Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Północny, Wigry

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petrax
    Senior
    • 12-2001
    • 662

    Północny, Wigry

    Najpierw parametry: Alk 10,1%, ekstr. 5,5%. Opakowania: butelka 0,5l (starego typu), od niedawna ruszyła produkcja piwa w puszkach.

    A co do samego piwa: nie jest to z pewnością wyrób najwyższej jakości ale z tym wylewaniem go do zlewu to chyba lekka przesada Smak dość specyficzny - praktycznie zupełny brak goryczki, posmak jakiś taki mydlany. Reszta cech (kolor, piana, zapach) na znośnym poziomie. Ogólnie 3- ale spróbować nie zaszkodziło.
    In cervisia veritas
    http://www.ptxc.de.vu
    Пиво - вот мое экотопливо
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #2
    Dyskusja na ten temat była już kiedyś uruchomiona (patrz tutaj), aczkolwiek ART poprzestawiał kolejność wpisów (powinno być: 3-1-2).

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      powiedzmy że w tamtej "dyskusji" w zasadzie nie dowiadujumy się niczego o tym piwe

      A i Petrax najpierw tam dopisał swoją odpowiedź ale ją przeniosłem tutaj.

      aha, kolejność pewnych postów z dawnej ery to niestety sprawa która wystąpiła podczas zmiany oprogramowania forum jakiś rok temu.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #4
        ART napisał
        powiedzmy że w tamtej "dyskusji" w zasadzie nie dowiadujumy się niczego o tym piwe
        Święta prawda, ale piwo było tak ohydne, że szkoda mi było czasu na opis. A poza tym debiutowałem wówczas na FORUM i nie miałem wiele mądrego do powiedzenia!

        Comment

        • pulas
          Senior
          • 08-2001
          • 965

          #5
          Petrax napisal/a
          Smak dość specyficzny - praktycznie zupełny brak goryczki, posmak jakiś taki mydlany.
          Pijąc to piwo wyczuwałem lekki posmak jabłkowy. Praktycznie brak goryczki. Chmiel niewyczuwalny.
          Piłem gorsze piwa. To spokojnie dało się wypić mimo, że było z puszki. Dla mnie maksymalnie na 2 w skali 1-6.
          pułaś
          ---------------------------------
          "(...)W kącikach flechtów wieczór już
          Lśni jak porzeczka krwawa
          Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
          I między bajki wkładam"

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            Północny, Wigry 12,5

            Hmm browar chyba robi dwa poiwa pod tą samą nazwą bo ja zawsze będąc w Suwalskiem pijałem Wigry (12,5 oraz 6,2 vol. alk.). I ostatnio takie też piwo piłem zakupione w Wołominie a potem w Warszawie. Mnie to piwo smakuje. Fakt jest słodkawe ale cóż czy wszystkie piwa muszą być idealnie bezsmakowe albo goryczkowe. Piana ładna, gaz trzyma się przez cały czas picia. Barwa bursztynowa (no przynajmniej nie słomkowo - jasna). Kurde dla mnie to całkiem solidne piwko. Najlepsze lane ale z buteleczek typu bączek też smakuje. Trochę gorsze z puszki (jak to z puszki) ale na pewnoe na solidną 3 zplusem (dla mnie nawet więcej ale coż nie wiem dlaczego tak Wam trochę słodko -słodo -watości przeszkadza w tym piwie)
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • pulas
              Senior
              • 08-2001
              • 965

              #7
              Re: Północny, Wigry 12,5

              zythum napisal/a
              Hmm browar chyba robi dwa poiwa pod tą samą nazwą bo ja zawsze będąc w Suwalskiem pijałem Wigry (12,5 oraz 6,2 vol. alk.). I ostatnio takie też piwo piłem zakupione w Wołominie a potem w Warszawie. Mnie to piwo smakuje. Fakt jest słodkawe ale cóż czy wszystkie piwa muszą być idealnie bezsmakowe albo goryczkowe. Piana ładna, gaz trzyma się przez cały czas picia. Barwa bursztynowa (no przynajmniej nie słomkowo - jasna). Kurde dla mnie to całkiem solidne piwko. Najlepsze lane ale z buteleczek typu bączek też smakuje. Trochę gorsze z puszki (jak to z puszki) ale na pewnoe na solidną 3 zplusem (dla mnie nawet więcej ale coż nie wiem dlaczego tak Wam trochę słodko -słodo -watości przeszkadza w tym piwie)
              Piszesz o "dziesiątce" czy "dwunastce"?
              pułaś
              ---------------------------------
              "(...)W kącikach flechtów wieczór już
              Lśni jak porzeczka krwawa
              Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
              I między bajki wkładam"

              Comment

              • pulas
                Senior
                • 08-2001
                • 965

                #8
                Re: Re: Północny, Wigry 12,5

                pulas napisal/a

                Piszesz o "dziesiątce" czy "dwunastce"?
                No dobra, już wiem - o "dwunastce". Ale to chyba calkiem inne piwo, inna gramatura - inny smak.
                pułaś
                ---------------------------------
                "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                Lśni jak porzeczka krwawa
                Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                I między bajki wkładam"

                Comment

                • piwo
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 810

                  #9
                  Kupiłem 10'tkę i wylałem - smród był taki, że muchy zabijał.
                  Spróbowałe i wyplułem - niezdatne do picia.
                  Ocena - 2.

                  Comment

                  • Piwofil
                    Senior
                    • 01-2002
                    • 907

                    #10
                    Ja piłem Wigry Beer o parametrach 12,5%/6,2%

                    Nie było jakieś straszne, ale nic rewelacyjnego, końcówke już męczyłem, zdecydowanie lepiej jest zakupić bączek 0,33. Łatwiej wypić.
                    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                    Comment

                    • spk
                      Gość
                      • 11-2002
                      • 7

                      #11
                      Suwalki, Wigry

                      Dawno, dawno temu, kiedy nie było jeszcze piwa w każdym sklepiku, a w całym Gdańsku było tylko jedno miejsce, gdzie można było wypić piwo z kufelka, wytrąbiłem będąc na wakacjach w Augustowie tak z 15 granatów z piwem Wigry. Bardzo mi to wtedy smakowało. Kiedy ostatnio zobaczyłem to piwko w sklepie, to serce mi szybciej zabiło i spróbowałem. To, co wypiłem było okropne. Powiedzcie mi - czy to smak mi przez te lata wysubtelniał, czy to piwko jest be?

                      Comment

                      • Cezar
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 1349

                        #12
                        Ten temat został już uruchomiony. Patrz tutaj.

                        Comment

                        • slavoy
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 5052

                          #13
                          Parametry - 10,1/5,5%
                          Wyraźnie kwaskowy (żeby nie powiedzieć kwaśny) smak i zapach ze słodkim posmakiem.
                          Piana i, co gorsza, gaz, widoczne na zdjęciu znikają po dosłownie minucie. To dla mnie dyskwalifikuje to piwo. Dało się dopić.
                          Ocena 2 (1-5)
                          Attached Files
                          Dick Laurent is dead.

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #14
                            "Piana i, co gorsza, gaz, widoczne na zdjęciu znikają po dosłownie minucie "

                            Rozumiem że ustawiłeś w "Zorce" migawkę na maksymalnie krótki czas naświetlania
                            Last edited by Cooper; 03-02-2003, 22:05.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment


                            • #15
                              suwalksie piwo wigry górą!!!!!!!

                              Siemano ludzie jestem z Suwałk, te piwo ma te zalety że jest tanie, żaden pur nie powstydzi się spróbować tego piwa, tu się pije dla procentów a nie dla smaków!!!! Najczęściej się pije w lato gdy są upały, przy budowie, poprostu z jednego pociągnięcia językiem!!! Narazie kończe, ide sbie strzelić jednego pod monopolkiem , NARA!!!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎