Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, FEST Staropolskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Staropolski, FEST Staropolskie

    Piwo jasne mocne, zawartość alkoholu do 8,1% objętości, ekstraktu 18% wagowo, butelka 0,5 litra, zakupione w Sosnowcu.

    Piana w normie, kolor złoty (a może ciemnozłoty?), wyraźny chmielowo-winny zapach, smak metaliczny, alkoholowy.

    Wypić się dało, ale to nie dla mnie piwo. Ocenę mogę wystawić słabą.

    PS. Zastanawia mnie dziwne zestawienie wyrazów w nazwie - określeniu "staropolskie" powinno towarzyszyć inne rdzennie polskie słowo, a tymczasem mamy tu niemiecki "fest", czyli właśnie "mocne", "twarde".

    A może się mylę i chodzi tu o coś zupełnie innego?
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Moje odczucia pokrywają się z tym co pisze Cezar. Jest coś "metalowego" w tym piwie.
    Fest - było to słówko używane w przedwojennej Polsce. Wystarczy popatrzeć na stare filmy
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • prima
      Senior
      • 06-2001
      • 148

      #3
      Jeśli chodzi o słówko "fest" to nic dziwnego - w Zduńskiej Woli zawsze były silne wpływy niemieckie ( osdnictwo niemieckie). Do tej pory czasem mieszkańców Zduńskiej Woli nazywa się Webrami ( od niemieckiego - tkacz)

      Comment

      • dziku
        Senior
        • 12-2002
        • 1992

        #4
        Odkryłem to zapomniane piwo w niewielkim sklepiku osiedlowym.
        Browar Staropolski Zduńska Wola "Fest Orginal" (pisownia oryginalna)
        Piwo mocne (8,1%) Obecnie bez metalicznego posmaku, alkoholu też na szczęście nie czuć... Jest dość słodkie, prawie bez nut goryczki. Osobiście nie gustuję w takich piwach, choć przyznaję, że smak jest dość charakterystyczny. Kolor ładny, choć jak na mocne piwo nieco za jasny. Piana obfita średnio/gruboziarnista. Etykietka nieciakawa, a sama nazwa, moim zdaniem głupia. Kapsel z nadrukiem logo browaru.
        Od razu nasuwa się porównanie ze świetnym "Staropolskim Mocnym". Cóż... "Staropolskie Fest Orginal" jest wyrażnie gorsze. Piana słabsza, kolor i zapach też. Smak mniej złożony. Na mocną tróję. Jeśli Art doda je do asortymentu piw browaru Staroplskiego to wpiszę pełną ocenę.
        Dziku


        Comment

        • dziku
          Senior
          • 12-2002
          • 1992

          #5
          Dzięki Art za dodanie tego piwka do asortymentu browaru "Staropolskiego". Ocenę uzasadniłem już wcześniej.

          Moja ocena: [2.975]
          Dziku


          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎