Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Eecke, Watou’s Wit Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Van Eecke, Watou’s Wit Bier

    Alk. 5%, but. 0.25 l.
    Słomkowe, mętne, bardzo mocno nagazowane, niezła trwała piana.
    Zapach cytrynowo-słodowy, intensywny.
    Smak mocno cytrynowy, świeży, ostro podkreślony przez szczypiące bąbelki, coś bananowego i słodowego też w nim jest.
    Dobre, zachowuje wszystkie reguły gatunku. Mojej połówce też smakowało.
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Kupione w Brukseli w specjalistycznym sklepie "400 bieres artisanales" za ok. 2,20€.

    Pite 10 maja 2012 r.

    Kolor: Blady, mętny, jak należy.
    Piana: Dość wysoka, gęsta i trwała.
    Zapach: Silny, głównie kolendrowy, ale czuć też pomarańczę i słodowość.
    Smak: Całkiem treściwe z początku, potem się rozmywa. Trochę kwasku, kolendry i ciekawy gorzkawy posmak.
    Opakowanie: Buteleczka 0,25 l jak na zdjęciu lzkamila, biały kapsel.
    Uwagi: Poprawny wit, ale nic wybitnego.

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      Van Eecke, Watou's Wit Bier [a.5%]

      Kolor: bardzo jasny, słomkowy i bardzo mętny [5]

      Piana: średnioziarnista, niezbyt wysoka ale trwała, po 2-3 minutach nadal jest gruby kożuch, do końca zostaje gruby pierścień i postrzępiona firanka, nieźle jak na wita [3.5]

      Zapach: kwaskowy, intensywnie drożdżowo-kolendrowo-cytrusowy, jest też lekki aromat chmielu i skórka cytryny, sporo goździków i chlebowości, wszystko to co w Hoegaardenie tylko o wiele bardziej intensywnie plus lekki aromat chmielu, do tego zapowiada się, że będzie, bardziej orzeźwiająco [4.5]

      Smak: pszeniczno-chlebowy w podstawie, dominuje kolendra i drożdże, jest sporo cytrusów, w tym też skórka pomarańczy, która ładnie komponuje się z lekką ale pikantną, cytrynowo-ziołową goryczką w posmaku trochę słodu jęczmiennego [4.5]

      Nasycenie: niedobór bąbelków nie przeszkadza jeśli schłodzimy piwo do 5 bądź mniej stopni Celsjusza [3.5]

      Opakowanie: flaszka vichy, niestety poj. tylko 0.25l, etykieta pomarańczowo biała z kolesiem pijącym wita z prostej szklanki, kontry brak, podobnie jak nadruku na białym kapslu, data ważności wycinana na dolnej krawędzi etykiety; etykieta bardzo minimalnie inna niż ta na focie lzkamila, swojej już wrzucał nie będę [4.5]

      Producent: N.V. Van Eecke B-8978 Watou, Belgia
      Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
      Degustowane: 21.09.2012r. ok. godz. 16:00 w Haarlemie
      Data ważności: 07 13
      Soundtrack: "SBB 1" by SBB
      Last edited by GaryFisher; 26-09-2012, 13:27.
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #4
        Zapach landrynkowo-kwiatuszkowy, słodziutki. Na początku ciut cytrynki, potem całkiem wyraźna kolendra.
        Piana nie imponuje. Niewysoka, krótka, ale mazy pozostawia. Gaz delikatnie szczypiący. Doskonale podkreśla, intensyfikuje smak.
        Kolor jasno słomkowy, prawie klarowny z opalizującymi smugami.
        Smak przede wszystkim wytrawny, nieco mineralno-metaliczny, bez cienia słodyczy: kolendra, cytrynkowy kwasek, chmiel i długi kolendrowo-chmielowy finisz.
        Dobre.
        Na etykiecie pojawiło się kilka kłosków, kapsel nadal biały.
        Attached Files

        Comment

        • ozzy69
          Junior
          • 07-2010
          • 22

          #5
          Tak mnie zastnawia czemu u kolegi na pierwszym zdjęciu usunięte są kłosy zboża, a na drugim zdjęciu choć butelka wygląda na identyczną już jest na etykiecie. Ja miałem buteleczkę 330ml i u mnie kłosy występują. Hmm dziwna sprawa.

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #6
            Zauważ, że pierwsze zdjęcie jest z roku 2007 ( zatem kłosy nie są usunięte a dodane ) - etykietka przez tych parę lat mogła się nieco zmienić
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • ozzy69
              Junior
              • 07-2010
              • 22

              #7
              Wiem, że etykiety są często modyfikowane, ale czy nie wygląda to jednak tak jakby coś było usunięte. Pierwsze zdjęcie i te białe plamy zbyt dobrze pasują do tych dodanych później kłosów. Nie węszę teorii spiskowych, ale dla mnie to jednak dziwne. Mogli tego chłopka zakończyć normalnie a nie takimi wyżartymi plamami

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎