego zawodu.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19166

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                Jakiego podatku? Akcyzy? Przecież to nie my płacimy akcyzę, tylko browar.
                ale my płacimy zabezpieczenie akcyzowe na poczet tego podatku, nim go nabędziemy.

                Comment

                • darko
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 2078

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  ale my płacimy zabezpieczenie akcyzowe na poczet tego podatku, nim go nabędziemy.
                  Weź mi wytłumacz, co mnie obchodzi akcyza gdy kupuję piwo z hurtowni w Czechach czy Niemczech. Bo nie pojmuję tego. Zabezpieczenie to trzeba zapłacić jak wchodzimy w posiadanie piwa, od którego nie został odprowadzony podatek akcyzowy.
                  Jakbym kupił piwo w hurtowni w Polsce to też bym nie płacił żadnych podatków poza VATem.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                    Weź mi wytłumacz, co mnie obchodzi akcyza gdy kupuję piwo z hurtowni w Czechach czy Niemczech. Bo nie pojmuję tego. Zabezpieczenie to trzeba zapłacić jak wchodzimy w posiadanie piwa, od którego nie został odprowadzony podatek akcyzowy.
                    Jakbym kupił piwo w hurtowni w Polsce to też bym nie płacił żadnych podatków poza VATem.
                    Jest takie coś. W Polsce płacisz akcyze gdy chcesz wprowadzic to piwo do obrotu. Przed wyjazdem do Czech składasz deklaracje w UC i wpłacasz jakąś tam kwote.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19166

                      #40
                      Tak stanowi ustawa. Zabezpieczenie jest wymagane i basta!

                      Comment

                      • darko
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 2078

                        #41
                        Ja pierd... Tyle mam do dodania

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                          Weź mi wytłumacz, co mnie obchodzi akcyza gdy kupuję piwo z hurtowni w Czechach czy Niemczech. Bo nie pojmuję tego. Zabezpieczenie to trzeba zapłacić jak wchodzimy w posiadanie piwa, od którego nie został odprowadzony podatek akcyzowy.
                          Jakbym kupił piwo w hurtowni w Polsce to też bym nie płacił żadnych podatków poza VATem.
                          Ale to jest ich akcyza (w dodatku niższa), a trzeba opłacić naszą akcyzę. W naszym wspólnym dobrze rozumianym interesie.
                          Last edited by kopyr; 10-09-2009, 22:04.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • delvish
                            Senior
                            • 11-2004
                            • 3508

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            trzeba opłacić naszą akcyzę. W naszym wspólnym dobrze rozumianym interesie.
                            By żyło się lepiej?
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ale to jest ich akcyza (w dodatku niższa), a trzeba opłacić naszą akcyzę.
                            Ad rem. A jak w takim razie można uniknąć podwójnego opodatkowania akcyzą? Trzeba się zwrócić do jakiejś np. czeskiej izby celnej o zwrot ichniej akcyzy?
                            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                            (Frank Zappa)

                            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                            Comment

                            • darko
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 2078

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                              By żyło się lepiej?

                              Ad rem. A jak w takim razie można uniknąć podwójnego opodatkowania akcyzą? Trzeba się zwrócić do jakiejś np. czeskiej izby celnej o zwrot ichniej akcyzy?
                              Ale jak oni mają Ci oddać coś, czego im nie zapłaciłeś?

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ale jak oni mają Ci oddać coś, czego im nie zapłaciłeś?
                                No, bo to jest taka tradycja. Muszą oddać samolot. Coś ekstra.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎