Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Szakali
    Senior
    • 08-2013
    • 572

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jak dla mnie czarny bez zastrzeżeń. [5]
    Piana: Gęsta gruba kremowa piana, całkiem przyzwoicie się trzyma..łatwa do wzbudzenia, po czasie niestety zaczyna się rozpadać. [4]
    Zapach: Bardzo intensywna kawa, delikatna czekolada oraz nuty palone. W tle owoce suszone z lekką kwiatową owocowością, Alkohol nie wyczuwalny [4]
    Smak: W smaku bardzo intensywna kawowość z dobrze wkomponowanym posmakiem czekolady. W tle intensywne suszone owoce oraz wiśnie w czekoladzie zakrapiane alkoholem. Piwo jest całkiem zbalansowane pomimo, że długo nie leżało. Alkohol jest lekko wyczuwalny, ale nie przeszkadza. [4.5]
    Wysycenie: Może być. [4.5]
    Opakowanie: Może być. [5]
    Uwagi: Warka z datą 11.06.15...było na półce z towarami z kończącym się terminem.....nie wiem czemu, ale...kupiłem świetny porter za 2 zł Bardzo fajna alternatywa dla Żywieckiego.
    Polecam

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      nie wiem czemu
      pomerdały im się roczniki

      taki porter za 2zł ?

      brałbym tyle ile by było :]
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • Szakali
        Senior
        • 08-2013
        • 572

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
        pomerdały im się roczniki

        taki porter za 2zł ?

        brałbym tyle ile by było :]
        A no chyba im się pomyliło Niestety była tylko jedna sztuka ;/
        Tzn najpierw był za 4 zł...ale "Pani skoro sie termin kończy to więcej jak 2 złote nie dam "
        "no dobra, może być "
        Umiejętności negocjacyjne opanowane

        Comment

        • grisza-ns
          Junior
          • 05-2014
          • 5

          Bardzo dobry porter. Pewnie dla forumowiczy oczywista oczywistość, ale dla kogoś kto dopiero próbuje miodu to trunek wyborny. Ścisła polska czołówka jeśli chodzi o portery. Jak dla mnie napewno na polskie podium. Dobre , gorzkie, mocne, palone, czarne piwo.

          Warto.

          Comment

          • toto
            Senior
            • 12-2006
            • 949

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny, pod światło rubinowy, klarowny, trochę za jasny [4.5]
            Piana: dość wysoka, beżowa, dość gruboziarnista, mocno brudzi szkło, szybko opada do dywanika, a potem znika [3.5]
            Zapach: kawa, czekolada, ziołowy chmiel w tle, likier, alkohol [4.5]
            Smak: lekka paloność, czekolada, rozgrzewający alkohol, wyraźna cierpkawa owocowość (porzeczki), goryczka, słodowość, bardzo ułożone, gładkie, świetnie zbalansowane [5]
            Wysycenie: średnie, idealne, wzmaga pijalność, ale nie zapycha [5]
            Opakowanie: butelka podobna do ŻGB, kapsel czarny, czarna owalna etykieta - trochę krzywo naklejona, są wszystkie podstawowe dane plus ciekawe informacje o zmianie smaku wraz z dojrzewaniem w butelce [3.5]
            Uwagi: Do 19.05.2014. Pite trzy tygodnie po terminie, czyli ok. 19 miesięcy od rozlania (ma termin 18 miesięcy). Wybitny porter bałtycki. Już jest ułożony, ale spokojnie można go trzymać jeszcze klika lat. Drobne minusy to nietrwała piana (przy tej mocy to wybaczalne) oraz zbyt intensywny alkohol w zapachu. Smakowo bez zarzutu.

            Moja ocena: [4.575]

            Comment

            • TheBobolo
              Member
              • 07-2014
              • 59

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bardzo ciemny brąz, wpadający w czerń [4.5]
              Piana: ciemnobeżowa, kremowa, dość szybko opadła do małej wysepki [3]
              Zapach: palony słód, kawa, brązowy cukier, lekkie jagody, lekki alkohol [4.5]
              Smak: bardzo mocna kawa, delikatny alkohol, dużo goryczki palonej, ciemny chleb [4.5]
              Wysycenie: dobre, dość mocne [4]
              Opakowanie: ładna, czytelna, minimalistyczna etykieta, brązowa butelka [3.5]
              Uwagi: Bardzo sympatyczny, mocno kawowy porter, bez mocnego smaku i aromatu alkoholowego.

              Moja ocena: [4.275]
              Begonia non omlet.

              Comment

              • kostas
                Senior
                • 08-2014
                • 212

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: "Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę". Pod światło widać rubinowe przebłyski. Super [5]
                Piana: Po nalaniu fajna, puszysta "czapa" w kolorze ecru, jednak szybko opadła do małej koronki. Ładnie oblepia szkło, i za to + [4]
                Zapach: Alkohol niewyczuwalny, głownie dominują aromaty czekoladowe. Komu jak komu, ale mi przypomina zapach niektórych smakołyków powiązanych ściśle z określeniem tiramisu (czy to czekolada z nadzieniem, czy ciastka). Super [5]
                Smak: Przy którymś z kolei łyku alkohol przyjemnie, lecz nie nachalnie ogrzewa gardło. Zdecydowana kawowość w smaku [4.5]
                Wysycenie: Optymalne, bardzo zbalansowane, bez zarzutu. Perfect [5]
                Opakowanie: Trochę posępne, ale w swoistym stylu. Ma swój urok Ciekaw jestem co oznacza orzeł przedstawiony na pierwszym planie etykiety, wujek Google zaraz pójdzie w ruch. Na kontrze wszystkie niezbędne informacje. Co do niegdyś krytykowanej estetyki krawatki i etykiet, zdecydowana poprawa, widać browar potrafi wyciągać wnioski stąd i zowąd [4.5]
                Uwagi: Zdecydowany, najbardziej ogólnodostępny mój faworyt w stylu. Oby tak dalej browarze z Miłosławia.

                Moja ocena: [4.675]
                Browar Domowy El Greco na Facebooku

                Comment

                • hewlett
                  Junior
                  • 03-2008
                  • 8

                  Niestety nie miałem tyle szczęścia, co koledzy piszący wcześniej. Komes Porter kupiony w markecie Intermarche w Grodzisku Wielkopolskim, "Najlepiej spożyć przed: 09.02.2016". Niestety piwo wadliwe, w smaku intensywny kwas, zapach fatalny jakby piwo było zepsute. Pijałem już Komesa wcześniej i był bardzo dobry. Dotychczas takie przygody zdarzały mi się tylko z piwami z browaru Witnica. Browarze Fortuna nie idź tą drogą

                  Comment

                  • lesiutek
                    Junior
                    • 04-2014
                    • 9

                    Jakość portera z tej serii pozostawia wiele do życzenia. Mocno kwaskowy smak odstrasza przed dalszymi zakupami. Co prawda nie zabija całkiem klimatów palono-kawowych.
                    Cena ok 4.5 zł nie wynagradza mocnego kwasku i ogólnej mdłości w smaku.
                    Wstyd wypuszczać piwo do dużej sieci, podwójny chwaląc się złotym medalem

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Spróbowałem warki "przed chwilą" zabutelkowanej, termin do lutego 2016 r.

                      Na plus wyraźny aromat suszonych śliwek, goryczka stonowane ale jednoznaczna i bardzo dobrze schowany alkohol.
                      Na minus brak akcentów palonych i ogólne wrażenie jakby to był zwykły, mocny, ciemny lager bez ambicji a nie porter bałtycki.

                      PS: dawno nie piłem tak świeżego portera

                      Comment

                      • jaw7
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 173

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: rubinowy ,piękny [5]
                        Piana: drobno pęcherzykowa,dość gęsta,oblepia kielich,średnio trwała [4.5]
                        Zapach: kawa +suszona śliwka [4.5]
                        Smak: suszone śliwki + kawa espresso na finiszu goryczka + minimalny ślad alkoholu [5]
                        Wysycenie: średnie ,idealne [5]
                        Opakowanie: bez wad ,idealnie pasuje do piwa [5]
                        Uwagi: data 20.01.2016,alkohol świetnie ukryty, pijalne jak na 21% ekstr.,bardzo ułożone mimo krótkiego leżakowania.

                        Moja ocena: [4.775]

                        Comment

                        • Apocalipse
                          Member
                          • 04-2014
                          • 40

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny, po potraktowaniu intesywną wiązką światła - burgundowy. Ideał [5]
                          Piana: Drobnopęcherzykowa, kolor miedziany. Szybko opada i znika ze ścianek kielicha. [3]
                          Zapach: Słody palone, suszona śliwka. Cały czas jednak drażnił mnie pomieszany zapach estrowo-kolowy (coś podobnego irytuje mnie w Czarnej Fortunie). [3]
                          Smak: Gorzka czekolada, wytrawne kakao, suszone owoce pozbawione cukru. Obrobina ciała. Mocna, ale nie zalegająca, przyjemna goryczka. Cudo. [4.5]
                          Wysycenie: W pierwszych łykach zdawało się być zbyt wysokie, nieprzyjemne, ale po chwili to uczucie zniknęło i nic więcej nie mogłem zarzucić. [4.5]
                          Opakowanie: Minimalistyczne i przemyślane jak strona startowa Google. Mało treści, a przekaz kompletny. [5]
                          Uwagi: Do pełni ideału zabrakło... bodajże czasu. Piwo piję stosunkowo świeże (warka do 20.01.2016) i myślę, że za rok nuty, które dziś mi nie pasują mogłyby zostać całowicie przykryte.
                          Od roku trzymam kilka porterów, także sprawdzę czy będzie poprawa i podzielę się z Wami. Może za rok..., może za 10 lat.
                          Wracając do tematu - bardzo dobre piwo!

                          Moja ocena: [3.875]

                          Comment

                          • Rufi3M
                            Member
                            • 03-2014
                            • 44

                            Warka 20.01.2016

                            Pyszne piwo...najlepszy polski porter...bezapelacyjnie

                            Comment

                            • zohan666
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 259

                              Warka do początku stycznia 2016 - klasa światowa, najlepszy porter bałtycki na rynku.
                              W.w. warka 20.01.2016 - dobra, ale są lepsze portery
                              Warka do 9.02.2016 - katastrofa, nie powinna trafić na półki, nadaje się tylko do kanału

                              Comment

                              • Rufi3M
                                Member
                                • 03-2014
                                • 44

                                warka 9.02.2016 to rzeczywiście porażka :/

                                Kwaśne, przegazowane i zero aromatu...do kanału

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎