Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Feuillien, Triple

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    St. Feuillien, Triple

    Nabyte w BOMI - butelki 0,33 l, choć na Grójeckiej są także i to w butelkach 0,75 l.

    Marka piw klasztornych, powołujących się na tradycję opactwa Św. Feliana. Jako producent figuruje Browar St. Feuillien S.A.; adres sugeruje browar Friart w Le Roeulx leżący między Charleroi i Mons. Działa od 1873 r. Zamknięty w latach 1977-88 wznowił produkcję w.w. marki. W okresie zamknięcia robił ją browar Du Bock. Aktualnie, jeśli wierzyć temu co przeczytałem oba produkują to piwo. No i do rzeczy:
    Triple - 8,5 % alk.
    Barwa jano-bursztynowa. Piana j.w. Zapach słodkawo-korzenny. Smak w zasadzie taki sam: słodkawy, delikatny, ze wspaniałym złożonym aromatem.Zauważalna lekka goryczka. Przy tym przyjemny efekt grzewczy.
    Last edited by sibarh; 14-10-2007, 23:28. Powód: porządki
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    Tripel

    mogę potwierdzić odczucia Grześka, w zasadzie nic więcej nie napiszę - może to, że ten Tripel jest za słodki dla mnie.

    5=
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      St. Feuillien TRIPLE

      To piwo ma w sobie coś z szmpana (a właściwie wina musującego, bo szmpana jeszcze w mym krótkim życiu nie uświadczyłem) - podbny zapach, tyle że z domieszką czegoś owocowego, podobnie "łaskocze" w żołądek, jak i język. Podoba mi się to. Tylko troszeczkę za słodkie. 5-
      Attached Files
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        #4
        Ja zaliczyłem Triple, i stwierdzam, że jest na -5. Poczęstowałem kolegę który pił piwo górnej fermentacji po raz pierwszy i stwierdził, że mu bardzo smakuje
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • piwo
          Senior
          • 08-2001
          • 810

          #5
          Powtórzyłem tripple - tym razem dostałem tak wysycone dwutlenkiem węgla piwo, że pęcherzyków, które się odrywały było tak wiele, że wyglądało to jakby ktoś wrzucił wapno musujące do szklanki.

          Piwo super, 5+.

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4994

            #6
            Zacne piwo:
            Attached Files
            5400 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Kupione we wrześniu w Brukseli za 2,20€.

              Kolor: Złocisty, leciutko opalizujący. Jak to na tripla przystało.
              Piana: Przepiękna. Całkowicie wypełnia naczynie i tworzy jeszcze ładną warstwę nad krawędzią. Opada do grubej, pofałdowanej warstwy i mocno osadza się na ściankach.
              Zapach: Jak na tripla, to dość słaby. Czuć estry, owoce i lekką słodowość, ale za mało tego wszystkiego.
              Smak: Tu jest lepiej. Jest sporo owocowych smaczków, wyraźny alkohol, lekka biszkoptowość, słabiutka goryczka. Ciekawy jest cierpkawo-grejfrutowo-ziołowy posmak po przełknięciu. Całości brakuje jednak trochę treści.
              Opakowanie: Jak na zdjęciu Latarnika.
              Uwagi: Jak na tripla, to jednak przeciętny. Trochę w nim wszystkiego za mało.

              Comment

              • Koninck
                Senior
                • 03-2009
                • 180

                #8
                Brasserie, St-Feuillien Triple

                Kolor: Bursztynowy, spora mętność
                Piana: Dosyć obfita, lekko opadająca
                Zapach:Przyjemny
                Smak: Pomimo 8.5%, alkohol lekko wyczuwalny, czuć posmak goryczki
                Opakowanie:Opakowanie 0,33 z ciekawą etykietą
                Attached Files
                Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                Comment

                • GaryFisher
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 739

                  #9
                  Kupiłem przed tymi świętami kilka dużych flaszek 0.75l i zawiodłem się po ich otwarciu. Żadnych różnic w smaku w stosunku do zawartości małych flaszek.

                  Po degustacji mojej pierwszej, małej flaszki tripla z browaru St Feuillien byłem wniebowzięty. Po drugiej mógłbym podać rękę Twiligth Alehouse'owi, bo się jednak trochę zawiodłem. Za mało w tym było tego wszystkiego, co kochamy w belgijskich ejlach (może ta flaszka była młodsza od tej pierwszej).

                  Siedzę sam jak palec w tą wigilię mając do wyboru 40 różnych piw, większość z Holandii i Belgii (też kilka Noeli - piw świątecznych, mikołajowych) i dopiero duża flaszka St Feuilliena Tripel podniosła moje morale. Te wszystkie miodowe, korzenne i cytrusowe smaczki atakują moje nozdrza i kubki smakowe ze zwielokrotnioną mocą w przypadku duuuużej flaszki.

                  Już nie czuję się samotny na emigracji, na takiego przyjaciela zawsze można liczyć:
                  Click image for larger version

Name:	St Feuillien Tripel 8.5% 0.75l.jpg
Views:	1
Size:	55,1 KB
ID:	2041373

                  Wesołych Świąt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                  Last edited by GaryFisher; 24-12-2012, 21:26.
                  Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Kolor złoty. Piwo jest mętne, ale delikatnie.
                    Zawiodłem się zapachem, bo jest mało intensywny. Są owoce takie jak morela, winogrona i oczywiście figa.
                    W smaku nie wyczułem alkoholu ( 8.5%) . Piwo jest pełne, słodowe, zdradliwe. Nie ma tu kwasku ani goryczki. Słodyczy też nie ma. Cóż tu więc jest?! Owoce neutralne- jabłka, jasne śliwki i trochę ziół ( majeranek ? ).
                    W sumie to przeciętny tripel. Data do 26.05.2015.
                    Wypite przy muzyce z płyty Black And White zespołu The Stranglers.

                    Chyba jest nowa etykieta to załączam ( tam z tyłu lekko widoczna płyta The Stranglers) .
                    Przepraszam za jakość.
                    Attached Files
                    Last edited by DariuszSawicki; 15-11-2013, 18:17.

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Mam już nowszą warkę tego piwa.
                      Nie powiem jaką, ale powiem, że nie kupiłem ją w sklepie, tylko przywiózł ją mi kolega, który jeździ po Europie TIRem i który wie, że ja lubię ciekawe piwa.
                      Piwo ma za dużo gazu. Zanim wypiłem, zdążyło odpocząć, było w lodówce, a później na krótko stało w barku( a później wystrzeliło). To pierwsza różnica na minus.
                      Kolor oczywiście nie zmienił się, dalej jest to piękne, lekko zmętnione złoto.
                      Piana niestety zmieniła się trochę i to na minus. Lekki kożuch, najgorszy jest osad na szkle. Najgorszy dlatego, bo go właściwie nie ma.
                      W zapachu sporo owoców, ale takich nie '' belgijskich''. Jabłko, gruszka, śliwki (ale mirabelki, nie węgierki). Jest też wyraźnie wyczuwalna morela. Jest też figa, ale wcześniej była bardziej obecna.
                      W smaku znów świetnie ukryli alkohol, ale piwo jest trochę za kwaskowate. Z połączeniem zbyt wysokiego CO₂ piwo jest ciężkie do wypicia. Goryczki tu jak na lekarstwo, no ale tak było zawsze w tym piwie. Z dalszym postępem picia coraz więcej kwasku jest tu obecnego.
                      Cóż, piwo zmieniło się na gorsze.
                      Ja jednak nigdy nie byłem wielbicielem tripli. To typ piwa, które najmniej lubię z Belgii.
                      Nawet blondynki są lepsze.
                      Szkoda, że ta warka obniżyła poziom... lekki. Wysycenie jest nie do zaakceptowania. Ten poziom gazu to rzadkość jak na Belgię.
                      Jeśli ktoś nie pił żadnego z piwa z Belgii, to tego nie polecam. Można zrazić się.
                      Jest to NAJBARDZIEJ NAGAZOWANE piwo z Belgii, jakie w życiu piłem.
                      Przecież warka do 26.05.2015 była w miarę normalna.

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #12
                        Kolor: Złoty, opalizujący.
                        Piana: Biała, średnio obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha.
                        Zapach: Zaskakująco mocna chmielowość w klimacie ziołowo-kwiatowym, do tego wyraźne typowo belgijskie estry i lekka pieprzowość.
                        Smak: Dosyć wytrawne. Mocne estry w typowo belgijskich klimatach: jabłka, gruszki; równie wyraźna fenolowe nuty pieprzowe. Chmiel tutaj już o wiele bardziej wycofany niż w zapachu. Na koniec lekka, w pełni akceptowalna perfumowa nuta alkoholu i średnia, chmielowo-alkoholowa goryczka.
                        Wysycenie: Wysokie, musujące.
                        Ogółem: Bez zarzutów. Bardzo udany Tripel. Zaskakuje mocno chmielowym aromatem, co jest tym bardziej dziwne, że piwo do najświeższych już nie należy.
                        Uwagi: Pite miesiąc przed terminem ważności.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • yoxik
                          Senior
                          • 10-2012
                          • 427

                          #13
                          St-Feuillien Triple
                          Brewed by Brasserie St-Feuillien / Friart
                          Style: Abbey Tripel - Top 50
                          ABV: 8.5%

                          Piana o małych i średnich oczkach, bialutka, trwała, zdobi szkło. Kolor jasne złoto zmętnione. Aromat słodowy, biszkoptowy, zbożowy oraz silnie drożdżowy, w tle sa owoce typu belgijskiego i nuta chmielowa, kwiatowe. Smak podobnie jak w aromacie dominuje tu ciasteczkowa świeża słodowośc, drożdże, lekka owocowość i nuty przyprawowe, ostre. Wysokie nagazowanie i średnie odczucie ciała dają lekkości piwu, na finiszu można wyczuć chmielowe smaki i lekko zaznaczoną goryczkę. Piwo złożone Bardzo dobre, nie powala.
                          Również tutaj
                          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                          Comment

                          • grodek
                            Senior
                            • 06-2015
                            • 527

                            #14
                            KOLOR: jasnozłote, idealnie klarowne.
                            PIANA: biała, drobnopęcherzykowa bardzo obfita i trwała.
                            ZAPACH: typowy dla "belgów", czyli głównie brzoskwinia, morela z odrobiną przypraw i ziół.
                            SMAK: smukłe, nieco wytrawne w smaku, delikatnie kwaskowate. Wyraźnie wyczuwalne morele i delikatne przyprawy. Całość ładnie ułożona, z niewielką goryczką na finiszu. Alkohol w ogóle niewyczuwalny w smaku, pomimo że to 8,5 % deklarowane na etykiecie.
                            WYSYCENIE: wysokie jak na tripla przystało.
                            OGÓLNIE: termin do 07.03.2018. Bardzo smaczny, ułożony, klasyczny tripel. Ostatnie piwo z tryptyku blond-brune-tripel z St Feuillien, które mi smakowało, tak jak pozostałe. Butelka 0,33L zakupiona w Smakpiwa.pl.
                            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12118

                              #15
                              W tym roku browar obchodzi 150 rocznicę.

                              Cały czas 8,5% alk.

                              Aromat - owocowy (kwaskowe śliwki, morele), lekka korzenność
                              Piana - wysoka, nie jest trwała, ale zostawia poszarpaną wersję na dłużej
                              Barwa - słomkowo-złota, łagodnie zamglona
                              Wysycenie - wysokie, musujące
                              Smak - owoce, które z jednej strony są kwaskowe, a z drugiej nieco podsuszone, zleżałe z lekką słodyczą (głównie śliwki, morele), lekka korzenność z odrobiną goryczki, u mnie jest trochę alkoholu
                              ​​​​​​​Treściwość - zdecydowana

                              Przyzwoite, ale nie jest to mój faworyt z tego browaru

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎