Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nymburk, Postřižinské Bogan Světlý Speciál

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Nymburk, Postřižinské Bogan Světlý Speciál

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5,6 %, eks. brak, svetly special, standartowy kasel browaru
    Na etykiecie zdjęcie Bogumila Hrabala
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobno i średniobąblowa, średniowysoka i trwała, ładnie osiada na szkle
    Zapach - słodowy wyraźny i delikatnymi aromatem pszenicznym
    Gaz - okey
    Smak - słodowy, na początku lekkie nuty pszeniczne, które w trakcie konsumpcji stają sie coraz wyraźniejsze, lekka - goryczka, chmiel , słodycz i kwasek
    Dobre piwo o interesującym lekko pszenicznym smaku. Polecam. Warto spróbować.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 727 / 496 opisane na forum / 399 - nowe na forum (moje)
    Last edited by sibarh; 04-10-2006, 22:13.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      #3
      Super piwko!
      Dobry gaz i smaczek dobry... słodowo-chmielowy / bez dodatków burzących dobre odczucia / tylko ta pianka.... /szybko schodzi do 1 cm i do firanek/
      ale to nie może być problemem w całości!

      Zakup: Maria 2, Ruczaj - Kraków... polecam ten svetly special!
      Last edited by Javox; 13-01-2010, 23:51.

      Comment

      • otvirak
        Senior
        • 04-2005
        • 764

        #4
        pivo 'wielosmakowe'

        Zakupione jak wyżej. Bardzo ciekawe, pełne w smaku jasne pivo. Zachęcający jasnobursztynowy kolor. Jak dla mnie ciut zbyt duże wysycenie (czyli w okolicach średniego 'obiektywnie patrząc' ) Powiedziałbym, że to pivo... 'wielosmakowe' - tyle jest w nim różnych, przechodzących w siebie kolejno akcentów: słodowy, lekko goryczkowy i leciutko pszeniczny. Na pewno godne spróbowania, a nawet częstszej konsumpcji
        niepoprawny czechofil


        Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
        WISŁA MISTRZ!

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          #5
          Zakupione w sklepie Pivni Galerie w Pradze. Jak wspominają przedmówcy w piwie tym objawiają się bardzo wyraźne nuty goździka, co w połączeniu z dość silną chmielową goryczką i zbożową kwaskowatością daje bardzo ciekawą kompozycję. Choć bardziej jako eksperyment niż względem częstszego spożycia.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            aromat - na pierwszym planie słód z lekką owocową nutą, leciutki chmiel w tle
            barwa - złota
            piana - średniotrwała, lekko oblepia szkło
            smak - treściwy, z dominującym słodem, wyczuwalna owocowość, lekki kwasek i goryczka.
            "pszeniczności" jak sugerowali przedpijcy w tym piwie raczej nie ma. To złudzenie daje natomiast dodana mieszanka ziół.

            Moim zdaniem najlepsze piwo z Nymburka. Osobiście nie darzę tego browaru specjalną atencją. Jednak to piwo bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle pozostałych.
            Na kontrze informacja, że Bogan to przezwisko Hrabala z jego harcerskiego okresu.

            Godne polecenia, ciekawe piwo porównywalne smakowo z ziołowym Sedm Kuli z Beneszowa oraz jeszcze bardziej ze świetnym Brzeźniakiem 14.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Piwo kupione w Zofmarze za 3,60 zł.

              Kolor: Ładne, głębokie złoto.
              Piana: Daje się utworzyć bardzo ładna, wysoka czapa.
              Zapach: Silny, głównie chmielowy. W tle słodowość, taka lekko piwniczna, lekko kwiatowa. Niezbyt przyjemna.
              Smak: Raczej wytrawny. Na pierwszym planie zioła i goryczka, spod której próbuje się przebijać pewna słodowość, ale chmielenie jest na tyle solidne, że nie ma większych szans. Wspominanej powyżej pszeniczności nie wyczuwam, natomiast zioła owszem i świetnie komponują się one z chmielem. Za mało jednak treści jak na ekstrakt.
              Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Tradycyjnie dla tego browaru, etykieta przedstawia Hrabala.
              Uwagi: Kolejne dobre piwo z browaru w Nymburku, ale raczej nie wybitne, Pije się dobrze, ale nie zachwyca.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6077

                #8
                Powrót do piwka w pełni trafiony. Ta świetna 13-stka zadowoli gust wielu.

                Jedynie ci, których męczy słodkawość czeskich piw mogą kręcić nosem...
                Ale nie słodkawych jest mało... a zdobycie Rytira ze Svijan może być trudne / tzn ja mam /

                Zmiana na lepsze za sprawą mocniejszej, trwalszej piany...
                Browar oprócz konserwatyzmu w szacie graficznej zachowuje dobry smak... i oby tak dalej...

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jedynie ci, których męczy słodkawość czeskich piw mogą kręcić nosem...
                  Ale nie słodkawych jest mało...
                  ???

                  a zdobycie Rytira ze Svijan może być trudne
                  Chcesz powiedzieć, że w Krakowie łatwiej o Nymburk niż o Svijany?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6077

                    #10
                    Ja nie mam problemu... ale ci co lubią mocno chmielone nie zawsze mogą go znaleźć...
                    Niewielu też zna ten sklep na skraju miasta a gdzie indziej to raczej trudno...

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6077

                      #11
                      Kolejne podejście i znów z satysfakcją...

                      Piana zdecydowanie długotrwała i obecna do ostatniego łyka...
                      I smak dobry, zbożowy i nawet słodycz jest do zaakceptowania...

                      Polecam ten bursztynowy przysmak

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6077

                        #12
                        Prawie 3 kwartały mijają a tu żadnych dopisów...

                        Mimo wszystko będę dalej raczył się tym dobrym piwem...
                        Jak nie ma nowości to produkty z Nymburka mają pierwszeństwo...

                        Bogan raczej nigdy mnie nie zawiódł i tym razem jest świetny...

                        Ta goryczka przenikająca nutki słodyczy albo na odwrót...

                        Alkohol 5,5 % obj. Nowa szata graficzna pomarańcz dojrzała do złota... i Hrabal jakby smutniejszy...
                        Attached Files

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          #13
                          No Javox przerwę ten twój monolog i trochę ten idylliczny obraz tego piwa lekko zakłócę!

                          barwa: ciemne złoto
                          piana: bardzo grubopęcherzykowa, dziurawa, szybko opada
                          zapach: słodowy z lekkim chmielem
                          smak: słodowy z długo przeciągniętą ale delikatną gorzkością i leciuteńkim karmelem. W miarę picia goryczka coraz silniejsza i cierpka ale słody ciągle wyczuwalne.
                          gaz: ok

                          Smak całkiem fajny ale piana znika w mgnieniu oka - tak nietrwałą pianę to chyba ostatnio w Polsce widziałem
                          Last edited by sibarh; 15-07-2012, 19:22.
                          LP

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6077

                            #14
                            Coś w tym jest...
                            Co by nie mówić... bardzo mnie martwi połączone ze zmianą szaty graficznej obniżenie walorów smakowych... wielka szkoda....

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6077

                              #15
                              Po kilku miesiącach dopiszę coś w tym cichym dziale...
                              Piwko dobre... bardzo dobre... powoli wzrastająca dobra goryczka na słodkim ale nie przykrym podkładzie...
                              Solidna klasyka do wielokrotnego użycia...

                              Grafika i parametry bez zmian...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎