Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Wałbrzyska 11, pawilon 31 (D. H. Land) [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2291

    #16
    Dzięki za info. Stary Mokotów to już trochę dalsze rejony, ale będąc przejazdem pewnie wstąpię po butelkowego Specjala. Mimo że to już GŻ- mam sentyment do tej marki, kiedyś za czasów EB to było świetne piwo.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2291

      #17
      Dziś pojawiło się Lubuskie z browaru Boss (cena ok. 3 zł.)
      Polecam także ostatki Kujawskiego Niepasteryzowanego- z datą przydatności do dzisiaj, ale smakowo nic nie straciło, bo stoi w lodówce. To już raczej pożegnanie z grudziądzkim browarem w tym sklepie chlip chlip
      Z Konstancina obecnie tylko Dawne, ale zwykle jest przekrój niepasteryzowanych. Sklep nie bierze już od nich pasteryzowanych wersji bo są gorsze i nie schodzą (z tym akurat mogę się zgodzić). Poza tym przekrój Obołonia i Ciechany.

      Comment

      • Maidenowiec
        Senior
        • 07-2004
        • 2287

        #18
        To ciekawe, że zrezygnowali z pasteryzowanych na rzecz niepasteryzowanych. Generalnie tendencja jest odwrotna. Aczkolwiek ja nie narzekam
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2291

          #19
          Nikt nie chciał niepasteryzowanego Kujawskiego? No trudno, dziś wziąłem ostatnie dziewięć ostatnich sztuk przeterminowanych o jeden dzień za 1,50 po krótkich negocjacjach ze sprzedawcą
          Trzeba godnie pożegnać się w Kunterem
          Smak bez zarzutu- piwo trzymane w sklepowej lodówce.
          Maidenowiec- z niepasteryzowanymi jest zawsze ryzyko czy w te 2-3 tygodnie zejdzie, na szczęście ten sklep chętnie je bierze z hurtowni i nie narzeka bo ma akurat stałego klienta.
          Przykład odwrotny: delikatesy FJ po sąsiedzku (kilkanaście metrów obok) wzięły niedawno po raz pierwszy Mazowieckie i Zdrojowe Niepasteryzowane (ważne do 25.09.) piwo stało w zakamarkach na podłodze obok lodówek i oczywiście nie poszło. Zgaduję, że już więcej go tam nie zobaczę.
          Dziś widziałem tam jeszcze dwie butelki przeterminowanego, zmętniałego Zdrojowego z farfoclami w środku- materiał dla Sanepidu
          Tam zresztą pracują jacyś kompletni ignoranci- biały i czarny Kasztelan chłodzi się dumnie w lodówce podczas gdy niepasteryzowany dogrzewa się w skrzynkach obok

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2291

            #20
            To wciąż całkiem dobrze zaopatrzony sklep- stałe dostawy Ciechana (Wyborowe, Mocne, Miodowe), Konstancina (Dawne, Mazowieckie, Zdrojowe- wersje niepasteryzowane), BOSSa (Lubuskie i Porter).
            Kilka dni temu pojawił się także Velkopovicky Kozel Cerny i Premium (oba po 4,00 zl.) a na szybie sklepowej zawisła kartka "Czechy są Vinne"
            Tak się promuje ich nowy dostawca - www.vinnysklep.pl

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2291

              #21
              Dziś doszły: Primator Svetly i Radegast Original (oba po 3 zł.).
              Kozel Cerny kosztuje 4 zł., Kozel Svetly (a nie Premium jak wcześniej pisałem) po 3,60 zł.
              Jeśli czeskie piwa się przyjmą zagoszczą pewnie na dłużej.

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #22
                Właśnie brakowało mi czeskich piw, będę musiał podjechać. Dzięki za informację
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • screw
                  Junior
                  • 02-2009
                  • 6

                  #23
                  Ja się wczoraj naszukałem tego sklepu i lipa. Pani w kiosku twierdziła, że to ona ma numer 31 pawilonu ale piwa nie miała Na przeciwko (dwa boksy dalej chyba) był tylko sklep z winem i pan z obcym akcentem poinformował mnie, że ani czeskich ani słowackich piw nie ma u niego.

                  Comment

                  • tfur
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 1301

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika screw Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja się wczoraj naszukałem tego sklepu i lipa.
                    faktycznie, numeracja nie jest przejrzysta, a wg planu sklepu trudno trafić, ale nie zniechęcaj się - sklep znajduje się w przejściu między nowym a starym landem, tuż przy południowym wyjściu z metra, od strony batuty, bo tak się chyba ta zapchana uliczka nazywa. po sąsiedzku są dwa spożywczaki, kwiaciarnia (chyba) i bankomat euronetu, ale trzeba wyjść na tyły (przynajmniej dla mnie to są tyły, bo zawsze wchodzę od strony metra).
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2291

                      #25

                      Land poprawił w końcu swoją mapkę i teraz jest raczej dobrze - lokal 31 to właśnie ten sklep (tylko że ma jedno wejście a nie dwa).
                      Screw - wszedłeś do pasażu pod dachem, a trzeba pójść na tyły, wejście jest z podwórza, jak pisał tfur od strony ul. Batuty.
                      Nie zniechęcaj się ze dwa dni temu czeskie piwka wciąż były, choć szczególnie oba Kozele szybko schodzą.

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2291

                        #26
                        W tym tygodniu można też kupić:
                        - Budejovicky Budvar 10-tka (3,80)
                        - niepasteryzowany jasny Bernard (8,70)

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1301

                          #27
                          dla wygody uzyskałem kontakt do sklepu: 519 776 774
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2291

                            #28
                            Pojawił się wyśmienity Primator Weizenbier (4 zł.)

                            Comment

                            • tfur
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 1301

                              #29
                              nastąpiła lekka wpadka. zadzwoniłem, upewniłem się, czy jest coś z konstancina, pojechałem jak po swoje i... okazało się, że zdrojowe jest o dwa dni przeterminowane, a to, jak wiadomo, ostatnio wybitnie mu nie służy. no, w każdym razie jutro ma być świeża dostawa z konstancina. nie mam za złe. skutkiem tych nieudanych zakupów była moja wizyta - gdzieżby indziej, jak nie w rodzince.
                              veni, emi, bibi

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2291

                                #30
                                Konstancina ten sklep bierze z piw regionalnych chyba najwięcej i potem im czasem zostają resztki lekko po terminie. Widziałem jak już w ciągu kilku dni od dostawy potrafi wytworzyć się zmętnienie mimo że Zdrojowe/Mazowieckie/Dawne stoją u nich w lodówce. Najpewniej kupować od razu po przyjściu nowej partii.
                                Wczoraj była także świeża dostawa Lubuskiego i Ciechana.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎