Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Silly, Double Enghien Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    De Silly, Double Enghien Blonde

    zaw. alk. 7,5%, but. 0,33 l
    dostępne w sklepie na Pomorskiej (Łódź)

    Browar w Silly to niewielki rzemieślniczy browar działający od 1850 r. w cieniu koncernów i drapieżnej konkurencji. Browar dzielnie trzyma się na rynku ze swoimi tradycyjnymi wyrobami, od czasu do czasu dołączając jakąś nową recepturę. Double Enghien to marka wypromowana przez inny browar - Tennstedt Decroes z miejscowości Enghien - przejety przez Silly w 1975 r. Piwo występuje w wersji jasnej i ciemnej. Zarówno jedna, jak i druga, to górna fermentacja, po filtracji.
    kolor - idealnie złoty, pełna klarowność;
    piana - na początku śliczny, śmietanowo-kremowy kaftanik po jakimś czasie kurczy się, ale do końca obecna jest śnieżnobiała, drobnoziarnista powłoczka;
    nasycenie - duże;
    zapach - intrygujący: słodkawy, waniliowo-korzenny; do tego typowo belgijskie drożdże w wersji max;
    smak - kontynuacja mocno drożdżowych nutek zapachowych; dobitne drożdże budują smak od pierwszego hausta do dalekiego posmaku; spod nich wydobywają się głównie świeże cytrusy (mandarynki, grejpfruty), ale pozbawione nadmiernej kwaskowości; za to sporo tu słodyczy i mocnych korzenno-waniliowych wariacji; ciekawego smaczku dodaje na końcu spore nachmielenie - w posmaku mocna goryczka walczy z drożdżami; dobry, charakterystyczny smak, może trochę zbyt wyrazisty (ostre starcie cytrusów z ulepkowatą wanilią i dużą goryczką), no i trochę za bardzo wyczuwalny alkohol.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    De Silly, Double Enghien Double

    Piwo zaimportowane przez Belgium's Best, kupione u Supermario na Pomorskiej w Łodzi.
    Klarowne, o pięknej barwie (postaram się później fotę wrzucić).
    Piana gęsta, barwy ecru (hehe, kto wie, co to za kolor :P ?)
    Zapach intensywny, bardzo przyjemny, zdominowany przez owoce, plus szczypta wanilii.
    Nagazowanie wystarczające, choć wolałbym nieco większe.
    Smak - mmm. Dobre! Bogactwo i harmonia -za to lubię takie belgijskie specjały. Początek jest karmelowo-miodowy, lekko słodki, potem czuję wytrawną słodowość, dalej narastająca goryczka, która wypełnia stopniowo usta i długo pozostaję w gardle, (ale jest na prawdę dobrze skomponowana). Przyjemnie grzeje alko. Całość uzupełniają wyraźne smaczki owocowe. Pychota.
    Chociaż głowne skrzypce w tym piwie gra goryczka, to zdecydowanie nie jest ono jednowymiarowe ani płaskie. Mnie smakowało, gdyż jest w nim niewiele słodyczy, za to wiele niuansów smakowych i zapachowych.

    Comment

    • Rzeszowiak
      Piwny Radykał
      • 04-2009
      • 1596

      #3
      Bardzo smaczne piwko. Delikatna owocowa słodycz przełamana goryczką ( ale nie alkoholową!). Wszystkie smaki (w tym drożdże) świetnie zbilansowane, zdecydowanie do powtórzenia.

      Comment

      • Breakdancer69
        Member
        • 01-2011
        • 54

        #4
        Piwo jasne - górnej fermentacji
        Zawartość alkoholu: 7,5%
        Pojemność 330 ml
        Kolor: złoty ciemny
        Kraj pochodzenia: Belgia
        Cena: 7.99 zł (Piotr i Paweł)


        Zapach kwaśno-owocowy. Piana bardzo gęsta chociaż szybko opada, dużo osadu pływa w piwie. Smak ciekawy, owoce i przyprawy zabijają goryczkę. Smak jest wyważony perfekcyjnie, goryczki prawie brak, nie jest zbytnio kwaśne, pod koniec czuć drożdże. Posmak pozostaje długi, jednolity taki jak podczas picia. Zbliżając się do końca, coraz bardziej czułem alkohol i moc - w końcu to 7,5%, lecz to nie przeszkadza. Piwo z każdym łykiem pokazuje coraz bardziej swój charakter. Polecam
        mój blog o piwach
        http://browary.blogspot.com/

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Pyszniusi jasny Belg. Nie zawsze ten gatunek budził moje uznanie, gdyż zdecydowanie wolę belgijskie ciemniaki, ale muszę przyznać, że to piwo jest naprawdę dobre.
          Piękny słodki, owocowy zapaszek, przywołujący wspomnienia wakacji, lata słońca, plaży i morza. Własciwie nie wiem czemu akurat tego, być może przez swoją świeżość i rześkość.
          Sam smak mocno owocowy, słodki, ale cały czas daje się wyczuć, że za tą mylącą kotarą kryje się spora moc.
          Bardzo smaczne piwko!
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            W tym piwie uwagę zwraca kolor,mianowicie jest bardzo klarowny,jak lager.Dobrze,że nie pils,bo tego oczekuję tylko od Niemców(Czesi to nie mój gust).Słaba piana,mało wyczuwalny zapach.No po prostu mało belgijskie piwo.Piję je dopiero pierwszy raz i jestem zawiedziony.Etykieta też jakby z tanich koncerniaków.Powrócę raczej za rok,bo trzeba dać szansę.Cena 19.90 zł za 0.75.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎