Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polička, Otakar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Polička, Otakar

    Butelka 0,5 litra, alkohol 4,2 %, eks. 11%, kapsel firmowy browaru, svetly leżak
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, trwała, cienki kożuszek dotrwał do końca
    Zapach - chmielowo-słodowy z lekką nutą pszeniczną
    Wysycenie - okey
    Smak - słodowo-chmielowy, średnio wyraźny, lekkie nuty pszeniczne, lekko słodkie, delikatna goryczka
    Wypijalne lekkie piwo z delikatną nutą przeniczną (zepsute?)

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 918 ( 602 opisane na forum ) 502 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      #3
      kolor: słomkowy [4]
      piana: trwała; czapa znika dość szybko ale pozostał do końca cienki kożuch [4,5]
      wysycenie: ciut za duże [3,5]
      zapach: chmielowy, niezbyt silny [4]
      smak: proste w smaku - goryczka podparta lekką słodowością, wyczuwalna lekka nuta chmielowa; poza tym trochę wodniste [3]

      piwo średnie - po czeskich 11 można się spodziewać bogatszego smaku
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Nie zachwyciło. Jakiś dziwny posmak, taki lekki tekturowy jak w Zodiaku.
        piana w miarę się utrzymuje.

        Bez zachwytu. Słaba 3
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Kolor słomkowy, dość jasny, pasujący do "11". Piana dość szybko opada nie pozostawiając większych śladów po sobie. Zapach słodowo-chmielowy, w smaku tak samo z bardzo delikatnym ledwie wyczuwalnych chlebowym posmakiem. Goryczka średniej mocy bardzo sympatyczna.

          Piwo może nie rewelacyjne ale wypite ze smakiem.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Kupione w Zofmarze za 2,90 zł.

            Kolor: Złoto, pasujące do jedenastki.
            Piana: Ładna i wysoka, ale szybko robi się gruboziarnista i opada.
            Zapach: Silnie słodowy, z wyraźną stęchłością. Taki grybowski trochę...
            Smak: Słodowe, z lekkimi cukrowymi kwiatkami, nieprzyjemną goryczką i lekkimi chlebowymi posmaczkami. Smakuje jak rozwodnione polskie piwo mocne.
            Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Urodą nie powala, ale przynajmniej oryginalne.
            Uwagi: Wypić się da, ale na pewno nie do powtórki.

            Comment

            • heatbeat
              Junior
              • 08-2009
              • 26

              #7
              Piwko całkiem smaczne - walory smakowe, wysycenie i piana jak najbardziej poprawne. Zwłaszcza wysycenie i piana - jak dla mnie wręcz idealnie(dużo i mocno). Podejrzewam że piwko to wypite w samym środku upalnego dnia zagwarantuje boskie wrażenia.

              Moim zdaniem jest to niezłe czeskie piwko - warto choćby raz spróbować.


              Piwko zakupione w Krakowie na kobierzyńskiej - sklep Maria.

              Comment

              • Rzeszowiak
                Piwny Radykał
                • 04-2009
                • 1596

                #8
                Ładne połączenie niepasteryzowanej treściwości z goryczką. Ale ogólnie szału nie ma.

                Moja ocena +3

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  #9
                  Mój Otakar był całkiem dobry... na początku wydawał mi się wodnisty ale tylko na początku.

                  Goryczka rywalizuje ze słodyczą startową i pod koniec dominuje w pełni. Goryczka jest dobra i wyraźna.
                  Piana na początku spora ale szybko się redukuje do 0,5 cm...
                  Zapach chmiel, drożdże i słód.

                  Etykietka klasyczna tylko zmienił się kapsel na "Chránené zemepisné označenie"
                  - chyba jest to chroniony produkt regionalny...

                  Fajne nie za ciężkie piwko... polecam mnie bardzo smakowało...

                  Comment

                  • grew
                    Senior
                    • 05-2009
                    • 766

                    #10
                    Widzę brak zachwytów, a ja lubię jedenastki - mają w sobie to coś. I ta smakuje całkiem dobrze. Policka trzyma poziom, nie zawiodłem się Polecam.

                    Comment

                    • M-kwadrat
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 304

                      #11
                      KOLOR: klarowny, żółty - jak na jedenastkę ok [4,5]
                      PIANA: średnio obfita, drobna, biała, szybko opadała do dziurawego kożuszka, nie oblepia szkła [2,5]
                      ZAPACH: chmielowo-słodowy, trochę piwniczny [4,5]
                      SMAK: całkiem pełny, słodowy (uczucie oblepiania języka) z długą goryczką [5]
                      WYSYCENIE: średnio intensywne, przyjemne, bąbelki pracują do końca [5]
                      OPAKOWANIE: butelka 0,5l, ciekawy design (spójny z innymi produktami), pełne informacje o piwie (ekstrakt 11, alkohol 4,5% (wcześniej w wątku było podawane 4,2), miejsce produkcji (Mestansky Pivovar v Policce, Policka) i skład (woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel żatecki)), podobnie jak w dziesiątce kapsel zmieniona ta taki z logo jakiegoś programu unijnego - nie pasujący do reszty.
                      UWAGI: Dobre piwko! Miało być burzowo w dniu spożycia a utrzymał się upał i w takich okolicznościach pasowało i smakowało wyśmienicie. Partia 29.05.2011, kupione w Browarku, Wrocław.
                      Pozdrawiam, Maciek

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6130

                        #12
                        Piana tylko na starcie potem już tylko dziurawy dywanik...
                        Zapach ciekawy jakby bananowy plus słód-chmiel...
                        Ta jedenastka była słodkawa, lekko owocowa ze wzrastającą goryczką ale nie za mocną.
                        Piwko raczej lekkie, słodowe ze smaczkiem chlebowym pod koniec...
                        Po prostu niezłe...
                        Last edited by sibarh; 11-08-2011, 16:40. Powód: Usunięcie dubla fotki

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          #13
                          Pivo przyciąga uwagę piękną etykietą.
                          Nazwa piwa Otakar pochodzi pewnie od króla czeskiego Przemysła Ottokara II za którego panowania powstało miasto Policka w którym produkuje się to smaczne Piwo.

                          Alk. 4,5%, Ekstrakt 11,4 stopnia, niepasteryzowane

                          po otwarciu piwa nie mogłem uwierzyć że to Leżak gdyż zapach był całkiem silnie słodowo-drożdżowo-pszeniczny (w ciemno powiedziałbym że to pszeniczniak). Barwa piwa to jasne złoto, piana niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa opada umiarkowanie szybko pozostawiając wysepki. W smaku również silnie wyczuwalne nutki drożdżowe dopełnione słodem z wyraźnym chmielem i długą umiarkowanie silną goryczką. Piwo gęste w smaku. Całkiem smaczne i oryginalne. Wysycenie ok. Jak dla mnie na plus (powtórka za jakiś czas bo omyłkowo kupiłem drugi raz to samo piwo)
                          Piwo kupione za 15 koron w piwotece na Husytskiej w Pradze.
                          Last edited by sibarh; 24-04-2013, 15:58.
                          LP

                          Comment

                          • Kwadri
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1216

                            #14
                            Polička, Otakar

                            Kolor: Złoty, klarowny. Przyzwoity jak na ten ekstrakt.
                            Piana: Drobna, całkiem wysoka. Po kilku minutach opada do ochronnej kołderki, lekko brudząc szkło.
                            Zapach: Średniointensywny, raczej słodowy z lekko zbożowym, po ogrzaniu nieco stęchłym tłem.
                            Smak: Średniotreściwy, delikatnie słodowy początek. Szybko dociera całkiem mocna goryczka i zostawia lekko ziołowy posmak. W tle czuć lekko chlebowe posmaki. Przyzwoita jedenastka.
                            Wysycenie: Średniowysokie.
                            Last edited by Kwadri; 20-01-2012, 22:04.
                            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                            Comment

                            • coder
                              Senior
                              • 10-2006
                              • 1347

                              #15
                              Aromat: kwaskowo - słodowy z zielonym chmielem, nieco kartonowy (utleniony)

                              Barwa: jasnozłota, opalizujące

                              Piana: wysoka, dość gęsta, trwała

                              Smak: słodowy, z korzennym posmakiem chmielu i wykończony porządną goryczką

                              Goryczka: dość wysoka, nieco stęchła, beczkowa

                              Odczucie w ustach: dość pełne, gładkie, wysycenie wysokie

                              Ogólne wrażenie: taki lepszy eurolager podrasowany chmielem, można wypić z przyjemnością do kotleta.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎