Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Badger, Fursty Ferret

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • moonjava
    Senior
    • 11-2006
    • 109

    Badger, Fursty Ferret

    4,4%

    Kolor: ciemna słomka, ze złocistymi przebłyskami
    Piana: gęsta, znika powoli, drobna na górze
    Zapach: średnio intensywny, dość krótki, wyraźne pozostałości rozkładu drożdzy, później troche słodu i czekolady, na koniec kawa i odrobina chmielu. Nie mogłem sie zdecydować - ni to ciężki, ni to świeży...
    Smak: pełne ale krótkie; wyraxna, mocna goryczka oraz metaliczny posmak, słabo słodowe.

    Ogólnie piwo to zdąża w strone ciężkiego, pełnego; jednak ma pewne braki.
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    #2
    Prezent od przyjaciela, który na święta przybył z wyspy w rodzinne strony.

    Opakowanie: Butelka z niebarwionego szkła, bardzo estetyczna z wytłoczonym logo browaru (borsukiem), nazwą oraz datą powstania. Na etykiecie najfajniejsza jest fretka leżąca pod beczką i czekająca na krople piwa spadające z kranika.
    Kolor: Bardzo ładny, taki "koźlakowo" ciemnobursztynowy, klarowne.
    Piana: Gęsta, drobno i średniogrudkowa. Drobna piana w postaci centymetrowej warstwy pozostaje obecna do końca konsumpcji.
    Zapach: Orzeżwiający. Nuty czekoladowo - kawowe i chmielowe. Bez wrażenia słodkości.
    Smak: raczej wytrawny. W trakcie picia nie odczułem zapowiadanej przez zapach intensywnej goryczki - pojawiała się ona w ustach już po przełknięciu piwa. Nuty słodowe bardzo delikatne i przyjemnie zbalansowane posmakiem czekoladowo owocowym (gorzka czekolada + suszone owoce)
    Nagazowanie: Bez zarzutu.

    Ogólnie - bardzo mi smakowało i mam nadzieję do niego wrócić. Pite pod fajeczkę nabitą tytoniem Dunhill Standard Mixture Medium z którym stworzyło znakomity zestaw (pomimo początkowych obaw czy dobrze się zakomponuje z tytoniem o sporej zawartości Latakii)
    Dziku


    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Badger, Fursty Ferret

      Butelka 0,5 litra, alkohol 4,4 %, eks. brak, kapsel firmowy
      Kolor - miedziano-herbaciany, klarowny
      Piana - drobniutka, średnio wysoka, średnio trwała
      Zapach - lekki słodowo-ziołowy
      Gaz - ok
      Smak - średnia nuta ziołowa, średnio słodkie, ziołowa goryczka w tle
      Poprawne lekkie ale

      W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3063
      Last edited by sibarh; 02-06-2011, 14:13.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Piwo:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Barwa bursztynowo-miedziana. Klarowna.
          Lekko beżowa piana jest całkiem mięsista. Ma drobną teksturę i gęstą strukturę. Ma również sporą tendencję do lepienia się do szkła. Pozostaje na powierzchni znacznymi wysepkami.
          Aromat słodowy miękki, z bardzo mocną chlebowością. Delikatne nuty owocowe w dalszym tle.
          W smaku wyczuwalna wyraźna słodowość z drożdżowym posmakiem. Goryczka niezbyt wysoka, schowana w tle, pozostaje krótko w posmakach wraz z drożdżami. Do tego tego lekka skórka orzecha włoskiego. Również nieznaczny diacetyl (masełko).
          Nagazowanie przeciętne, w bitterowej normie.
          Opakowanie to przeźroczysta butelka z wytłoczeniami. Oszczędne, ale stylowe graficznie. Zasadniczo jak u sibarha powyżej - sympatyczne gryzonie przy beczce. Zmianie uległo jedynie logo browaru - borsuk się rozciągnął i stanowi tło dla napisu zamiast dotychczasowej szarfy. No i kapsel teraz jest pomarańczowy. Woltaż bez zmian - 4,4%

          Dość przeciętny ejl. Nieco drażni nadmierna obecność drożdży, brakuje zaś owocowych estrów. Pije się jednak bezstresowo - piwo nie jest ciężkie i typowo degustacyjne (co oczywiście nie musi być zaletą). Do tego posiada jak na bittera zaskakującą swoją trwałością pianę. Ogólnie ode mnie 7 w skali 1-10.

          Tradycyjne podziękowania dla brytyjskiego łącznika - Lagrimy
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Chyba browar nazywa się Hall & Woodhouse, ale i tak borsuk jest fajniejszy .
            Jedno z piw, przytarganych przez małżonkę z wizyty na wyspach, okazało się być "fretkowym" ejlem z Dorset.
            Piwo jest miodowozłote, ma białą, drobną, lecz generalnie nieszczególną pianę.
            Pachnie zaskakująco - skunowato (no chyba, że tak cuchną fretki... ), w tle mieszanka słodowo-chmielowa.
            Smakuje nieco tępawo, goryczka ze słodową podbudową i jakimś posmaczkiem, który - nie wiem, dlaczego - kojarzy mi się z zupą pieczarkową... .
            Gazu klasycznie mało, biała przezroczysta flaszka, eta z borsukiem, pod nim beczka, wokół której ganiają się fretki.
            Biorąc pod uwagę nakład sił i środków na ten prywatny import, to trochę mnie ten ejl rozczarował.

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #7
              Kolor: Jasnobursztynowy, klarowny.
              Piana: Biała, obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do dziurawego kożucha oblepiając szkło.
              Zapach: Słodowość, karmel, lekka ale'owa owocowośc, minimalny chmiel i szczypta diacetylu.
              Smak: Treściwość średnio niska. Słodowość, odrobina karmelu i ziemistej chmielowości. Lekka kwaskowatość taka jak w wodzie gazowanej. Lekki diacetyl. Goryczka średnio niska.
              Wysycenie: Dosyć wysokie, jak na bittera nawet bardzo.
              Ogółem: Takie sobie.
              BeerFreak.pl

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6124

                #8
                Piana - średnia potem cienka warstewka i lacing dość ładny.
                Barwa - jaśniejszy bursztyn.
                Gaz - średni.
                Aromat - orzechowo ziołowy i lekko owocowy.
                Smak - ciasteczka, mała goryczka na ziołach i słodzie.

                Lekko łodygowe, słodkawe. Pod koniec ziołowo jest konkretnie, spora goryczka ziołowa.

                Spokojnie wypijalne piwko .
                Attached Files

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6124

                  #9
                  Klasyczny ejlik zmienił lekko swoje opakowanie...
                  Attached Files

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6124

                    #10
                    Piwo znowu zmieniło wygląd, tym razem dość mocno...
                    Główny motyw trochę nawiązuje do sporo starszej wersji.

                    Smak bez zmian
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎