Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, Fitness

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Svijany, Fitness

    "Lekké pivo", a nawet bardzo lekkie - 3,2% alkoholu, balingu nie podano - ale podobno 6°.
    Pomimo tego piana jest wysoka i nadzwyczaj trwała - inne browary mogą się wstydzić. [5]
    Kolor złocisty, jak solidna 12. A piwo nie zawiera żadnego karmelu ani innego barwnika! [5]
    Wysycenie CO2 wysokie, ale przegazowanym bym go nie nazwał. [5]
    Zapach chmielowy, ale czymś przygaszony. [4]
    I najważniejsze - smakuje jak piwo, a nie nachmielona woda! Posmaków słodowych jest bardzo niewiele, bo skąd niby mają one być, ale są. Do tego delikatna goryczka. [4,5]
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    I jeszcze widok tej piany i koloru (nie podbarwiałem fotki!) oraz kontra, dla zainteresowanych zdrowym żywieniem.
    Attached Files
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Ja nie wiem jak oni to robią, ale to jest coś cudownego. Wg właściciela sklepu 101 piw z Legnickiej, to piwo ma 6% ekstraktu. Zresztą niechby nawet miało i 8% ekstraktu wiele to nie zmienia. To piwo jest genialne w swojej klasie. 3,2% alkoholu sprawia, ze można wypić go w upał więcej i nie zaliczyć zgona. Podobnoż piwo to jest wspólnym projektem browaru Svijany oraz browaru Maly Rohozec. Być może nawet warzonym w obu miejscach, albo tylko w Rohozcu, bowiem na etykiecie jest napisane "Distributor - Pivovar Svijany". Po kolei jednak.
      Piana: Jak to w Svijanach zwykle bardzo obfita, trwała, wspaniale oblepia szkło.
      Kolor: Ciemnozłoty ciemniejszy od Lecha Premium, o Lechu Lite nie wspominając.
      Nasycenie CO2: średnie czeskie, mogłoby nawet być ciut większe.
      Smak: to jest piwo, a nie piwo z wodą, jak w przypadku Lecha Lite. Nie można oczywiście mówić o treściwości, ale piłem bardziej wodniste 10tki. Wyraźna goryczka również wyróżnia je na plus. Minimalny posmak spotykany w piwach bezalkoholowych.
      Opakowanie: bardzo ładne, klasyczne, firmowy kapsel.

      I ta cena, Czesi jednak też nie kumają co to jest pozycjonowanie cenowe , piwo u mnie w sklepie kosztuje 1,99zł . Co smutne nie robi furory.
      Reasumując w kategorii piw niskokalorycznych - genialne, w kategorii piw niskoalkoholowych również mój number one. Zdecydowanie polecam.
      Gdyby panowie z KP to czytali, to tak powinien wyglądać i smakować Lech Lite, a IMO sukces byłby murowany.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • zAjkA
        Senior
        • 12-2004
        • 1089

        #4
        Ewenement wśród wszystkich piw tego typu jakie miałem okazję pić czy to z Polski czy z zagranicy. Znakomity chmielowy smak. Piana gęsta, sztywna. Utrzymuje się cały czas. Z każdym łykiem wyraźnie odznaczają się słoje do okoła szklanicy. Złocista barwa. Szkoda zę zakupiłem tylko jedną butlę.
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #5
          Coś mi się wydaje, że nie będzie już towarzyszyć nam to piwko w tym sezonie letnim. Chyba zaprzestali produkcji.

          Comment

          • granat862
            Senior
            • 12-2004
            • 945

            #6
            Bardzo lekkie i orzeźwiające piwko, w sam raz na upały.
            Szkoda że dopiero teraz zawitało do sklepu w którym sie zaopatruję.
            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12171

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
              Coś mi się wydaje, że nie będzie już towarzyszyć nam to piwko w tym sezonie letnim. Chyba zaprzestali produkcji.
              Na szczęście piwo nadal jest warzone (nadal przez browar w Rochozcu)
              i nadal trzyma klasę. Nadal te same parametry.
              Piękna, pełna barwa, piana gęsta i utrzymująca się do końca (co trochę aż dziwi).
              Tak jak na zdjęciu Jerzego.
              W smaku lekkie, ale z charakterem podkreślonym wyraźną goryczką.
              Bardzo dobre lekkie piwo.

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Svijany, Fitness

                Kolor: Jasnozłoty, klarowny.
                Piana: Niezbyt wysoka. Szybko opada do ochronnej powłoki mocno brudząc szkło. Później gruby pierścień.
                Zapach: Słodowo-chmielowy. Niezbyt intensywny, ale przyjemny.
                Smak: Nieco wodnisty początek, bo jak mogłoby być inaczej przy tym ekstrakcie. Później dociera przyjemna goryczka i długo gości w posmaku. Bardzo dobre lekkie piwo.
                Wysycenie: Średniowysokie.
                Opakowanie: Nie zmieniło się od fotki jerzego.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  można wiedzieć gdzie kupiłeś?
                  LP

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
                    można wiedzieć gdzie kupiłeś?
                    Browarek we Wrocławiu .
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • karol1000
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 1823

                      #11
                      wreszcie je trafiłem. Piwo wygrałem na festiwalu w Taborze (a właściwie to mogłem sobie wybrać ze sporego zestawu piw) w konkursie na trzymanie litrowego kufla na wyprostowanej, wyciągniętej do przodu ręce

                      barwa: jasne złoto
                      piana: przy nalewaniu wysoka z dużymi pęcherzami, szybko opada, lekko brudząc szkło
                      zapach: słodowo-kwaskowe nutki i lekki chmiel
                      smak: bardzo delikatny słodowy, kwaskowy napój z mizerną goryczką.
                      Alkohol 3,2%

                      plus za estetyczną etykietę
                      Attached Files
                      LP

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎