Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Katowice, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Bierhalle Katowice, Pils

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • strzelczyk76
    Senior
    • 11-2003
    • 823

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, klasyczny, lekko mętne, takie w sam raz. [4.5]
    Piana: Nie za wysoka, ale drobnoziarnista, utrzymuje się do końca spożywania. [4.5]
    Zapach: Piękna dominacja chmielu, bardzo aromatyczne, aż chce się wąchać przed każdym łykiem. [4.5]
    Smak: Bardzo dobry, lekki pils, solidna, mocna goryczka, długo pozostająca na języku, piwo dosyć wytrawne, ale treściwe, chce się sięgnąć po następne. [5]
    Wysycenie: Nizbyt duże, ale do pilsa wystarczające, coś tam się odrywa i podtrzymuje pianę. [4]
    Opakowanie: Ładny pękaty kufelek, niestety 0,4 l + za logo Bierhalle [5]
    Uwagi: Bardzo dobre piwo, chyba że ktoś nie lubi mocnej goryczki. Akurat pilsa polecam brać w litrowym kuflu. Mniam ;-))

    Moja ocena: [4.7]
    NORMALNOŚĆ



    Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

    Comment

    • toto
      Senior
      • 12-2006
      • 949

      #3
      Degustowałem w sobotę. W pełni podzielam powyższą opinię Strzelczyka sprzed lat. Wyraźnie goryczkowy, smaczny, aromatyczny i orzeźwiający pils. Jak dla mnie czołówka w tym stylu w Polsce. Cena dalej 8 zł/0,4 l.

      Comment

      • kjaros
        Senior
        • 03-2007
        • 377

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Klarowny, słomkowy. [4.5]
        Piana: Przy nalewaniu utworzyła się śnieżno-biała, gęsta piana. Niestety zredukowała się do do 5mm kożuszka który pozostał do końca. [4]
        Zapach: Czysty przewodni zapach chmielowo-ziołowy. W tle nuty miodowe i słodowe. [4]
        Smak: Minimalnie słodkie. Po przełknięciu dobra chmielowa goryczka a na "deser" solidne chlebowe posmaki. [4.5]
        Wysycenie: Nagazowanie liche. Bąbelki widać do końca ale niestety nie czuć ich na języku. [2.5]
        Opakowanie: Browar restauracyjny więc oceniam oprawę piwa pitego na miejscu. [5]
        Uwagi: Dobry pils. Mimo słabego nagazowania warte spróbowania. Do powtórzenia .Kupione w pasażu "Silesii" w butelce steine za 5zł.

        Moja ocena: [4.2]
        Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

        Comment

        • kjaros
          Senior
          • 03-2007
          • 377

          #5
          Zdjęcie wersji butelkowej

          Zdjęcie wersji butelkowej
          Attached Files
          Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

          Comment

          • TomX
            Senior
            • 09-2004
            • 1035

            #6
            Dobre, treściwe piwo, ale daleki byłbym od zachwytu. Przede wszystkim zdecydowanie zbyt słabo nagazowane, owszem - silnie chmielone, ale "tępo", brak mu orzeźwiającej chmielowej ziołowości jaką miało kilka miesięcy temu Marcowe (Pilsa piłem dziś po raz pierwszy, Marcowe z dzisiaj miało niestety te same "braki"). Plus za piękny kolor, ładną pianę i ogólnie miłą atmosferę lokalu.
            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ładny złocisty,lekko mętny [4]
              Piana: ładna śnieżno biała i w miarę gęsta,dotrwała do końca [4.5]
              Zapach: lekki aromat głównie ... kwiatowy,słabe akcenty chmielowe [4]
              Smak: dominacja goryczki jakby takiej "metalicznej",minimalne dodatki owocowe,w całości smakuje nawet nieżle [3.5]
              Wysycenie: prawidłowe,gaz cały czas ładnie pracuje [4.5]
              Opakowanie: zwykły bączek,zwykły kapsel i skromna etykieta,podana zaw.alk. [3]
              Uwagi: Piwko z datą 15.06.2011

              Moja ocena: [3.825]
              mb WOS

              Comment

              • AdrianR
                Member
                • 04-2014
                • 62

                #8
                Po przelaniu bączka do szkła ukazuje się nam coś co swoim wyglądem przypomina bardziej zlewki przelane do butelki niż rozlane profesjonalnie piwo. Piana była ze mną przez kilka sekund, a aromat pomimo dobrego pierwszego wrażenia (słody, zioła) uciekł jeszcze szybciej. W ustach piwo sprawia wrażenie dość lekkiego pomimo słodyczy, która nie jest kontrowana żadną goryczką. To ma być pils?! Miałem uczucie obcowania z piwem za 2zł, które bierze się na dwa łyki i to tylko i wyłącznie w celu ugaszenia pragnienia. Mi byłoby wstyd umieszczać logo swojego lokalu na tak miernym piwie. Łaskawie przemilczę etykietę, która nie dość, że jest katastrofalna z ohydnym logiem to na dodatek jest krzywo wycięta.
                http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
                https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
                http://instagram.com/adrianpijepiwo

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4305

                  #9
                  Piłem nie z bączka, ale lane, co prawda w krakowskiej filii, lecz jednak. Ciekawa sprawa: wydaje się, że Pils z Katowic ma większy stopień nachmielenia niż Pils z Bierhalle Warszawa czy Lublin (łódzkiego nie pamiętam). Jak to więc jest z tą jednolitością receptury i procesu technologicznego? Generalnie niezłe, spełnia wymagania gatunku, do wypicia, choć niczym specjalnym, poza tą satysfakcjonującą goryczką się nie wyróżnia.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎