Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bavik, Petrus Dubbel Bruin Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4994

    Bavik, Petrus Dubbel Bruin Ale

    Butelka 330 ml, alk. 6,5%
    Chyba najlepsze piwo z zestawu piw Bavika plus szklo.
    Piana bezowa, zostawia na dlugo gruby kozuch.
    Kolor mocnej herbaty assam.
    Smak delikatnie wytrawny, owocowo (wisnia)-cierpko-slodowo karmelowy.
    Attached Files
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Barwa mocno herbaciano-rubinowa. Klarowna.
    Piana mięsista, lekko beżowa, drobnoteksturowa. Pozostaje długo półcentymetrowa pierzyną.
    Czekoladowo-owocowy aromat. Bardzo przyjemny.
    Wyrazisty słodowy smak z bardzo intensywną kompozycją estrów. Kawowy, wytrawny finisz. Goryczka schowana i niemal niewyczuwalna.
    Nasycenie nieco za wysokie. W konsumpcji zrazu nie przeszkadza, jednak daje o sobie znać po dłuższej chwili.
    Opakowanie praktycznie nie zmieniło się od zdjęcia Latarnika, czyli od ponad 5 lat. Zniknął jedynie napis Ale w nazwie piwa. Ale nadal rubaszny św. Piotr daje nam, wraz z tą buteleczką, klucz do raju

    Przyjemne belgijskie mocne ale. Bogaty bukiet. Gładka konsumpcja. Trochę jedynie zbyt mocno wysycone.
    Choć z tym kluczem to lekka przesada, to nie da się nie dać ( ) mniej niż 8 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Nie będę się zbędnie rozpisywał , mam podobne odczucia jak koledzy wyżej. Całkiem dobre i zgrabne piwo. Zakupione w Leclercu na Bielanach.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • Koninck
        Senior
        • 03-2009
        • 180

        #4
        Bardzo dobre piwo o aromacie słodów, czekolady, kawy, nieco alkoholu i goździków. Dodatkowo prezentuję zdjęcie bez ALE na etykiecie.
        Attached Files
        Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Aromat – bardzo przyjemny aromat z tonami wiśni i ciasta ze śliwkami
          Piana – wysoka, dość gęsta , kremowa, niezbyt trwała
          Barwa – herbaciana, pod światło bardziej wpada w kolor wiśniowo-czerwony, zmętnienie
          Wysycenie – lekko musujące i szczypiące, przyjemne
          Smak – kandyzowane wiśnie, ciasto biszkoptowe, powidła śliwkowe, słodycz, ale łagodna, korzenny posmak w ustach
          Treściwość – dość wysoka

          Smakowite, wypite z dużą przyjemnością

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Jak nie jestem wielkim fanem dubbli, tak to piwo mi smakuje. Jest bardzo pełne, mocno owocowe i czekoladowe, słodkie - ale nie mdłe. Goryczka oczywiście niska. Toffi, karmel. Smaczne!

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Pierwszy „belg” z niemieckiego dyskontu w promocji dla tubylczej ludności na terenie III RP.
              Kolor piękny – mocnej herbaty/wiśniowy/rubinowy klarowny. Piana beżowa z drobnych i średnich pęcherzy szybko opadła do małej warstwy. Aromat to słody w połączeniu z nut ą owocową i lekkim alkoholem. Smak nieco wytrawny, z odrobina karmelowej słodyczy. Wysokie wysycenie potęguje goryczkę, która daje efekt szczypania na obrzeżach języka. Piwo bardzo pijalne.

              Comment

              • melor
                Senior
                • 04-2006
                • 364

                #8
                aromat: słaby. ledwo co można wyczuć. lekko słodowy
                kolor: miedziany, klarowny, przezroczysty
                piana: mała, ale jakoś się trzyma
                smak: Hmmm. Dziwny smak. Jest lekko słodowy. Mała goryczka. Wysokie nasycenie. Łagodne w smaku. Nie czuć alkoholu, nie ma wad. Przyjemnie się pije, ale trochę puste jest w smaku.
                Jest w porządku, ale nie ma w tym piwie nic co by zachwycało.
                6/10

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6077

                  #9
                  Słabsza pozycja z sześciopaka.

                  Głównie karmel w smaku na początku.
                  Zapach lepszy bo bardziej złożony /owoce, kawa, figi, rodzynki i oczywiście trochę alkoholu/.
                  Piana nie za trwała i średni gaz.
                  Piwo jest słodkie ale w dolnych zakresach możliwości.
                  Owocowość pojawia się po ogrzaniu.
                  Końcówka zdecydowanie lepsza niż start.

                  Ogólnie ok ale są inne ciekawsze pozycje z ostatnich "lidlowych paczek"

                  Comment

                  • Admirador
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 431

                    #10
                    Niestety, ale kolejne rozczarowanie z wiadomego zestawu 6 piw z wiadomego sklepu.
                    Egzemplarz z datą 02/03/17.
                    Kolor: mocna herbata? Moja córka określiła to jako "ciemnodrzewny"
                    Piana: ładna, drobna, puszysta, ale średniotrwała, jakiś lacing jest.
                    Aromat: z butelki raczej kawowy, trochę karmel, może w kierunku koźlaka (ciemne pieczywo, tosty)? Z pokala i po zamieszaniu bardziej owocowo i jednak alkoholowo.
                    Smak: Dość wytrawne. To akurat nie najgorzej, bo obawiałem się że będzie słodkie (jak czytałem w niektórych komentarzach). Goryczka, jak dla mnie średnia, tu jest ok. Początkowo w smaku dominowała nuta kawowa i coś jeszcze. Niestety to "coś jeszcze", po teście skórnym, zgodnie z przewidywaniami okazało się "gwoździem w piwie". Metaliczność jak cholera! W miarę ogrzewania piwo stawało się coraz bardziej owocowo-żelaziste w smaku. I jednak trochę alkoholowe. Nieciekawie. A to przecież tylko 0.33 l, mimo to piwo pod koniec było coraz bardziej męczące. Może za ciepłe piłem? Jakieś 20 minut po wyjęciu z lodówki.
                    Reasumując: szału nie ma. I też niewielka nadzieja, że za rok - po pobycie w piwnicy -będzie wyraźnie lepsze. Mam jeszcze trzy butelki. Jakoś je wypiję , piwo nie jest fatalne. Ale dobre też nie jest.

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #11
                      To dziwne, bo moje piwo było mocno owocowe w zapachu i w smaku, przede wszystkim wiśnie, zero kawy. Miałem odczucia smakowe zbliżone do tych, które opisał Darekd.

                      Comment

                      • Admirador
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 431

                        #12
                        Mnie z kolei dziwi, że nikt nie wskazuje na żelazo w tym piwie. Hm, wydaje mi się, że nie jestem w tej kwestii jakoś szczególnie wyczulony. W tym Petrusie nie było to na poziomie niektórych warek z Raciborza, ale co do tego, że był "gwóźdź w piwie" nie mam żadnych wątpliwości.
                        Co do aromatu. Z butelki, jak dla mnie, bezwzględnie kawa/czekolada (z dodatkiem przypieczonego pieczywa?) dominowała. Z pokala i po ogrzaniu, owszem, zrobiło się owocowo.
                        Z kolei moja żona stwierdziła, że ten aromat (z butelki) jakiś nieciekawy, raczej kawa + przypalone mleko i jeszcze "coś jak zapach tanich napojów gazowanych". W efekcie, nie chciała degustować
                        Na swój prywatny użytek oceniam piwo na 5.5/10. Więc tragedii nie ma, ale spodziewałem się czegoś lepszego.

                        Comment

                        • slyboots
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 292

                          #13
                          AROMAT: palony karmel,kawa, alkohol, czerwone wino

                          PIANA: z początku duża i kremowa, po czym opada i delikatnie oblepia szkło

                          BARWA: mocna herbata, ciemny miedziany

                          SMAK – palony karmel, słód, delikatny akcent wiśniowy, biszkopt, lekka słodycz, karmelowa lekka goryczka, alkohol trochę wyczuwalny, żelaza nie wyczuwam

                          WYSYCENIE: lekko musujące i szczypiące, przyjemne

                          UWAGI:

                          Warka 02/03/17 1512AO61

                          Taki zwykły Dubbel bez rewelacji ani jakiś tak eksplozji smaków, głównie dominuje karmel i jego goryczka oraz drobne akcenty owocowe. PETRUS Oud Bruin był o wiele lepszy.
                          Kto nie pił niech spróbuje.
                          Osobiście więcej bym nie kupił.

                          Pozdrawiam

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Bardzo intensywny aromat owocowy, z dominacją wiśni, w drugim planie nuty winne i karmelowe. W smaku gładkie, słód, karmel, delikatna wiśnia. Alkohol dobrze ułożony.

                            Bardzo ciekawie dojrzewa w kierunku wiśni. Dobre, a lidlowa cena z pamiętnej promocji przykleja błogi uśmiech, potęgujący się na wspomnienie ówczesnej "afery importowej"

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              #15
                              Kolor bardzo ciemny, miedziany, przejrzysty.
                              Piana, niezbyt wysoka i średnio trwała, średnie pęcherzyki, beżowa, ładny lacing.
                              W zapachu karmel, lekko cukrowy, ciemne owoce, troszkę żelaza, sprawia wrażenie słodkiego - może być.
                              Lekko przypalony karmel, słodowy, znowu ciemne owoce, a konkretniej wiśnia, niewysoka, średnio-długa goryczka od słodów karmelowych, wystarczająca pełnia.
                              Wysycenie średnio-wysokie - w porządku.

                              Kolejne piwo z Lidlowego 6-paku. Nie jest to dubbel najwyższych lotów, ale ogółem jest w porządku. Warka do 15.03.2019.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎