Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bernard, Free

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Bernard, Free

    Bezalkoholowe , podobnie jak inne piwa z tego browaru, jest niepasteryzowane. Jak się to ma do faktu, że piwo, które zakupiłem w drugiej połowie czerwca, ma datę przydatności do początku września? Podobno te piwa są mikrofiltrowane, ponadto na etykiecie można znaleźć napis, ze rozlew następuje w atmosferze dwutlenku węgla i azotu. Ale czy rzeczywiście to piwo nie jest pasteryzowane?

    Jak zdecydowana większość piw bezalkoholowych, tak również to z Bernarda, ma zawartosć alkoholu poniżej 0,5%. Zakupione w praskim Tesco za 10kc. Porównam go z Lechem Free, którego dosć często spożywam.

    Piana - bardzo trwała, początkowo średniopęcherzykowa, w miarę nalewania drobnopęcherzykowa.
    Kolor - ładny, złocisty, ciemniejszy niż Lecha Free
    Nasycenie CO2 - raczej średnio niskie, znacznie niższe niż w Lechu Free.
    Zapach - jakiś dziwny, niezbyt przyjemny, jakby suszone grzyby.
    Smak - w zasadzie ok, jest goryczka, jest słodowość, ale ten aromat grzybowy wszystko psuje. Lech zdecydowanie wygrywa, aromatem chmielowym, orzeźwiającym smakiem i solidna goryczką.
    Opakowanie - tutaj jest super. Nie wiem, czy to jakaś limitowana edycja, bo na stronie browaru etykieta jest klasyczna, bez wizerunku Łysego. Na etykiecie napis "Bernard s čistou hlavou" czyli Bernard z czystą głową. Do tego firmowy kapsel. Bardzo ładne.

    Podsumowując - jednak rozczarowanie. Zdecydowanie gorsze od Lecha Free, szemrany brak pasteryzacji, jedyne co zwraca uwagę, to etykieta.
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Ta etykieta to jakaś limitowana edycja - ja kupowałam w Czechach jakieś 2 miechy temu z normalną etykietą.
    "Mój" Bernard był całkiem smaczny, niskie nagazowanie akurat uważam za zaletę (bo dla mnie Lechy i inne są przegazowane).

    Ale bardziej smakował mi Primator nealko, polecam
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      #3
      Mój egzemplarz zachwycał pięknym zapachem chmielowym, ani śladu grzybów. W smaku solidna dawka chmielowej goryczki. Smaczne piwo
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Aktualne foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎