Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Dębowe Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ANDRO
    Senior
    • 10-2001
    • 640

    Tyskie, Dębowe Mocne

    Nowy produkt Kompani Piwowarskiej zakupiłem w butelce 0,5l z etykietą przedstawiającą złoty dąb. Jako miłosnik mocnych stwierdzam ,że niczego mu nie brakuje. WAŻNE ! - wyrazna goryczka,żadnej słodyczy charakterystycznej dla wielu mocnych ( co się niektórym "niskoprocentowcom" nie podoba)
    GAZ - nasycenie perfekcyjne
    KOLOR- jasny bursztyn. albo ciemna słomka
    PIANA- krótka,nieciekawa
    DANE TECH.- 7% , 14,5 wag. ,
    Co ciekawe ,producent podaje wartość energetyczną na 100g. zawartość tłuszczu,węglowodanów i białka.
    Ocena ogólna - może to pierwsze wrażenie ale - 5 z kwiatkiem.
    Andro z wyspy jednej takiej.
    http://www.bahama.uznam.net.pl/
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    A ja łażę po sklepach i pytam, pytam, pytam... A sprzedawcy patrzą już na mnie jak na wariata. A Dębowego nigdzie nie ma.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Czes
      PremiumUżytkownik
      • 06-2001
      • 752

      #3
      Nie jestem fanem piw mocnych ale nie przeszedłem obok obojętnie, zwłaszcza że butelka ciekawą kolorystyką ( mahoń ? - skoro jestesmy przy drewnie) rzuca się w oczy.
      Rozumiem, że Dąb to symbol mocy więc wolę już polskie "dębowe" niz angielskie "strong".
      Jak wyżej opisał ANDRO, rzeczywiscie głęboka goryczka (jakby nie tylko z chmielu ale i z klepki dębowej ) i korzystny brak tej mulącej słodkosci obecnej w wielu piwach mocnych. Domniemam, że zamiast sacharozy do kotła dodaje się dobrej jakosci syropu maltozowego.
      Barwa: dąb rustykalny
      Alkoholu, gwoli scisłosci, maks. 7% obj. - w rzeczywistosci pewno nie wiecej niż 6%, bo piwo nie wydaje się być bardzo głęboko odfermentowane. Informacja o zawartosci cukrów i kalorycznosci pożyteczna (np dla cukrzyków). O tłuszczu możnaby sobie darować - tłuszczu w piwie w zasadzie nie ma!
      Jezeli w zamysle K.P. ma być konkurentem Warki Strong, to dla mnie jest. Ale nie dla względnie licznego segmentu konsumenckiego - kobiet, które w Warce Strong cenią własnie słodycz i brak goryczki.
      O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        To jest w moim odczuciu poważna konkurencja dla Warki Strong. Jeżeli tylko będzę miał wybór, wezmę Dębowe. Tat, tak. Wreszcie je dorwałem. Dla mnie bardzo dobre piwo. Sześć - to ocena.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • rafko
          Senior
          • 04-2002
          • 116

          #5
          Jak dla mnie nic szczególnego, takie tam sobie piwko mocne bez wyraźnej zachęty do częstej konsumpcji, ale kapselek całkiem ładny - nieprawdaż????
          piwo, piwko, piweczko

          Comment

          • rafko
            Senior
            • 04-2002
            • 116

            #6
            No właśnie, kapselek jest fajny!!!!
            Attached Files
            piwo, piwko, piweczko

            Comment

            • Kudłaty
              Senior
              • 09-2001
              • 1972

              #7
              Piłem i dla mnie jest takie sobie wole nowe Piastowskie Mocne. A kapselek naprawdę ładny, postarali się .

              Comment

              • wojtas66
                Member
                • 11-2001
                • 60

                #8
                Nowy produkt Tyskich Browarów Książęcych dotarł wreszcie do mojego przełyku. Euforii nie wzbudził, ale peanów na jego cześć też nie będzie. Zacznijmy od piany, która na początku była nawet, nawet, ale dość szybko się zmyła. Sporadyczne bąbelki kierowały się w kierunku powierzchni. Na tylnej części podniebienia poczułem goryczkę, ale zaniepokoił mnie trochę wyczuwalny posmak alkoholu W skali 1-10 daję temu produktowi - 6. Konkurencja w mocniejszych napojach!!!
                Ciepłemu piwu zdecydowane - NIE!!!

                Comment

                • Kemp
                  Senior
                  • 03-2002
                  • 357

                  #9
                  Taak w końcu Dębowe dotarło do sklepu, w którym się zaopatruę.
                  Moje wrażenia : piękna barwa, świetna gęsta piana, fajne wysycenie. Wrażenia organoleptyczne są inne, po prostu nic rewelacyjnego jak dla mnie zbyt głęboko odfermentowane.
                  Moja ocena to 4.
                  Kemp

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #10
                    W C-cu było 29 kwietnia. Spożyłem próbkę kontrolną (1l).
                    Uwagi:
                    - ładna puszka i etykieta (nie mogę pozbyć się wrażenia, że już ją kiedyś widziałem),
                    - kolor interesujący,
                    - piana istotnie nieciekawa,
                    - smak wytrawny, jednak nie tylko bez ulepkowatości, czy posmaków alkoholowych, ale i bez żadnych ciekawszych aromatów,
                    - dobre piwo mocne (ale nie za mocne), jednak bez rewelacji.

                    Comment

                    • szarpik
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 676

                      #11
                      A ja staję na głowie i .... nie mogę go nigdzie znależć. Moim zdanie browar Tyski powinien wypuścić je tego samego dnia w całej Polsce i zorganizować uroczystą premierę z degustacjami na ulicach , reklamach w TV. itp. Teraz piwo to jest znane tylko w środowisku piwoszy , a przęciętny obywatel nawet nie wie gdzie je przykleić!
                      WWW.EKSTRAKLASA.NET

                      Comment

                      • nexus_44
                        Gość
                        • 04-2002
                        • 44

                        #12
                        Opinia

                        Rzeczywiście moja opinia o Dębowym jest także niezwykle pozytywna. To piwo zadowoliło mnie na całej linii. Poczawszy od najważniejszego - smaku (czuć charakterystyczną goryczkę, dla mnie konieczną dla piwa, bez słodkiego posmaku...) poprzez ładne i proste opakowanie, aż do ceny, która mile mnie zaskoczyła. 1,25 zł - Nareszcie markowe mocne piwo wysokiej jakości po przystępnej cenie... (a wolę mocne z powodu intensywniejszego smaku)...

                        Comment

                        • ANDRO
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 640

                          #13
                          Re: Opinia

                          [QUOTE]nexus_44 napisal/a
                          ... aż do ceny, która mile mnie zaskoczyła. 1,25 zł

                          No jestem w szoku! U mnie w sklepie na dole 2,39 ! Butelka 0,5 l.
                          Andro z wyspy jednej takiej.
                          http://www.bahama.uznam.net.pl/

                          Comment

                          • nexus_44
                            Gość
                            • 04-2002
                            • 44

                            #14
                            No tak, cyferki mi się przestawiły. Oczywiście 2,25 za butelkę 0,5L. Przepraszam tych, których wprowadziłem w błąd (to chyba dlatego, że byłem po obfitej degustacji tegoż napoju...)

                            Comment

                            • NoLeafClover
                              Senior
                              • 09-2001
                              • 449

                              #15
                              Jak na piwo mocne to rzeczywiście 2.25 nie jest dużo, ja kupiłem za 2.35 ale te 10 gr warte było. Rzeczywiście tak jak pisał ANDRO nie odczuwałem słodyczy jak przy np. Warce Strong a jedynie goryczkę, nie przesadzoną goryczkę i mimo że jest to mocne piwko to pijąc nie wyczuwa sie alkoholu na języku a jedynie uderzenie do głowy Daję 5 temu piwku. Chyba będzie to jedyne piwo Kompanii po które będę częściej sięgał.

                              Tylko co to znaczy długo warzone ???? Czyżby warzyli jakąś specjalną metodą ?
                              NoLeafClover

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎