Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Gulden (premium beer)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czes
    PremiumUżytkownik
    • 06-2001
    • 752

    Jagiełło, Gulden (premium beer)

    Ekstrakt 12,1 blg
    Alkohol 6 % obj.
    Jest w tym piwie wyczuwalny i diacetyl i octan etylu, ale nie aż tak wiele by uznać to za wadę. Przeciwnie, te elementy, a także dobra, niemała ale też nie zalegająca goryczka czyni je bogatym smakowo.
    Piwo klasy przyzwoitego bohemiańskiego pilznera, jakich wiele w Czechach - ale to doprawdy dobra rekomendacja!

    Na butelce dość atrakcyjna wizualnie, cieniowana brązowo-złota etykieta ze srebrną ramką, a na niej zarysy trzech tajemniczych medali. Na centralnym można dopatrzeć się słowa Danzig
    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty. Może trochę zbyt jasny jak na ten ekstrakt. [4.5]
    Piana: Po nalaniu drobna i dość obfita. Obecna do końca w postaci cienkiej warstewki [4]
    Zapach: Delikatnie goryczkowy bez żadnych nieprzyjemnych akcentów. [4]
    Smak: Dobrze zrównoważony. Jedwabisty. Wyczuwalna bardzo delikatna goryczka. Bardzo gładko weszło mi to piwo. [4]
    Wysycenie: Idealne. [5]
    Opakowanie: Bezzwrotna, brązowa butelka. Etykieta w brązowo-złotej kolorystyce nie wywołała u mnie żadnych emocji. Na kontrze minimum informacji. Nazwa 'Gulden' głupawa. [4]
    Uwagi: Smakowało mi troszkę mniej niż Origo ale faktem jest, że jest od niego o przeszło złotówkę tańsze. Dobry pils.

    Moja ocena: [4.075]
    Last edited by docent; 09-03-2007, 16:48.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • szefunio
      Senior
      • 01-2007
      • 481

      #3
      Nazwa "Gulden" pochodzi od waluty używanej w okresie międzywojennym w Wolnym Mieście Gdańsk.
      Robię to co lubię - produkuję piwo.

      Comment

      • kony
        breweriarz
        • 08-2005
        • 1701

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio
        Nazwa "Gulden" pochodzi od waluty używanej w okresie międzywojennym w Wolnym Mieście Gdańsk.
        A w okresie przedwspólnowalutowym w Holandii

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23793

          #5
          jedno jak i drugie miejsce bardzo charakterystyczne dla piw z Pokrówki
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • szefunio
            Senior
            • 01-2007
            • 481

            #6
            Czymś trzeba się wyróżnić, jeśli chce się dotrzeć do klientów spoza Chełma.
            Robię to co lubię - produkuję piwo.

            Comment

            • kony
              breweriarz
              • 08-2005
              • 1701

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio
              Czymś trzeba się wyróżnić, jeśli chce się dotrzeć do klientów spoza Chełma.
              Jak się chce dotrzeć do klientów spoza Chełma to trzeba się zainteresować dystrybucją.
              W Krasnymstawie oddalonym o niespełna 30 km piwo z Jagiełły można dostać tylko w nielicznych sklepach i to zazwyczaj tylko jeden rodzaj. Jak tam jestem to muszę jeździć do browaru, żeby się porządnie zaopatrzyć.
              Last edited by kony; 21-03-2007, 08:49. Powód: fcjp

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: niczym spośród innych "dwunastek" się nie wyróżnia - moim zdaniem ciut za jasne [4]
                Piana: spadła momentalnie - ledwie pozostawiając okrąg, nikłe ślady na szkle [3]
                Zapach: intensywny, zachęcający do skosztowania natychmiast [4.5]
                Smak: nie wiem, czy nie za łagodnie oceniam, ale posmakowało mi to piwo - wyraźna goryczka, pozostaje na języku długo po skosztowaniu, czuć chmiel - jak na "12" idealne na nadchodzącą wiosnę - cieszę się, że mam możliwość nabycia obok miejsca zamieszkania [4.5]
                Wysycenie: dobre [4]
                Opakowanie: przypomina mi dawny Grybów (jasne, że mocne) nie podoba mi się - kapsel czysty, etykieta mało wyszukana, butla bezzwrotna [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.225]
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: piękna, bursztynowa [5]
                  Piana: drobna, obfita, jednak dość szybko opada, nie osadza się na szkle [3]
                  Zapach: leciutki, słód + świeże szyszeczki chmielowe, bardzo mi odpowiada [5]
                  Smak: delikatne s maku, jak ja to nazywam - aksamitne, pełne, nie nasyca co jest bardzo duzym plusem, lekka chmielowa goryczka wybijająca się głównie w tylnej części języka, czegoś do końca mi brakuje ale czego to sam nie wiem.... [4.5]
                  Wysycenie: bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: brązowa butelka, w podobnej tonacji etykieta, firmowy kapsel [5]
                  Uwagi: Jak dla mnie bardzo miłe zaskoczenie, to piwo jest jednym z lepszych w tej kategorii na naszym rynku, żałuję, że zakupiłem tylko jedną butelkę

                  Moja ocena: [4.6]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • kony
                    breweriarz
                    • 08-2005
                    • 1701

                    #10
                    Bardzo porządne piwo, chyba najsmaczniejsze z dostępnych teraz w Pokrówce. Piana obfita ale bardzo nietrwała. Za to w smaku, całkiem przyzwoita "12" na lato. Gdyby tak było dostępne bliżej Poznania to na pewno w tym sezonie mógłbym sporo Guldena skonsumować.
                    Etykieta brzydka, ale to akurat w przypadku Jagiełły nie zaskakuje. Duży + za firmowy kapsel.
                    Cena w browarze 1.50 bez kaucji za porcję 0.5 litra.
                    Attached Files

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19166

                      #11
                      czy wiadomo coś o uruchomieniu sklepu internetowego w tym browarze? nie ukrywam, że skorzystałbym.

                      Comment

                      • kony
                        breweriarz
                        • 08-2005
                        • 1701

                        #12
                        Ja nic nie wiem. Jak byłem teraz to akurat całe szefostwo było za granicą i w browarze dyżurowała jedynie pani, która miała na kartce zapisane ceny i sprzedawała piwo takim oszołomom jak ja, co to się w sobotę na zakupy wybierają. Tak więc żadnych konkretnych "niusów" nie otrzymałem.

                        Comment

                        • piotrsh
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 435

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bursztynowy [4.5]
                          Piana: drobnoziarnista, na początku bardzo gęsta, do końca pozostaje kożuszek [4.5]
                          Zapach: słodowy [4]
                          Smak: słodkawy, lekki, praktycznie bez goryczki [3.5]
                          Wysycenie: za małe choć w tym piwie mała ilość C02 nie razi [3.5]
                          Opakowanie: nic specjalnego [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.8]
                          Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19166

                            #14
                            szczerze powiedziawszy też trochę się zawiodłem. poprawne, ale nie na tyle by często kupować. ocena przy innym podejściu.
                            Last edited by e-prezes; 08-06-2007, 14:11.

                            Comment

                            • Gumczas
                              Member
                              • 05-2005
                              • 31

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnozłoty, głęboki - jak dla mnie ideał dla tego gatunku [5]
                              Piana: Na początek wydawało się, że będzie doskonała - gęsta i wysoka, niestety, okazała się średnio trwała. Najpierw się "skrzaczyła" a potem został jedynie cienki dywanik. [3.5]
                              Zapach: Słodowo - kwiatowy. Zachęcający [4]
                              Smak: No no, tego się nie spodziwałem Piwo jest pełne, wręcz gęste, z wspaniałym, głębokim chmielowym smakiem. Ostra, trwała goryczka, a po chwili miodowo - chlebowy posmak. Cudo. [5]
                              Wysycenie: Do końca bardzo dobre. Przyjemnie szczypie, wzmaga uczucie pełności smaku, a jednocześnie nie powoduje uczucia ciężkości na żołądku. [5]
                              Opakowanie: Najsłabsza strona tego piwa. Kapsel czarny, krzywo naklejona krawatka, kolorystyka i kompozycja etykiety absolutnie nie zachęcają do kupna. W dodatku nabyta przeze mnie butelka była pozbawiona kontry, dzięki czemu nie było żadnej informacji o zawartości alkoholu i ekstrakcie. Aż żal serce ściska, że takie pyszne piwo marnuje się w takim marnym opakowaniu. [1.5]
                              Uwagi: Zakupione w Zamościu, w sklepie sieci "Groszek", wraz z ze znaczną częścią asortymentu Jagiełły. Ogólnie, bardzo przyjemna niespodzianka, rzadki przykład "przerostu treści nad formą"

                              Moja ocena: [4.325]
                              99% of Evil

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎