Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eichbaum, Primia Premium Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Eichbaum, Primia Premium Pilsner

    zaw. alk. 5,0%, poj. 0,66 l
    przywiezione z Włoch

    Typowo marketowe piwo wynalezione gdzieś w sklepie na włoskiej prowincji, wbrew wszelkim sugestiom wcale nie okazało się włoskim piwem. Co prawda, piwo uwarzono dla włoskiej sieci handlowej Primia i opatrzono "włoską" etykietą, ale pierwszy sygnał to napis na etykiecie: birra originale tedesca (oryginalne piwo niemieckie). A na kontrze obszerna informacja po włosku, że piwo uwarzono zgodnie z niemieckim prawem czystości. I żadnej informacji o browarze. Jedynie enigmatyczna informacja, że wyprodukowano pod adresem Kaefertaler Str. 170 w Mannheim. Sprawdziłem - to adres browaru Eichbaum, który wcale jakoś nie chwali się swoim piwnym wyczynem. Szkoda, myślałem że będę testował włoskie piwo, a tu Niemiec - czuję jednak, że tym lepiej dla piwa:
    kolor - ciemnej słomki, bardzo sympatyczny;
    piana - od razu widać niemieckie korzenie - mocny, kremowy, drobnoziarnisty kożuch, imponująco trwały do samego końca;
    nasycenie - sporawe;
    zapach - delikatny, łąkowy zapach chmielu;
    smak - dość łagodny, miejscami przyjemnie słodkawy smaczek z delikatnie zaznaczonymi akcentami chmielowymi niewiele raczej ma wspólnego z prawdziwymi piwami typu pilzneńskiego; nie ma co ukrywać, z jednej strony wyczuwa się, że piwo robione jest pod włoskie niebo, ale z drugiej czuć, że nie robili go Włosi - smak jest złożony, mocny, piwo ma wyczuwalny charakter, żadnej tam wodnistości, kukurydzianej słodyczy, itp. W sumie mamy delikatne piwo z charakterem, jak na niemieckie standardy byłoby tak sobie, jak na włoskie - jest całkiem nieźle.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer Wyświetlenie odpowiedzi
    [...]wbrew wszelkim sugestiom wcale nie okazało się włoskim piwem[...]
    Wbrew wszelkim sugestiom ? Przecież na etykiecie stoi napisane jak byk: Birra Originale Tedesca tedesca = niemiecka

    Comment

    • yendras
      Senior
      • 12-2001
      • 2052

      #3
      Ok, troche sie wyrwałem z poprzednią odpowiedzią nie doczytawszy postu Dreamera do końca - mea culpa

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        ?, Primia Premium Pilsner

        Butelka 0.66 litra zielona, alkohol 5 %, eks.brak,kapsel dedykowany piwu
        Robione przez browar Eichbaum
        Kolor - jasnożółty, klarowny
        Piana - drobna, wysoka, średniotrwała
        Zapach - wyraźny słodowo-chmielowy
        Gaz - okey
        Smak - wyraźny słodowy, średni chmiel i słodycz, spora goryczka
        Poprawne piwo do gaszenia pragnienia. Pojemność właściwa.

        W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1529 (889 opisane na forum )
        Last edited by sibarh; 22-05-2014, 17:15.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Birra:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            Już było. I to - wbrew pozorom - wcale nie Włochy (choć, nie ukrywam, w pierwszej chwili też uległem sugestii włoskich napisów na etykiecie):
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎