Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vyškov, Jubiler

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Vyškov, Jubiler

    Butelka 0,355 litra, alkohol 7,5 %, eks. 16,8%, kapsel firmowy piwa, special strong beer
    Kolor - ciemnozłocisty, miodowy, klarowny
    Piana - średniobąblowa, średniowysoka ale niezbyt trwała
    Zapach - owocowo-chmielowy, delikatny
    Gaz - okey
    Smak - owocowo-słodko-chmielowy, nuty owocowe wyraźne, średnio chmielone, średnio słodkie,mocna goryczka, alkohol niewyczuwalny
    Bardzo dobre piwo. Fajny posmak owocowo-chmielowo-goryczkowy w ustach
    Polecam

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 840 ( 554 opisane na forum ) 455 - nowe na forum (moje)
    Last edited by sibarh; 03-12-2006, 07:59.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zasadniczo zgadzam się z oceną Sibarha. Ale pijąc Jubilera nie mogłem się oprzeć stwierdzeniu, że mam problem z analizą tego piwa. Po chwili namysłu jestem skłonny zaryzykować tezę, że wynika to z faktu, iż Jubiler jest świetną syntezą. Smaki i aromaty gorzkie, ostre, chmielowe (mimo tego, że w wykazanych na kontrze składnikach jest oprócz wody i słodu tylko "upraweny chmel, chmelowy extrakt, cukr" miałem wrażenie, że są jeszcze jakieś inne przyprawy) pięknie zespalają się ze słodkimi, owocowymi, słodowymi. Z czasem zdecydowanie dominują smaki wytrawne, ale do końca pozostaje wrażenie komplementarności. W sumie, moim zdaniem, piwo to ma wiele z brytyjsko-belgijskiego ale.
      Na etykiecie nie odnalazłem niczego, co by tę tezę (informacja o górnej fermentacji etc.) potwierdzało. Nieważne. Bardzo dobre, jedno z najbardziej oryginalnych czeskich piw jakie piłem.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Też uważam, że jest to jedno z lepszych mocnych piw czeskich. Ciekawostką jest, że ekstrakt tego piwka /dostępnego tylko w butelce 0,3 l/ czyli 16,80 nawiązuje do daty założenia browaru - 1680. Szkoda, że wciąż nad browarem wiszą czarne chmury. Tym bardziej warto spróbować Jubilera.

        Comment

        • danhaj
          Senior
          • 04-2010
          • 619

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          Też uważam, że jest to jedno z lepszych mocnych piw czeskich. Ciekawostką jest, że ekstrakt tego piwka /dostępnego tylko w butelce 0,3 l/ czyli 16,80 nawiązuje do daty założenia browaru - 1680. Szkoda, że wciąż nad browarem wiszą czarne chmury. Tym bardziej warto spróbować Jubilera.
          Nie wiem czy coś się w tej kwestii zmieniło czy tak było od początku, ale teraz pojemność butelki wynosi 0,355l, a sądząc po zdjęciu od Sibarha to na pewno zmienił się kolor szkła i teraz Jubiler jest sprzedawany w... bezbarwnym szkle.
          Last edited by danhaj; 31-10-2010, 18:52.
          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

          www.czechforum.pl

          Comment

          • danhaj
            Senior
            • 04-2010
            • 619

            #6
            I jeszcze jedna zmiana - zawartość alkoholu teraz to 7% obj.
            Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

            www.czechforum.pl

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #7
              Piłem z beczki w Pradze w Merendzie. Piwo świetne, kiedy je piłem nie znałem jego parametrów, po sprawdzeniu zawartości alkoholu, bardzo się zdziwiłem - wogóle nie czuć tej mocy. Piwo bardzo treściwe, doskonale zbalansowane smaki gorzkie, chlebowe i owocowe. Świetna piana. Jubiler rzeczywiście ma coś z Ale
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Pierwszego dnia przesiadywania w Merendzie broniłem się przed tym piwem - lager 16-tka? Nie, dziękuję. Ale jak spróbowałem od kumpla to piliśmy je już do wyczerpania beczki. Świetna chmielowość, goryczka nie spotykana przy takim woltażu w lagerze, do tego owocowość, wszystko to nasuwa skojarzenia z bitter ejlem. Dla mnie totalne zaskoczenie, koniecznie do powtórki.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #9
                  Wciąż przyjemny owocowy-chmielowy aromat i takie nuty w smaku. Pomimo zdecydowanej treściwości nie jest zalega, utrzymuje rześkość dzięki nachmieleniu. No i najważniejsze, że wszystko wskazuje na to, że produkcja tego tak wysoko ocenianego tu przez nas piwa nie jest już zagrożona

                  Comment

                  • karol1000
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 1823

                    #10
                    Fantastyczne czeskie piwo, dawno nie piłem tak dobrego mocnego czeskiego piwa. Naprawdę godne uwagi. Szkoda, że butelka tak szybko się kończy

                    barwa: ciemne miedziane złoto, dość mocno zmętnione
                    piana: ładna, z drobnymi i średnimi pęcherzykami
                    zapach: słodowy, lekko owocowy i kwiatowy
                    smak: słodowy silny i pełny lekko owocowy początek, wyczuwalna delikatna kwiatowość. Poźniej do głosu dochodzi bardzo silna jak na taki voltarz goryczka, bardzo przyjemna na długo utrzymująca się w ustach. Piwo zahacza dość mocno o gatunek Ale. Jest fantastycznie zbalansowane. Nic bym w nim nie zmienił. Jak dla mnie piwo idealne, nie mogę się doczekać chwili gdy ujrzę je znowu na sklepowej półce. Ekstraklasa
                    Attached Files
                    LP

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      Owoce i mocna goryczka. Równe i przyjemne w smaku od lat!

                      Comment

                      • karol1000
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 1823

                        #12
                        udało się dostać to piwo ponownie.
                        Po wypiciu ok 85% czeskich piw przemysłowych stwierdzam, że to piwo jest w ścisłej czołówce, a może nawet na samym czubie.

                        REWELACJA!!!

                        Sam ciekaw jestem czy to dolna czy górna fermentacja.

                        W porównaniu do poprzedniego opisu dochodzą silne pestkowe nuty.
                        Kupujcie, pijcie i się delektujcie!
                        LP

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎