Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eggenberg, Petr Vok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Eggenberg, Petr Vok

    Butelka 0,5 litra, alkohol 4,5 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna, lekko szara, wysoka i trwała, zbiła się w gruby kożuch
    Zapach - słodowy z lekkim chmielem
    Wysycenie - okey
    Smak - lekko słodowy z wyraźnym mocnym chmielem, lekko słodkie, wyraźna goryczka.
    Dobre piwo.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 921 ( 607 opisane na forum ) 507 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #3
      Przyjemne piwo. Porządnie nachmielone, nawet jak na czeskie warunki. Dość pełne w smaku. Piana, jak na "Czecha", słaba. Aromatyczne i pikantno-ziołowe. Smaczny, niemiecki w stylu pils w wykonaniu browaru z Czeskiego Krumlowa.
      Last edited by delvish; 07-03-2010, 16:12.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        Etykieta zmieniona. Złote tło.
        Piwo zakupione u źródła w zasypanym śniegiem Krumlovie
        Piana bardzo szybko opada do zera.
        Nagazowanie dobre
        Smak słodowo-kwaskowatostęchły (tak jak u lezaka 12) z chlebowa goryczką. Wyraźnie mi nie podszedł. Piłem ich 10 i 12 jakiś czas temu i też byłem zawiedziony. Nie dla mnie Eggenberga smak
        Jeszcze kilka parę butelek mam w lodówce może trafi się od nich coś lepszego.
        W restauracji przy browarze spróbowałem 3 piwka z pipy i wszystkie były smaczne
        LP

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6077

          #5
          Start był nieciekawy bo zaatakował mnie metaliczno-gipsowy posmak, który na szczęście zaraz się ukrył...

          Zapach raczej chmielowy a gaz w normie, kolor jasno bursztynowy i słaba piana tylko przy nalewaniu... a za chwilę obwódka z dziurawą cienką warstewką.
          Smak słodkawo-goryczkowy z każdym łykiem lepszy... było coraz bardziej goryczkowe ale też niestety słodsze...

          W całokształcie do wypicia... może sprawdzę to piwo jeszcze raz bo nie było warzywne
          Last edited by sibarh; 17-02-2012, 20:17.

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Petr Vok

            Kolor: Złoty, nie do końca klarowny.
            Piana: Lekko przybrudzona, średniej wysokości. Dość szybko się dziurawi i opada do niepełnej warstwy z nieco grubszym pierścieniem.
            Zapach: Słodowy z mocno słodkim tłem. Są też piwniczno-stęchłe wstawki, bardzo podobne jak w Opatach, przez co ogólnie nie do końca przyjemny.
            Smak: Początkowo czuć lekką metaliczność, która później znika. Początek delikatnie słodowy z wyraźną kwaskowością. Poprzez piwniczne posmaki powoli dociera mocna goryczka i dominuje w finiszu, zostawiając długi, goryczkowy posmak. Takie sobie.
            Wysycenie: Średniowysokie.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6077

              #7
              Brakujące foto...
              Attached Files

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Etykieta i kapsel takie same jak na zdjęciu Javoxa. Moje piwo jest z datą do 01.09.2014.

                Zapach chmielowy, ale niestety jest też karton. Po paru minutach chmiel odchodzi, karton zostaje, ale nie jest to mokry karton, znany z Połczyna, tylko zwykły, suchy.
                Kolor piękny: ciemne złoto.
                W smaku wyraźnie na pierwszym miejscu słód, bardzo przyjemny. Goryczki chmielowej właściwie nie ma. Alkoholu, oczywiście też nie czuć. Jest lekki karmel.

                Polecam tym, którzy lubią słodowe czeskie piwa z niską goryczką.
                Mi to piwo smakowało ( o dziwo)

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎