Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2291

    To piwo potrzebuje cierpliwości, której ja nie mam (czytaj: pić najlepiej przy końcu daty przydatności).
    Są suszone śliwki, paloność, kawa, czekolada, ale mimo wszystko te akcenty przysłania alkohol.
    Małymi łyczkami weszło gładko, ale na to piwo trzebą poświęcić co najmniej z pól godziny żeby "pooddychało" w kuflu.
    Warka do 01.04.16.

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
      ale na to piwo trzebą poświęcić co najmniej z pól godziny żeby "pooddychało" w kuflu.
      30minut na wypicie porteru to i tak dość szybki czas :]
      Tak szybko piję 18BLG i tylko jak chce mi się pić i jest juz dobrze odleżakowany
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Piana: średnio obfita, drobna, lekko beżowa. Oblepia szkło i jest całkiem nieźle jak na taka moc trunku
        Zapach:no tutaj szału nie ma. Mało intensywny nawet po zamieszaniu. Lekki karmel, paloność i delikatna śliwka. Za mało i za słabo się tu dzieje

        Smak: Słodowo palony. Lekka kawa, delikatna gorzka czekolada. Następnie prześwit coli aby skończyć lekko kwaskowym i palonym akcentem. Ogólnie wszystko za słabe i za mało złożone. Alkohol dla mnie prawie nie wyczuwalny, ale ja tego czynnika ostatnio nie zauważam w żadnym piwie (no kiedyś piłem tatrę czy wojaka to tam spir i wino porażały)

        Wysycenie: średnie ku niskiemu i jest ok
        Opakowanie: Ładna etykieta. Dominuje czerń, chwalą się zasłużonym medalem itp. Nie jest źle.

        Uwagi: Warka do 15.04.16 Cena 4,99zł+kaucja
        Młody porter, za mało wyrafinowany i złożony. Brakuje owocowych nut utlenienia i gładkości w nasyceniu.
        Wniosek: nie jest źle, ale lepiej wrzucić go w lochy
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Winterstorm
          Member
          • 06-2014
          • 60

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, właściwie bez przebłysków. [4]
          Piana: Obfita, mocno kremowa, wianuszek pozostaje do końca. Ładnie oblepia szkło. [4.5]
          Zapach: Głównie aromaty kawowe i czekolada, troszkę palony. Dość jednowymiarowy zapach. Z czasem pojawia się jeszcze jakaś dodatkowa nuta w tle, której jednak nie potrafię określić. [4]
          Smak: Dość wytrawny, głównie gorzko-palony, wraz z ogrzewaniem nieco się osładza. Goryczka na średnim poziomie. [4.5]
          Wysycenie: Podczas nalewania wydaje się wysokie, ale w trakcie picia jest odpowiednie. [4.5]
          Opakowanie: Opis bogaty w informacje, niezłe logo, ale jakość papieru jest bardzo słaba, a do tego etykietki są krzywo naklejone. [3.5]
          Uwagi: Pity na świeżo jest troszeczkę jednowymiarowy, dwie butelki czekają na swój czas, który nastąpi za rok-dwa, mam nadzieję, że piwo się nieco rozwinie. Mimo wszystko to ciągle bardzo dobry porter, jeden z moich ulubieńszych.

          Moja ocena: [4.25]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Wersja Świąteczna nie podeszła mi, piwo sprawiało wrażenie rozwodnionego i lekko kwaskowatego. Nie wiem do końca czy ta kwaskowość wynikała ze zbyt mocnego moich zdaniem palonego akcentu czy po prostu zaczęło łapać kwasik. Jeśli to drugie to czy korek zamiast kapsla miał z tym coś wspólnego.
            Zakupione za 14 zl z groszami w Le Clerku na Kwitnącej
            Attached Files
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • mm1985
              Member
              • 04-2013
              • 30

              Pił ktoś warkę czerwcową 2015? Wygrałem 4 butelki w konkursie na FB, butelki poszły w lochy i będą czekać aż do 18tki syna (za 16 lat ☺). Czekam na recenzję tej warki, bo ostatnie wypusty Fortuny to zniżka formy...

              Comment

              • rafael52
                • 12-2013
                • 478

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mm1985 Wyświetlenie odpowiedzi
                Czekam na recenzję tej warki, bo ostatnie wypusty Fortuny to zniżka formy...
                Już jest wystarczy zajrzeć na wcześniejszą stronę, post 226.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Wystarczy pójść do sklepu i poszukać :] zrobisz 3 miejsca a jak nie będzie tej konkretnej warki to kupisz jakąkolwiek i wypijesz :]
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • mm1985
                    Member
                    • 04-2013
                    • 30

                    Dzięki panowie

                    Comment

                    • Rufi3M
                      Member
                      • 03-2014
                      • 44

                      Warka 7.05.2016

                      W żołnierskich słowach...średnia
                      Aromaty palone jako tako są ale w smaku już dużo gorzej. Piłem w temperaturze pokojowej ale smak czekolady i kawy nikły, za to dużo alkoholu...no cóż bywały lepsze warki ale i gorsze niestety...może w końcu doczekam się stabilizacji

                      Comment

                      • Glingorth
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 283

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny, pod światło rubinowo brązowe przebłyski [4.5]
                        Piana: Z początku całkiem spora, beżowa, niestety potem znika bez śladu. [3.5]
                        Zapach: Po otwarciu z butelki głównie metal. Po ogrzaniu gorzka czekolada, lekko czuć też suszoną śliwkę, [4]
                        Smak: Dość wytrawny, głównie kawa, palone nuty, po odczekaniu delikatna słodowość. Alkohol w ogóle niewyczuwalny. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie [4.5]
                        Opakowanie: Najlepsza etykieta od Fortuny (odkąd nie ma smoków), czerń, orzeł i w tych ostatnich warkach zdobyte medale, które ładnie się prezentują. [4.5]
                        Uwagi: Bardzo dobry, gładki porter. Niestety nie piłem tych poprzednich warek, ale ta z datą do 07.05.16 oprócz metalu z początku jest bez zastrzeżeń.

                        Moja ocena: [4.225]

                        Comment

                        • Rufi3M
                          Member
                          • 03-2014
                          • 44

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Glingorth Wyświetlenie odpowiedzi
                          Smak: Dość wytrawny, głównie kawa, palone nuty, po odczekaniu delikatna słodowość. Alkohol w ogóle niewyczuwalny. [4.5]
                          przecież w tej warce alkohol wychodzi na 1 miejsce...

                          Comment

                          • behegrzmot
                            Senior
                            • 01-2009
                            • 276

                            Piliście w różnych temperaturach i/lub w innym stopniu jesteście wyczuleni na alkohol.

                            Comment

                            • Glingorth
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 283

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rufi3M Wyświetlenie odpowiedzi
                              przecież w tej warce alkohol wychodzi na 1 miejsce...
                              Bez przesady, chyba na prawdę jesteś mocno uczulony na alkohol Owszem, były lekkie nuty likierowe, ale potem w ogóle już niewyczuwalne. Za to faktem jest, że piłem je po trzech piwach, więc jeśli alkohol był wyczuwalny to ja go już nie czułem :P

                              Comment

                              • Rufi3M
                                Member
                                • 03-2014
                                • 44

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Glingorth Wyświetlenie odpowiedzi
                                Bez przesady, chyba na prawdę jesteś mocno uczulony na alkohol Owszem, były lekkie nuty likierowe, ale potem w ogóle już niewyczuwalne. Za to faktem jest, że piłem je po trzech piwach, więc jeśli alkohol był wyczuwalny to ja go już nie czułem :P
                                Ja po 3 piwach to bym już nic nie poczuł w tym porterze ... co nie zmienia faktu, że ta warka jest średnia...ehh pamiętam te komesy palone

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎