Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chodovar, Prezident

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Chodovar, Prezident

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - złocisty, klarowny, podobno niepasteryzowane
    Piana - drobna, średniowysoka, trwała, długo sie utrzymywała
    Zapach - słodowy, wyraźny + nuty owocowo-słodkie
    Gaz - okey
    Smak - słodowy wyraźny i mocny, średnio słodkie, wyraźny chmiel i goryczka, lekki kwasek
    Dobre pełne piwo. Polecam

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 788 ( 532 opisane na forum ) 435 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Pivo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #3
      W moim przypadku jest to Prezident Premium. Ze strony browaru wynika, że jest to to samo piwo co Prezident.
      Kolor praktycznie bursztynowy, piana dość trwała w większości drobno pęcherzykowa.
      Zapach słodowy, z wyraźnie wyczuwalnymi innymi nutami.
      W smaku zrównoważone; jednocześnie zmysły atakują słodowość, goryczka i kwaskowatość (ta ostatnia wyraźnie schowana pod resztą)

      Czesko-niemieckie informacje na kontrze sugerują, że ten Prezident Premium skierowany jest na niemiecki rynek.
      Attached Files
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Zakupione w Zof-Marze w Łodzi na Pomorskiej.

        Kolor: Ciut ciemniejszy niż sugerowałby domniemany ekstrakt.
        Piana: Średniej wysokości, lecz bardzo trwała, długo trzyma się kożuszek na powierzchni.
        Zapach: Silny, chmielowo-słodowy, typowy dla piw czeskich.
        Smak: Słodowo-chlebowo-chmielowy, dość typowy dla czeskich piw klasy Premium.
        Uwagi: Coś mi śmierdzi ten deklarowany brak pasteryzacji, bo piwo było pite 3 maja 2009, zaś data przydatności do spożycia to 11 listopada 2009...

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Kolor: Ciemny słomkowy wchodzący nieco w złoty.
          Piana: Biała, rzadka i utrzymująca się krótko.
          Zapach: Słodowo-chmielowy.
          Smak: Typowy dla większości czeskich piw słodowo-chmielowy z dość mocną goryczką.
          Nasycenie: Odpowiednie.

          Standardowe czeskie piwo niczym specjalnym się nie wyróżniające ale też nie zawodzi. Dość pełne w smaku z mocną goryczką i w atrakcyjnej cenie, choć za jej równowartość można znaleźć coś lepszego.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • fuliano
            Senior
            • 07-2010
            • 1825

            #6
            Kolor - ciemno-złoty klarowny
            Piana - drobna, średnio-wysoka, szybko znika niestety pozostawiająć jedynie drobną obrączkę.
            Zapach - słodowy z delkatnymi nutami chmielowo-owocowymi
            Smak - na początku przebija cytrusowo-kwaskowy posmak, potem wyczuwalne słody, by zakończyć średno długą lekką goryczką
            Wysycenie - odrobine za duże, przykrywa początkowe odczucia

            Zakupione w Intermarche Błonie k/ Warszaway

            Comment

            • karol1000
              Senior
              • 09-2007
              • 1823

              #7
              piana dość słaba i krótkotrwała
              smak: niby ok, slodowo - chmielowy ale jest coś w tym piwie co nie pozwoliło mi wychylić kufla z dobrym smakiem i zadowoleniem. słodkość i goryczka w złych proporcjach jak na mój gust
              LP

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Aktualna fotka:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #9
                  Pite zaraz po Zameckym Specialu z tego browaru


                  W tym wypadku treściwość jest niższa, choć też solidna, goryczka wyraźniejsza. chmiel wyczuwalny w aromacie. Na początek uderza zdecydowana żelazna nuta. Potem zanika, ale początkowe uderzenie było bardzo wyraźne. Zamecky Special jest taki trochę ociężały, mocno słodowy, ma w sobie coś ciekawego, tu brakuje charakteru. Trochę mam podobne odczucia jak Karol1000 - niezbyt zbalansowane. W browarze smakował tak dobrze... tu jak na czeskie piwa jednak rozczarowanie.

                  Comment

                  • Pery77
                    Senior
                    • 03-2011
                    • 142

                    #10
                    Średnie piwo. Nic specjalnego go nie wyróżnia. Pije sie w sumie nawet miło ale nie pozostawia po sobie jakichś wielkich wspomnień. Wiele takich piw w czechach warzą. Jak na nasze warunki to by pewnei było jednym z lepszych ale jak na Czechy to tylko średniak. Ten svetly lezak po prostu jest bez charakteru. Wcale nie jest zły ale to troche za mało żeby mówić o nim dobry. W aromacie troche chmielu a w smaku lekka goryczka i troche słodowosci. Taki uśredniony smak...

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6124

                      #11
                      Moje zdanie o Prezidencie z piwnic skalnych nie było najlepsze...
                      - dziś testowałem go znowu po dłuższym czasie i wrażenia tylko trochę się poprawiły...

                      Najgorszy ten metaliczny start, który jakoś zanika w trakcie dalszej konsumpcji...
                      Piana i wysycenie jak dla mnie za małe... po krótkim czasie z piany zostaje tylko obwódka...
                      Jeżeli nie zrażać się startem "alu-tępego chmielu" to nie jest tak źle...
                      Powoli piwo nabiera treściwości i dobrze czuć mieszankę słodowo-chmielową...

                      Generalnie mam mieszane uczucia i raczej wybór w przyszłości padnie na inne piwko...

                      Graficznie prawie bez zmian... nowy kapsel, zielone napisy na białym tle, firmowy pies.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6124

                        #12
                        Może się spodoba...
                        Attached Files

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #13
                          Prezident

                          Kolor: Jasny bursztyn, klarowny.
                          Piana: Całkiem wysoka, średniobąblowa. Szybko opada do cienkiej warstwy, później pierścień i wysepki.
                          Zapach: Słodowy, całkiem intensywny. Dziwne, ale tło wydaje mi się chlebowo-miodowe.
                          Smak: Lekko słodki początek, a po nim lekko metaliczna goryczka. Na szczęście metaliczność ustaje i później goryczka jest przyjemniejsza i zostawia przyjemny posmak. Treściwe i dość dobre, ale ogólnie nie zachwyciło mnie.
                          Wysycenie: Średniowysokie.
                          Opakowanie: Jak na fotce Javoxa.
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Piwo jak najbardziej do wypicia, dla miłośników nikłej goryczki.
                            Piwo piłem w temperaturze ok. 15*C i w aromacie dało się wyczuć nuty owocowe. Generalnie jest to niezła kompozycja słodu i chmielu, nie odniosłem wrażenia, że brak mu było zbalansowania.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6124

                              #15
                              Dziś trafiło mi się świetne wydanie Prezidenta...

                              Bardzo smaczne... bez metali, bez kwasów, nie za słodkie...
                              Po prostu fajny smaczek piwny, lekko zbożowy... z niezłą goryczką...
                              Gaz i piana średnia... na dłużej warstewka i firanki...

                              Graficznie bez zmian. Data 17.06.13...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎