Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Złoty Róg, Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Złoty Róg, Ciemne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • josefik
    Senior
    • 05-2006
    • 386

    #2
    Tak to ciemne piwo jest naprawdę dobre i wystrój też mi się podoba. Niestety to wszystko jeśli chodzi o pozytywy. Jeśli chodzi o piwa jasne - pszeniczne i pils to dużo poniżej średniej. A najbardziej jestem zawiedziony serwowanym jadłem. w menu jest wiele ciekawych i wymyślnych potraw niestety w rzeczywistości wygląda to bardzo kiepsko. Walory smakowe kiepskie, wielkość porcji znikoma, ceny kosmiczne.
    Szkoda bo po kilku DOBRYCH ciemnych piwkach mieliśmy ochotę coś przekąsić, a spotkał nas zawód więc jeśli ktoś zgłodnieje polecam mieszczącego się po drugiej stronie SFINKSA.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23793

      #3
      my mamy wręcz odwrotnie - owego Sfinksa z całą stanowczością nie polecamy, ot taki ciut wolniejszy fastfood, i żałowaliśmy że zjedliśmy cosik tam zamiast spróbować czegoś ciekawszego w Złotym Rogu. Ciemne wg mnie najlepsze piwo na miejscu. No i można zatankować bez problemu na wynos.

      odnośnie zarzutów pisz może trochę precyzyjniej - "walory smakowe kiepskie" to wg Ciebie jedzenie nieświeże? źle przyrządzone? czy po prostu nie trafiło w Twój smak?
      ale to może w samym temacie dot. miejsca opisz, a nie tu, bo tu się skupiamy na samym piwie.

      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
        my mamy wręcz odwrotnie - owego Sfinksa z całą stanowczością nie polecamy, ot taki ciut wolniejszy fastfood, i żałowaliśmy że zjedliśmy cosik tam zamiast spróbować czegoś ciekawszego w Złotym Rogu. Ciemne wg mnie najlepsze piwo na miejscu.
        Co do Sfinksa popieram w całej rozciągłości - dawno takiego paskudztwa nie jadłam. Za to obok Rogu jest fajna pizzeria
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • josefik
          Senior
          • 05-2006
          • 386

          #5
          odnośnie zarzutów pisz może trochę precyzyjniej - "walory smakowe kiepskie" to wg Ciebie jedzenie nieświeże? źle przyrządzone? czy po prostu nie trafiło w Twój smak?
          ale to może w samym temacie dot. miejsca opisz, a nie tu, bo tu się skupiamy na samym piwie.

          dla mnie sfinks to jest fast food i nie lubie z takich miejsc kożystać ale jedzenie na pewno jest tam wprost proporcjonalne do ceny i jakości po prostu wiem czego mogę się spodziewać.
          Jeśli chodzi o zarzuty /dla mnie to bardziej osobista opinia/ to przykładowona dobry początek zamówiliśmy deską serów - ok. 40 zł - serów było kilka kostek może ze 100g
          ser pleśniowy / lazur w sklepie kosztuje 4 zł / to samo z pięknie zapowiadającą się deską wendlin 40 zł /plasterki kiełbasy, schab, chyna konserwa turystyczna/ jakość jak z taniego marketu po spróbowaniu odpuściliśmy sobie. Opinię / o jedzeniu/ potwierdziło kilka
          osób które pytałem o restaurację przed odwiedzeniem /musiałem sprawdzić organoleptycznie/.
          Ogólnie stwierdzam że lokal bardzo ładnie urządzony, piwo ciemne bardzo dobre /pils i pszeniczniak do poprawki/ na pewno jeszcze odwiedzę, ale jedzenia to ja tam już nie kupię
          może ta pizzeria jest alternatywą?

          Proszę admina o przeniesienie wątku w bardziej odpowiednie miejsce

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor rubinowy. Bardzo ładny, ale bez błysku. [4]
            Piana: Piana jasnobeżowa, dość zwarta, puszysta. Oblepia delikatnie szkło. Pozostaje do końca w prawiepełnym nalocie [4.5]
            Zapach: Zapach delikatnie podwędzany. Niezbyt intensywny z ciekawymi, niezidentyfikowanymi dodatkami [4.5]
            Smak: Bardzo przyjemnie się pije. Piwo aksamitne w smaku. Bardzo gładkie. Może aż za delikatne. Prawie nie wyczuwam alkoholu. Przyjemny słodowy posmak [4.5]
            Wysycenie: Nasycenie niewielkie, ale piję z butelki więc zakładam, że w browarze byłoby w porządku [4]
            Opakowanie: Firmowa butelka z kabłąkiem - bardzo ładna. [5]
            Uwagi: Piwo przywiezione przez Czeska z Kalisza.
            Pomimo zmęczenia drogą jest bardzo smaczne.
            Cena za 0,7dm3 - 14zł

            Moja ocena: [4.475]
            MM961
            4:-)

            Comment

            • pezet
              Improwizator
              • 03-2006
              • 481

              #7
              Żona przywiozła mi to piwo z Kalisza Butla 0,7l z kabłąkiem i bardzo ładną, stylową etykietą.
              Kolor: Brązowo - czerwony.
              Piana: Drobna, beżowa, szybko opadająca do zera.
              Zapach: Bardzo przyjemny, dość intensywny, słodki, ciekawe i niezidentyfikowane zapaszki (drewno? wanilia?).
              Smak: Zaskakujący. Miękki i delikatny. Słód i nuta karmelu. Troszkę ciekawej goryczki.
              Wysycenie: Niewielkie. Podczas otwierania bardzo słabe pss...
              Bardzo nam to piwko smakowało. Jedyny minus to wysycenie i może ta delikatność.
              Piliśmy je późno w nocy i o fotce nawet nie myślałem. Dziś rano na matrycę przeniosłem etykietę. Jest na butelce i na niej pozostanie bo bardzo mi sie podoba .
              Attached Files
              „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
              Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
              Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                W moim czuję lekki kwasek.
                Może to skutek transportu i nienatychmiastowego spożycia.
                Goryczka umiarkowana.
                W tle lekko przydymione.
                Attached Files

                Comment

                • Sokół83
                  szynkarz
                  • 12-2004
                  • 1598

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: czarny, pod światło ciemna wiśnia [5]
                  Piana: beżowa, drobno bąbelkowa, dość trwała [4]
                  Zapach: średnio intensywny, kawowy [4]
                  Smak: smak na szczęście, bardziej złożony od zapachu; piwo delikatne i lekkie jak na 13 Blg; dominuje smak kawy zrównoważnony z karmelowym, do tego solidna porcja goryczki pochodzącej od chmielu [4.5]
                  Wysycenie: trochę za duże [4]
                  Opakowanie: wystrój lokalu przyjemny, kameralny, fajne szkło, ale piwo podali jak dla mnie trochę za zimne [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.275]
                  Last edited by Sokół83; 08-09-2007, 13:21.
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  • boskiolo
                    Junior
                    • 05-2007
                    • 14

                    #10
                    Piwo jak na warunki Kaliskie bardzo dobre. Przyjemny pszeniczny posmak. Chociaż podają je trochę za zimne. Za to lokal ładnie urządzony. Bez zbędnych pseudo starych durnostojek. A co do jedzenia to lepej sobie odpuścić.

                    Comment

                    • biermann
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 2552

                      #11
                      Przywiezione wczoraj z Kalisza. Może trochę za szybko opadająca piana ale smakowo bardzo dobre, treściwe, odpowiednio wysycone z intrygującym posmakiem.
                      Last edited by biermann; 21-10-2007, 13:46.
                      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemno-rubinowo-mahoniowy, w szkle przejrzysty na bokach pod światłem [5]
                        Piana: bęzowa, zwarta, gęsta, dłuższy czas się utrzymuje, osadza sie "krzakowato" na szkle [4]
                        Zapach: zbyt delikatny, lekko porterowy, nutki kawowo-słodowe [4]
                        Smak: dość pełne w smaku, świetnie zarysowana wytrawność, w tle lekko słodowy posmak, można doszukac się podobieństw do gorzkiej czekolady [4.5]
                        Wysycenie: bez zarzutu [5]
                        Opakowanie: ładny pokal i w ogóle cała otoczka lokalu nie pozwala dac oceny innej niż piąteczka [5]
                        Uwagi: Ciemne najbardziej mi smakowało z całej gamy dostepnych piw w browarze. Żaluję tylko, ze nie sprzedawali go w naczyniach o większej pojemności

                        Moja ocena: [4.35]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • mrkowal
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 155

                          #13
                          Opinię / o jedzeniu/ potwierdziło kilka
                          osób które pytałem o restaurację przed odwiedzeniem

                          Byłem 2 dni temu a poprzednio jakoś w listopadzie; jadłem dużo i różne dania i bardzo mi smakowało i teraz i wtedy; co do ciemnego to tak jak i pozostałe mogę tylko pochwalić; jak za ciemnymi nie przepadam to to ze Złotego Rogu wyjątkowo mi podeszło; był jeszcze marzen ale niestety polityka browaru jest taka że sprzedają go tylko w małych 5l beczkach; może już dziś też powinno pojawić się nowe piwo bursztynowe- plakat wisi że już ale ani we wtorek ani w środę jeszcze nie było dostępne a szkoda
                          Ultima forsan

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal Wyświetlenie odpowiedzi
                            był jeszcze marzen ale niestety polityka browaru jest taka że sprzedają go tylko w małych 5l beczkach;
                            Na wynos czy na stół? Dziwny pomysł. No chyba, że mamy do czynienia z podstawową bolączką browarów restauracyjnych, a mianowicie mała ilością tanków leżakowych.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal Wyświetlenie odpowiedzi
                              był jeszcze marzen ale niestety polityka browaru jest taka że sprzedają go tylko w małych 5l beczkach
                              To samo miałem we wrześniu z Miodowym i niestety nie było mi dane przez to go spróbować.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎