Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Cafe Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Namysłów, Cafe Beer

    Kolejne piwo z Namysłowa kontynujące serię Pluma. Tym razem o smaku kawy. Alk. 4% ekstraktu nie podano. Kupione w nocnym na ul. Bazyliańskiej przy Telepizzy za 2,05zł. Smakuje jak kawa.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu
  • remfire
    Senior
    • 03-2004
    • 1334

    #2
    Cafe zakupiłem w Świdnicy - smak faktycznie przypomina kawe ( zgodnie z nazwą) , jednak nie jest to coś tak dziwnego jak Poema di Caffe. Jesli ktos lubi czasami siegnąć po smakowe piwa to wg mnie warto. Znacznie bardziej mi smakowało niż namysłowskie Maliny i Imbiry.

    Comment

    • Jaroslav
      Senior
      • 10-2005
      • 967

      #3
      Mogę potwierdzić słowa remfire, zdecydowanie najlepsze
      spośród serii namysłowskich piw smakowych (moim
      zdaniem jedyne, które można spokojnie wypić do końca).
      Zakupione w Kluczborku.

      Comment

      • piwowar2
        Senior
        • 11-2001
        • 588

        #4
        Smiesza mnie takie piwa a zarazem jest to zastanawiajace, ile trudu i kosztow wklada sie w takie eksperymentalne produkty. Dlaczego mysl wyprodukowania dobrego tradycyjnego piwa jest tak daleka. Zastanawiam sie, czy w Polsce piwo typu Keller czy Zwickel jest mozliwe? Albo typowy Märzen? Mysle tu szczegolnie o Namyslowie.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          po pierwsze nazwa gatunku wielu nic nie powie.
          po drugie obecnie browary idą za modą na piwa smakowe zdobywając tę rzeszę klientów, którym klasyczne piwo pilseńskie nie smakuje. też jestem zdania, że marzen czy viena lager mogłyby zdobyć swoich smakoszy w tej grupie.
          w moim odczuciu Namysłów chciał mniej ryzykować jak z Brown Ale i korzystając z reklamowego szumu koncernów uszczknąć coś dla siebie, przy nie oszukujmy się mniejszym nakładzie środków niż piwa typu marzen czy brown ale.

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #6
            Właśnie piję to piwo i rzeczywiście jest wypijalne. Kolor ciekawy, czerwonawy, ejlowy.
            Piana szybko opada i w tej chwili jest tylko milimetrowa obrączka.
            Zapach kawowy. Schłodzono smakuje jak mrożona kawa. Nie przesadzili ze słodyczą (choć mogłaby być nieco mniejsza )

            Ja nie przepadam za piwami tego typu i pewnie więcej nie kupię, ale spokojnie daje się wypić.
            Jednak jak patrzę na ten kolor to też się zastanawiam kiedy w browary Polsce zaczną prześcigać się w promowaniu pszeniczniaków, bocków, ale czy stoutów, a nie pseudopiwnych wynalazków :/
            MM961
            4:-)

            Comment

            • nek
              Member
              • 03-2006
              • 43

              #7
              Miło sie zdziwiłem po wypiciu cafe,naprawde dobre,zakupione w Opolu PSS-Krakowska.

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #8
                Jedyne polskie piwo smakowe, które jest dla mnie przyswajalne. Kupiłem już dwa zasobniki, a to, jak na taki wynalazek, nielicha nobilitacja.
                Ładny 'polotmavy' kolor, wyjątkowo obfita i gęsta (jestem pod wrażeniem) piana, nieprzesadzona słodycz, i ten niegłupi posmak kawowo-orzechowy. Do tego łechcące, dość obfite nasycenie CO2 i jednak wyczuwalna lekka goryczka piwna.
                Wiem, że to bluźnierstwo, ale będę czasem powracał.
                Mogłoby się pojawić w zasobnikach 0,33
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • monne
                  Senior
                  • 02-2006
                  • 914

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
                  Jedyne polskie piwo smakowe, które jest dla mnie przyswajalne. Kupiłem już dwa zasobniki, a to, jak na taki wynalazek, nielicha nobilitacja.
                  Wiem, że to bluźnierstwo, ale będę czasem powracał.
                  Faktycznie bluźnierstwo, zważając na to, co usłyszałam kupując w EPI PLUM-a. Bluźnierstwo, Fałsz i Hipokryzja!
                  .



                  Comment

                  • monne
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 914

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                    Jednak jak patrzę na ten kolor to też się zastanawiam kiedy w browary Polsce zaczną prześcigać się w promowaniu pszeniczniaków, bocków, ale czy stoutów, a nie pseudopiwnych wynalazków :/
                    Póki co nie zaczną, przynajmniej pszenicy . Chyba, że znajdzie się filantrop, który przetrze im szlaki, albo to sfinansuje .
                    .



                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Powiem tak, szału nie ma, ale nie jest też beznadziejnie.

                      Kolor- herbaty, spodziewałem się bardziej kawowego, no ale trudno.
                      Piana- no tutaj jest całkiem nieźle, drobnopęcherzykowa, wydaje się, że z tendencją do zanikania, a jednak się trzyma, oblepia szkło itd. Życzyłbym sobie conajamniej takiej piany w każdym piwie.
                      Zapach - Ta dam!!!, coś wyczułem dla mnie jest to zapach taki jak kawowego jogurtu pitnego z Bakomy. Ciekawe czy uźywają tych samych aromatów
                      Smak - podobnie jak zapach przypomina mi smak jogurtu kawowego Bakomy. Podobna kwaśność w tle, podobna słodycz, choć tutaj bardziej wyczuwam te cholerne aspartamy i acesulfamy K. Jest goryczka, której ja bym jednak w kawowym piwie oczekiwał więcej. Mogłoby być też mniej słodkie. Może nie jest aż tak słodkie jak Karmi Poema di Caffe, ale jednak za bardzo.
                      Opakowanie - puszka za to minus, ale jednak w kategorii piw z małych browarów, to bardzo ładnie zrobione, wpisuje się w koncepcję itd. Niestety brąz puszki w pewnym świetle wpada w filoet i o niepotrzebną pomyłkę z Plum'em nietrudno.

                      Spróbowałem i wystarczy.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika monne
                        Póki co nie zaczną, przynajmniej pszenicy . Chyba, że znajdzie się filantrop, który przetrze im szlaki, albo to sfinansuje .
                        Szlaki już przetarły Jurand i Jabłonowo (co prawda nie swoimi, ale widać nie rezygnują) i Regina. Jak to się dla tej ostatniej skończyło to wiemy. O przyczynach technicznych pisał już Krzysiu. A tak poza tym, znacznie łatwiej wyprodukować napój piwny niż piwo.
                        Last edited by e-prezes; 11-01-2007, 21:52.

                        Comment

                        • monne
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 914

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                          Szlaki już przetarły Jurand i Jabłonowo (co prawda nie swoimi, ale widać nie rezygnują) i Regina.
                          Jak widać: niewystarczająco dla koncernów.
                          .



                          Comment

                          • Sherman
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 305

                            #14
                            Właśnie piję to piwo i jak dla mnie troszeczkę za słodkie ale ta słodycz jest zdominowana przez smak kawowy, można wyczuć leciutką goryczkę. Podoba mi się kolor: ciemno bursztynowy prawie brązowy.
                            Według mnie 0.5 lita to trochę za dużo jak na to piwo, lepsze było by 0.3 litra.

                            Comment

                            • Aldach
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 1269

                              #15
                              Smakuje zupełnie nieźle, aromat kawy bardzo konkretny. Szkoda że tak mało elementów piwa w tym smaku jest. Ale ogólnie do powtórzenia.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎