Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Glingorth
    Senior
    • 04-2014
    • 283

    Ale te 3 piwa to lekkie lagery były:P Słyszałem, że te ostatnie warki Komesa to cień tych poprzednich, jeśli to prawda to pozostaje czekać, aż wrócą do formy.

    Comment

    • Pess09
      Senior
      • 12-2013
      • 284

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny, rubinowe refleksy [4.5]
      Piana: Beżowa, niezbyt obfita, drobnopęrzykowa, szybko znika. [3]
      Zapach: Mocno palony, kawowy, karmelowy, przypalona skórka od chleba, czekolada, alkohol wyczuwalny ale nie jest źle. [4.5]
      Smak: Dominuje paloność i lekko grzejący alkohol, goryczka średnio niska jak na porter. Brakuje troszkę słodowości. [4]
      Wysycenie: Dobre, minimalnie za wysokie. [4]
      Opakowanie: Niczego sobie. [4.5]
      Uwagi: Warka do 28.04.2016. Brakuje goryczki, po ułożeniu się alkoholu byłby świetny ponieważ nuty palone są bardzo wyraziste.

      Moja ocena: [4.125]

      Comment

      • Myszon007
        Senior
        • 02-2007
        • 1208

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny, pod światło wiśniowy. [5]
        Piana: Dość obfita, beżowa, szybko znika do obwódki, ale ładnie osadza się na szkle. [3.5]
        Zapach: Kawa zbożowa z mlekiem, czekolada mleczna z orzechami. Nuty kakao. W sumie przyjemne. [4]
        Smak: W smaku wyraźny alkohol, który nie był wyczuwalny w aromacie. Wyraźne ciemne słody. Lekki posmak kwaskowy, od palonych słodów. Goryczka średnia, głównie palona. Dość wytrawny jak na 21 %, brakuje trochę tej porterowej gęstości. [4]
        Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [5]
        Opakowanie: Butla, ładna prosta etykieta z kompletem danych, ładny firmowy kapsel. [5]
        Uwagi: Niezły porter, ma potencjał do leżakowania. Warka z datą 28.04.2016

        Moja ocena: [4.1]
        ♪♫

        Comment

        • palaj
          Member
          • 12-2013
          • 36

          Warka 02.06.2016r
          Jest kawa,czekolada, intensywne nuty palone,alkoholu mocno nie czuje ale po wczorajszym dniu mogę być nieobiektywny .Całkiem przyzwoita świeża warka.

          Comment

          • Rufi3M
            Member
            • 03-2014
            • 44

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika palaj Wyświetlenie odpowiedzi
            Warka 02.06.2016r
            Jest kawa,czekolada, intensywne nuty palone,alkoholu mocno nie czuje ale po wczorajszym dniu mogę być nieobiektywny .Całkiem przyzwoita świeża warka.
            Potwierdzam...ta warka jest najlepszą od jakiegoś czasu...Nuty palone i czekolada intensywna nawet w aromacie ... trzeba zrobić chyba zapas i wrzucić do lochów

            Comment

            • Mawel
              Member
              • 04-2014
              • 65

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Prawidłowo, czarny z rubinowymi refleksami pod światło. Jako, że światło mam dosyć mocne to był rubinowy na całej powierzchni, ton ciemniejszy i byłby idealny. [4.5]
              Piana: Drobnopęcherzykowa. Lekko zdobi szkło. Redukuje się do kożucha, łatwo można ją wzbudzić zamieszaniem. [4]
              Zapach: Wydaje się być mocno palony. Nuty palone na pierwszym planie. Tą gamę aromatów palonych mógłbym rozłożyć, na nuty chlebowe, ciastowe, spieczony spód od ciasta, herbatniki. Alkohol niewyczuwalny. Generalnie ciekawy, jednak trochę jednowymiarowy. [4]
              Smak: Wyraźnie słodki, pełny w odczuciu w ustach. Palone nuty w aromacie również obecne w smaku. Ponownie smaki karmelowe i ciastowe. Również na finiszu czuć charakterystyczną gorycz słodów palonych, kwaśna, przywodzi na myśl kawę. Gorycz pochodząca od chmielu również wyczuwalna. Delikatna, stanowi dopełnienie smaku. [4.5]
              Wysycenie: Średnio niskie. Podniósłbym w kierunku średniego. [4]
              Opakowanie: Pełna afirmacja piwa, za względu na zdobyty medal na etykiecie. Słusznie jest się czym chwalić. Mogłoby być parę słów więcej o stylu i więcej informacji o użytych surowcach. Poza tym bez zarzutu. [4]
              Uwagi: Zakupione dwie butelki. Druga zostanie otwarta po roku i oceniona w porównaniu do tej recenzji.
              Warka 7.05.2016

              Moja ocena: [4.225]

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika palaj Wyświetlenie odpowiedzi
                Warka 02.06.2016r
                Jest kawa,czekolada, intensywne nuty palone,alkoholu mocno nie czuje ale po wczorajszym dniu mogę być nieobiektywny .Całkiem przyzwoita świeża warka.
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rufi3M Wyświetlenie odpowiedzi
                Potwierdzam...ta warka jest najlepszą od jakiegoś czasu...Nuty palone i czekolada intensywna nawet w aromacie ... trzeba zrobić chyba zapas i wrzucić do lochów
                no to i ja potwierdzę
                Warka 02.06.2016

                W aromacie kawa, paloność i lekka wiśnióweczka z odrobiną śliwki.
                W smaku konkretna paloność, mocna, lekko posłodzona czarna kawa z gorzką czekoladą.
                Alkohol ledwo wyczuwalny ale tylko przy pierwszych 3-4 łykach, Później jest już kompelntie nie wyczuwalny.
                Piana co prawda szybko opada, ale trzyma się do samego końca.'

                Oj blisko to wszystko jakiegoś mocarnego stoutu niż porteru bałtyckiego, ale ja takie też lubię.

                Koniecznie dokupić dodatkowe sztuki i w lochy (w między czasie pod pijać)

                W PiP jest obecnie po 4,49zł + butla

                Zdecydowanie dla miłośników takiego kierunku w porterach
                Last edited by dlugas; 16-01-2015, 23:26.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • DonCarlo
                  Member
                  • 02-2014
                  • 55

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: prawie czarne, pod światło rubinowe refleksy [4.5]
                  Piana: ładnie się buduje, beżowa, ale błyskawicznie znika i po kilku minutach nie ma po niej śladu [2]
                  Zapach: intensywnie kawowy, palony i deserowa czekolada, alkohol dobrze ukryty [4.5]
                  Smak: gęste, pełne jak likier czekoladowy, delikatne rozgrzewanie od alkoholu, lecz w smaku jest niewyczuwalny, goryczka palona, wyraźna, kontruje ciężką słodowość, w smaku słodko-gorzko, taka jakby deserowa czekolada i fajny długi posmak czekoladowo-kawowy, czysta przyjemność [5]
                  Wysycenie: średnie, może trochę powyżej średniej jak na porter, na początku lekko szczypie w język [4]
                  Opakowanie: pomarszczona etykieta, ale graficznie mi się podoba, trochę skąpe informacje o składzie, mogliby brać przykład z rzemieślników [3.5]
                  Uwagi: warka z datą 24.09.15, leżakowana około roku, bardzo dobrze ułożone, zharmonizowane, świetny smak, bogactwo doznań za małe pieniądze, czołówka polskich porterów bałtyckich

                  Moja ocena: [4.375]

                  Comment

                  • behegrzmot
                    Senior
                    • 01-2009
                    • 276

                    Kolor:
                    Piana:
                    Zapach: ciemne słody, kawa, alkohol [4]
                    Smak: kwasowość od palonego słodu dominuje i męczy, brakuje kontry w postaci goryczki (która jest praktycznie żadna), alkohol wyczuwalny ale nienachalny (przy temp ~12 stopni). Posmak bardzo krótko utrzymuje się w ustach, praktycznie co chwila sięgałem po kolejny łyk. [3]
                    Wysycenie:
                    Opakowanie:

                    Uwagi: warka z datą 09.03.2016 ("promocja" Lidlowa), pita w temp od 17 do 12 stopni. Może coś w tym jest, że na promocje do większych sieci handlowych wrzucają tylko nieudane warki? Jeśli istnieje taki proceder to wypite przeze mnie piwo jest jego najlepszym przykładem. Chociaż z drugiej strony ...

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rufi3M Wyświetlenie odpowiedzi
                    warka 9.03.2016

                    piana mega...

                    w smaku jest naprawdę dobrze, ja wolę ten porter świeży niż wyleżakowany (piłem-nie podszedł mi).
                    W tym jest mega paloność i duuuuużo rodzynek i śliwki suszonej...pycha....warto
                    ...więc może tylko mnie ten nadmierny kwas wymęczył.

                    Swoją droga ja to mam jakiegoś pecha do Fortuny, zawsze trafia mi się piwo ze słabej warki, jestem do tej marki już coraz bardziej uprzedzony. Dokładnie na odwrót miałem ze Ś.P. Konstancinem - zawsze trafiałem na najlepsze piwo a na bbizie ciągle czytałem komentarze o innych warkach typu "ale kwas", "kanał", "nie da się tego pić"...

                    Comment

                    • behegrzmot
                      Senior
                      • 01-2009
                      • 276

                      Poprawka, piwo które tak męczy nie może przecież za smak dostać poprawnej oceny.

                      Zapach: [4]
                      Smak: [2]
                      Last edited by behegrzmot; 18-01-2015, 18:45.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Prawie idealnie czarny. [5]
                        Piana: Dosyć wysoka, beżowa, drobna, ale nieprzesadnie trwała. [3.5]
                        Zapach: Intensywnie palony, kawowy i czekoladowy. [4.5]
                        Smak: Ciężki, mocarny, słodkawy. Palony, czekoladowy, kawowy. Trochę lukrecji, jakieś wiśnie nawet w smaku się pojawiają. Intensywny, wyrazisty, bardzo smaczny. Alkohol niewyczuwalny. Całość bardzo przyjemnie zharmonizowana, picie tego piwa sprawa prawdziwą przyjemność. Mniam! [5]
                        Wysycenie: Odrobinę za wysokie. [4.5]
                        Opakowanie: Butelka okolicznościowa. Przepiękna. [5]
                        Uwagi: Piwo spożywane w temperaturze wyższej, niż zalecana (16,7 st. C - tyle mam w piwnicy, gdzie butelka stała). Bardzo smaczne. Medale jak najbardziej zasłużone.

                        Warka do 25.<nieczytelne>.2016, w butelce z korkiem.

                        Moja ocena: [4.65]

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          No i wystarczyła obniżka Komesa P. w PiP o całe 50gr (do 4,49zł plus kaucja) i w obu sklepach w moim mieście są puste półki. Udało mi się dziś kupić ostatnią sztukę oraz jedną kilka dni temu na samym początku promocji ("gupim wtedy był", że brałem tylko jedną sztukę, ale trzeba było tą/tę warkę osobiście przetestować przed większą ilością.

                          No chyba, że nasze forumowe pozytywne oceny warki 02.06.2016 tak wpłynęły na handel :]


                          BTW. no, chyba że wielki test ... tak wysprzątał półki
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Kones
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 160

                            promocja raczej nie, bo u mnie (Toruń) takowej nie uświadczyłem a na półce z komesami belgi stoją aż po krawędź a po portera trzeba i łokieć zanurzyć. Obstawiałbym chyba wielki test bo i ciechany jakby szczuplej niż zwykle. Natomiast nie uświadczam jeszcze Perły (coś dystrybucja kuleje) chociaż koźlak perły stoi po 2PLN z kawałkiem.
                            "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                            Comment

                            • GreenFox
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 273

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              No chyba, że nasze forumowe pozytywne oceny warki 02.06.2016 tak wpłynęły na handel :]
                              Na mnie osobiście wpłynęły - jak mam zamiar zakupić coś do leżakowania, to wolę się wcześniej upewnić, że nie starzeję akurat warki, która jest słaba i żaden czas jej nie pomoże

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                                No i wystarczyła obniżka Komesa P. w PiP o całe 50gr (do 4,49zł plus kaucja) i w obu sklepach w moim mieście są puste półki. Udało mi się dziś kupić ostatnią sztukę oraz jedną kilka dni temu na samym początku promocji ("gupim wtedy był", że brałem tylko jedną sztukę, ale trzeba było tą/tę warkę osobiście przetestować przed większą ilością.

                                No chyba, że nasze forumowe pozytywne oceny warki 02.06.2016 tak wpłynęły na handel :]


                                BTW. no, chyba że wielki test ... tak wysprzątał półki
                                A co? Komes wygrał?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎