Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Dębowe Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    YouPeter napisał(a)
    ...Opakowanie na pierwszy rzut oka informuje nas, że mamy do czynienia z piwem mocnym...
    A kolor, czarny? Bo mi on kojarzy sie tylko z piwami mocnymi.
    Last edited by ART; 26-01-2009, 05:29. Powód: cyt.
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • orson
      Junior
      • 07-2004
      • 1

      po prostru miodzio

      Moja ocena: [4.2]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        Testów koncernowych ciąg dalszy. Tym razem przyszła kryska na Dębowe...
        Etykieta ładna kolorystycznie, ale pod względem estetycznym nie odpowiada mi wielkość liter. Bardziej wyeksponowałbym drzewko, a zmniejszył litery. Za to do kontry i krawatki nie mam zastrzeżeń (może poza idiotycznym hasłem "długo warzone"), podobnie jak do kapsla.
        Kolor śliczny, bursztynowy.
        Piana dość nisko i szybko opada, redukując się do symbolicznej warstewki, która też szybko znika.
        Zapach słodowy, ale bardzo słaby. Mocne piwo powinno mieć porządny zapach, a nie takie byle co...
        Nagazowanie dobre.
        Smak zaskakuje. Czuć mocną słodowość, ale jednak trochę inną niż zwykle w koncerniakach. Poza tym jest jakaś taka wyraźna "oleistość", nietypowa i bardzo mi się podobająca. Lekka, sympatyczna goryczka, brak słodkości tak częstej w piwach mocnych.
        Podsumowując, choć koncerniak, to jest to jednak bardzo dobre piwo. Wyróżnia się spośród innych i to in plus.

        Moja ocena: [3.475]

        Comment

        • dziku
          Senior
          • 12-2002
          • 1992

          Być może narażę się wielu miłośnikom tego trunku, ale ja piwa "Dębowe Mocne" nie daję rady wypić. Jego smak postrzegam jako niezwykle ciężki. Ta "inna słodowość" jest dla mnie osobiście wręcz paskudna. Gdy kupiłem to piwo dla spróbowania (gdy wchodziło na rynek, więc już jakiś czas temu...) dałem radę wypić tylko pół kufla. Za to zgaga męczyła mnie po nim całą noc .
          I męczy mnie po każdej ilości tego "trunku". W tym roku wypiłem go dwa łyki (omyłkowo mi go nalano), twarz mi się wykrzywiła, zrezygnowałem z dalszej konsumpcji. Za to zgaga męczyła mnie jak po całym kuflu.
          Nota bene takie same objawy mam po Warce Strong
          Last edited by dziku; 09-09-2004, 21:05.
          Dziku


          Comment

          • ArturŁ
            Senior
            • 11-2004
            • 374

            Piwko nabyte w monopolowym położonym opodal.Nie pamiętam ile mnie wyniosło,byłem zbyt zmęczony po 12 godzinach zajęć na uczelni żeby zwrócić uwagę.Ale ad rem!
            Kolor - 5.Ciemnozłoty i szlachetny.Najpiękniejszy odcień piwa.
            Nasycenie CO2 - Bąbelki ładne,nasycenie utrzymywało się tak długo jak należy - znaczy do końca spożycia.
            Smak - dobry,wyraznie wyczuwalna goryczka.Nie było obecnego czasem w mocnych piwach nieprzyjemnego ostrego posmaku.
            Piana - tutaj skandal niestety.W trzy sekundy po nalaniu piwa do kufla piany BRAK.
            Zapach - orzezwiający umysł.Od razu człowiek pragnie zażyć dużego piwnego hausta Duży plus za zapach.
            Opakowanie - bez rewelacji,ale też nie mam się specjalnie do czego przyczepić.Po prostu jak dla mnie trochę nijakie.

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • kinrobo
              Junior
              • 01-2005
              • 1

              Bardzo dobre piwo.

              Moja ocena: [4.9]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
              Art, Admin

              ---------------

              Comment

              • baklazanek
                † 2014 Piwosz w Raju
                • 08-2001
                • 3562

                Tak jak i twoja ocena

                Comment

                • komcio
                  Junior
                  • 06-2004
                  • 8

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: po kolorze widac,ze piwo jest mocno ekstrakcyjne,kolor ladny [4]
                  Piana: piana to porazka... [2.5]
                  Zapach: dosc ciekaawy dhoc nic szczegolnego,troche podjezdza paprykarzem.. [3.5]
                  Smak: Gleboki i ciekawy,mocny plus tego piwka [4.5]
                  Wysycenie: Nasycenie odpowiednie,choc moze ciut przegazoeane [4]
                  Opakowanie: przecietne [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.825]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                  Art, Admin

                  ---------------

                  Comment

                  • Rolek
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 1038

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika komcio
                    [...],troche podjezdza paprykarzem..
                    Ja już bym się zaczął bać...

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika komcio
                      Kolor: po kolorze widac,ze piwo jest mocno ekstrakcyjne,kolor ladny [4]
                      Piana: piana to porazka... [2.5]
                      Zapach: dosc ciekaawy dhoc nic szczegolnego,troche podjezdza paprykarzem.. [3.5]
                      Smak: Gleboki i ciekawy,mocny plus tego piwka [4.5]
                      Wysycenie: Nasycenie odpowiednie,choc moze ciut przegazoeane [4]
                      Opakowanie: przecietne [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.825]
                      Podjeżdża paprykarzem Ale jaja.Nie jest ,to piwo wysokich lotów,ale wyczuc tam paprykarz ,to ciekawostka...


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • Gufer
                        Junior
                        • 01-2004
                        • 4

                        Jakiś czas temu piłem to piwo i mi smakowało, ostatnio kupiłem znowu i ...rozczarowanie, albo mi "zmienił sie smak" albo to piwo zmieniło smak. Czy ktoś z was również wyczuł zmiane smaku tego piwa, czy to tylko moje prywatne odczucie

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Niezły, ale za jasny jak na 14,5 ekstraktu, pod światło mętnawe... [3.5]
                          Piana: Na początku dość gęsta, szybko się przezedza. [3.5]
                          Zapach: Wyczuwalny a może nawet dominujący zapach alkoholu. [3]
                          Smak: Mam uczucie jakby ktoś dolał "piędziesiątkę" do Tyskiego... Gorzkawe, czuć moc , W sumie OK, ale nie w więcej niż butelka na raz... [3]
                          Wysycenie: Odpowiednie, dobrze się utrzymuje [4.5]
                          Opakowanie: Ładne. Fajnie dopasowane czarne naklejki, mocno nawiązujące do tradycji, fajna reklama na TV [4.5]
                          Uwagi: Szybko usynia!

                          Moja ocena: [3.225]
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • grz3si3k
                            Junior
                            • 06-2005
                            • 1

                            dla mnie czasami nie do wypicia..moze to zależy od dnia ??

                            Comment

                            • Lacriferno
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 783

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jak na piwo o takim ekstrakcie to ujdzie, ale mógłby byc mocniejszy. Przyjemny, ciemnozłoty. [4]
                              Piana: Na początku gęsta, znika średnioszybko, że tak się wytrażę. Długo utrzymują się jaj ślady. [3.5]
                              Zapach: Słodowo-spirytusowy, lecz przyjemny. W końcu trudno jest ukryć zapach alkoholu w mocnym piwie. [3.5]
                              Smak: Jak na piwo mocne o dość dużej zawartości alkoholu posmak spirytusowy jest dobrze zamaskowany. Piwo jest lekko słodkawe, smak bardzo poprawia goryczka pozostawiająca przyjemny, długotrwały posmak. [4]
                              Wysycenie: Średnio. Z czasem piwo dość mocno się wygazowuje, co powoduje ujawnienie sie spirytusowych nut w smaku. [3.5]
                              Opakowanie: Piwo to ma jedną z lepszych, w mojej opini, stylistykę opakpwania wśrod polskich piw. Trafiona nazwa, przyjemna czarno-mahoniowa kolorystyka etykiety dużo mówią o zawartości. Niezbędne informacje są podane. [4.5]
                              Uwagi: Nie gustuję w mocnych piwach ostatnio, lecz Dębowego trudno mi sobie odmówić, bo jest po prostu dobre.

                              Moja ocena: [3.775]

                              Comment

                              • Bekiesz
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 140

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Przejrzysty,bursztynowożółty.Moim zdaniem za jasny,jak na deklarowaną wartość ekstraktu. [3.5]
                                Piana: Imponująca na początku.Równie imponująco szybko znika.Po wypiciu 1/2 kufla nie ma po niej śladu. [1.5]
                                Zapach: Mocno średni-co prawda czuć w nim chmiel,ale w stopniu dalece niewystarczającym. [3]
                                Smak: Najlepiej w tym piwie smakuje...piana(dopóki jest).Goryczka wyczuwalna do momentu,gdy piwo się nie odgazuje.Potem-jak chińskie żarcie:słodko-kwaśne. Niestety,przy końcu picia,alkohol wyczuwalny coraz bardziej. [2]
                                Wysycenie: Jest żle.Piwo odgazowywuje się zbyt szybko,co całkowicie zmienia odczucia smakowo-zapachowe. [1.5]
                                Opakowanie: Nowa etykieta,ładny kapselek.brązowa butelka.w sumie ok. [4]
                                Uwagi: Lojalnie uprzedzam,że znam parę osob,ktore sa zachwycone tym piwem,uważajac je za najlepsze na rynku w kategorii Mocnych Koncernowych.Ale ja uwazam,że nie jest dobrze:to piwo sie zmieniło-niestety na(dużo)gorsze.Gdy,kilka lat temu, wchodziło na rynek,sam byłem nim szczerze zachwycony i traktowałem je jako podstawowe w codziennym spożyciu.W tej chwili,jest to tylko jedno z wielu,zaledwie mocno średnich, piw mocnych.Masówka,w dodatku niezbt tania.

                                Moja ocena: [2.45]
                                Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎