Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwowskie Towarzystwo Akcyjne Browarów.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wojtek_63
    Senior
    • 10-2004
    • 357

    Lwowskie Towarzystwo Akcyjne Browarów.

    Chciałbym zasięgnąć opini kolegów w sprawie butelki.Butelka jest bez oznaczeń jedynie na denku jest pojemność 0,5 oraz litera u w trójkącie co jak myślę jest znakiem wytwórni w Ujściu.Na porcelance są napisy na górze Lwowskie Towarzystwo Akcyjne Browarów pośrodku napis w "Lwowianka" zaś na dole porcelanki Warszawa. Niestety nie posiadam zdjęcia stąd ten długi opis.Moje pytanie jest takie czy obie rzeczy pasują do siebie ,czy też butelka została podmieniona na inną.
    Dzięki z góry za wszelkie informacje.
    Pozdrawiam Wojtek.
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Prawdopodobnie wszystko jest OK. "Lwowianka" to nazwa warszawskiej reprezentacji browaru we Lwowie. Mam identyczną porcelankę jednak luzem , bez butelki. Wynika że "Lwowianka" używała zwykłych gładkich butelek choć nie wyklucza to iż mogła mieć również orginalne browarowe flaszki z tłoczeniami z Lwowa.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Kałusz
      Senior
      • 02-2002
      • 302

      #3
      Lwowskie Towarzystwo Akcyjne Browarów

      "Lwowianka" to najprawdopodobniej nazwa napoju ( oranżady? wody owocowej?) produkowanego przez uruchomioną w 1935 roku firmę Kotwica, należącą do Lwowskiego Towarzystwa Akcyjnego Browarów. Emblematem tejże firmy - zgodnie zresztą z jej nazwą - była kotwica, taka sama, jak marka ochronna LTAB. Produkty bezalkoholowe sygnowane kotwiczką były zapewne sprzedawane za pośrednictwem browarnianej sieci reprezentacji.
      sj

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎