Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Liefmans, Oud Bruin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    Liefmans, Oud Bruin

    Butelka 0,25l, alk. 5%, import własny.
    O browarze Liefmans jest już troszkę na forum.
    Liefmans Oud Bruin jest drugim piwem typu oud bruin (w lit. amer. występuje także termin sour ale) warzonym przez ten browar z Oudenaarde.
    Piwo charakteryzuje się głęboką, brązową barwą. Pod światło widoczna jest ładna wiśniowa poświata. Piwo jest mętne.
    Piana wysoka, drobna, beżowa, do końca pozostał solidny pierścień.
    Zapach wspaniały – jak to zwykle bywa w tych brązowych i czerwonych flamandzkich specjałach.
    Na początku atakuje nasze nozdrza intensywny owocowy aromat. Czuć głównie wiśnie, ale gdzieś w tle przebijają się i inne soczyste przysmaki. Po chwili na pierwszy plan wysuwa się typowy dla tych piw winny, jakby kwaśny bukiet, wymieszany z delikatnym zapachem słodu. Poezja
    Smak troszkę zaskakujący, bo słodko – gorzko – kwaśny (w takiej właśnie kolejności i intensywności). Dopiero po kilku łykach ta charakterystyczna kwaśność i ściągająca cierpkość wysuwają się na pierwszy plan.
    W posmakach mnóstwo owoców (wyczułem wiśnie i jabłka) i jakieś przyprawy (chyba wanilia). Końcówka długa, gorzka z kwaśnym akcentem.
    Dla mnie rewelacja! Ciekawe i oryginalne są te piwa z Flandrii – pewnie się powtarzam
    Attached Files
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Aktualna fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎