Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Des Geants, Gouyasse Tripel / Goliath Tripel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marceli
    Senior
    • 10-2002
    • 127

    Des Geants, Gouyasse Tripel / Goliath Tripel

    Piwo typu tripel z walonskiej czesci Belgii, alkohol 9% zapach slodki owocowy (wyczuwalny ananas) smak typowy belgijski owocowy ale z silna goryczka ktora dlugo pozostaje na jezyku,calkiem smaczne piwo jedyny mankament jak dla mnie to ta bardzo mocna goryczka na finiszu
    Attached Files
  • marceli
    Senior
    • 10-2002
    • 127

    #2
    ......
    Attached Files

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      (Już chyba z miesiąc nie piłem triple'a.)
      Zapach akuratny goździkowo-korzenno-owocowy z drożdżami. Odświeżający.
      Piana średnia wysoka, średnio trwała, z wierzchu leciutko kremowa. Jak na piwo tego typu poniżej normy. Wysycenie też poniżej tego z czym zazwyczaj spotykałem się pijąc triple - drobniutkie delikatnie łaskocące podniebienie pęcherzyki.
      Kolor pomarańczowo-bursztynowy, nieprzejrzysty z ziemistym osadem.
      Smak bez cienia słodyczy. dużo korzeni, ostrożnie przebija się gorzki anyż, z czasem coraz bardziej, jest też trochę alkoholu. Pasuje tu, daje jakiś taki niecodzienny efekt - mimo dużej jego ilości, raczej orzeźwia niż rozgrzewa. W posmaku jednoznacznie gorzkie.
      Browar upiera się (na kontrze i na stronie internetowej), że piwo jest warzone wyłącznie z najlepszej jakości słodu, chmielu, drożdży i wody. Trudno mi uwierzyć, że ten niecodzienny gorzki smak i bogaty aromat to zasługa tylko tych składników, bez użycia przypraw innych niż chmiel.
      Nietypowy, a jednak, tripel. Może zaskoczyć. I pozytywnie, gdy ma się ochotę na coś ekstremalnego, i negatywnie, gdy oczekuje się czegoś bardziej typowego.

      Na marginesie: browar chyba zmienia nazwę - na krawatce stoi "Brasserie des Geants", a na kontrze "Brasserie des Legendas" (taka jest też strona internetowa).

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #4
        Fotka ze względu na kapsel.
        Attached Files

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Spożywane w wersji beczkowej we wrześniu 2010 w brukselskim genialnym pubie Moedr Lambic w towarzystwie państwa Kopyrów. Kosztowało 3,30€ za 0,33l.

          Kolor: Złoty, leciutko mętnawy.
          Zapach: Wyraźnie drożdżowy, lekko owocowy.
          Smak: Bardzo treściwy, solidnie chmielony, pełen ciekawych smaczków owocowych. W finiszu pojawia się lekkie alkoholowe ciepełko.
          Uwagi: Pyszne i wyjątkowo treściwe, nawet jak na tripla.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Wersja Goliath:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎