Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    #16
    Jako kamikadze, którego ciężko zrazić do jakiegokolwiek piwa (bo w każdym doszukuję się czegoś ciekawego), i tym razem skusiłem się na zakup dwóch sztuk piwa STRONG, tym razem w półlitrowych PET-ach. zmroziłem odpowiednio, przelałem do pokalu, i powiem iż smakowało mi bardziej niż podczas ostatniej oceny tego piwa, nie czuć było aż tak wyraźnie alkoholu pomimo tych 8.1% , ale może jest to spowodowane odpowiednim zmrożeniem.
    Last edited by Mario_Lopez; 31-03-2010, 10:27.
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłote, klarowne. [4]
      Piana: Brak. [1]
      Zapach: Słodki, sztuczny, miodowy. [2]
      Smak: Słodycz, słodycz i ohydny alkoholowy posmak na finiszu. Okropieństwo... [1]
      Wysycenie: Bardzo niskie, co znacznie utrudnia picie. [1.5]
      Opakowanie: PET 0,66l. Etykieta badziewna. Widać, że to piwo dla meneli. [1.5]
      Uwagi: Muszę sobie w końcu wyznaczyć jakieś dolne granice moich piwnych eksperymentów...

      Moja ocena: [1.55]
      Last edited by wrednyhawran; 23-08-2012, 23:19.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #18
        Nie ma fotki? No to proszę, niech każdy widzi, czego należy unikać:
        Attached Files
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • kotstan
          Junior
          • 09-2005
          • 28

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, ale taki powszedni nic nadzwyczajnego. [3]
          Piana: To piwo ma dopiero pianę jak się je nalewa z ponad metro do szkła. Momentalnie opada, nie pozostaje na szkle. [1]
          Zapach: alkohol ze słodem, trudno wyczuć piwo. [2]
          Smak: słodki.......słodki.........słodki, trudno doszukać się czegoś innego. No na pewno czuć alkohol. [1.5]
          Wysycenie: Brak. Co prawda widać jakieś pojedyncze bąbelki ale ich zupełnie smakowo nie czuć. [1]
          Opakowanie: Największy plus tego piwa, ładny kapsel. Znośna etykieta. Butelka norma. [3]
          Uwagi: Piłem piwo butelkowe 500ml, etykieta trochę różni się od tych 660ml. Jeżeli kogoś nie porywa ciekawość odradzam. Cena w hipermarkecie 2,50 i tak za wysoka.

          Moja ocena: [1.75]

          Comment

          • Pianek
            Junior
            • 10-2014
            • 21

            #20
            Co z produkcją tego piwa? (Gorsza jakościowo od innych)
            Co z wpływem na zdrowie?

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pianek Wyświetlenie odpowiedzi
              Co z produkcją tego piwa? (Gorsza jakościowo od innych)
              Co z wpływem na zdrowie?
              Spytaj w browarze. Niżej masz wszelkie namiary:

              Centrala
              Aleja Krakowska 77
              05-552 Wólka Kosowska

              tel. +48(22) 756-15-45, 715-69-69
              fax: +48(22) 715-69-71

              Dział sprzedaży:
              mg@jablonowo.pl
              btolkacz@jablonowo.pl
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Pianek
                Junior
                • 10-2014
                • 21

                #22
                Tam zapewne powiedzą mi wszystko co najlepsze. LIcze na obiektywne oceny

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pianek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tam zapewne powiedzą mi wszystko co najlepsze. LIcze na obiektywne oceny
                  Obiektywne oceny to są w tym wątku.
                  Jak widać wszystkim smakowało.
                  Last edited by sibarh; 04-10-2014, 10:29.
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Pianek
                    Junior
                    • 10-2014
                    • 21

                    #24
                    Ale nie ma tu niczego o jego wpływie na zdrowie i sposobie wytwarzania oraz jak on różni się od wytwarzania innych rodzajów piw z tzw wyższej półki. Smak - rzecz gustu

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #25
                      Bo tym się tutaj nie zajmujemy. Nikt z oceniających nie produkuje tego piwa.

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                        Spytaj w browarze. Niżej masz wszelkie namiary:

                        Centrala
                        Aleja Krakowska 77
                        05-552 Wólka Kosowska

                        tel. +48(22) 756-15-45, 715-69-69
                        fax: +48(22) 715-69-71

                        Dział sprzedaży:
                        mg@jablonowo.pl
                        btolkacz@jablonowo.pl

                        Obecnie i Tarczyn produkuje te piwo.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Neptune
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 184

                          #27
                          Na zdrowie wpływa tak samo jak każdy inny alkohol. Różnica jest taka, że lepsze piwo (pod "lepszym piwem" nie mam na myśli Lecha, czy Tyskiego, ani nawet Heinekena, czy Grolscha) może być mniej wypłukane z witamin i minerałów. Kosztem krótszego czasu przydatności do spożycia.
                          Wytwarza się też względnie tak samo, z tym że w lepszych piwach używa się lepszych składników - to chyba oczywiste. Więcej lepszej jakości słodu, nie używanie surowców niesłodowanych celem podbicia zawartości akloholu, więcej chmielu...

                          Comment

                          • LubieStrongi
                            Senior
                            • 02-2016
                            • 195

                            #28
                            Warka do 06.07.16:
                            Opakowanie: Puszka. W miarę dobre wzornictwo, znacznie bardziej oryginalne od Książa i Tyskiego, które są dosyć podobne.
                            Barwa: Barwa jasna z bardzo obfitą pianą na trzy palce, redukującą się po 4 (!) minutach.
                            Aromat: w aromacie jest diacetyl, karmel i chlebek, przez moment poczułem kwas izowalerianowy (!), alkohol wyczuwalny w przyjemny, delikatny sposób, współgra z resztą.
                            Odczucie w ustach: słodowe, słodkawe, do tego chlebek, lekki mokry karton, czuć alkohol, przechodzący w posmaki chlebka, lekko kwaskowate.
                            Opinia: Ocena nr 1. Pijalne i przyjemne, jedno z bardziej znienawidzonych i przez browarbizowiczów piwo, patrząc po ocenach, a szkoda. Gdybym tylko wiedział, jak obsługiwać Artomat, to piwo otrzymało by czwórkę...
                            Last edited by LubieStrongi; 07-02-2016, 22:27.

                            Comment

                            • LubieStrongi
                              Senior
                              • 02-2016
                              • 195

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny... [5]
                              Piana: ...z bardzo obfitą pianą na trzy palce, redukującą się po 4 (!) minutach... [4]
                              Zapach: ...w aromacie jest diacetyl, karmel i chlebek, przez moment poczułem kwas izowalerianowy (!), alkohol wyczuwalny w przyjemny, delikatny sposób, współgra z resztą. [3.5]
                              Smak: ...słodowe, słodkawe, do tego chlebek, lekki mokry karton, czuć alkohol, przechodzący w posmaki chlebka, lekko kwaskowate, ale przez to balansuje tą słodkawość. Pozostawia długi posmak chlebka z masłem i alkoholu. Na pewno nie jest puste. [4]
                              Wysycenie: Czuć buzowanie bąbelków, wysycenie jest wysokie, co w połączeniu z kwaskowością orzeźwia. [4.5]
                              Opakowanie: Puszka. W miarę dobre wzornictwo, znacznie bardziej oryginalne od Książa i Tyskiego, które są dosyć podobne. [4]
                              Uwagi: Ocena nr 1, kupione za 2,49 w "Małpce Express". Pijalne i przyjemne, jedno z bardziej znienawidzonych i przez browarbizowiczów piwo, patrząc po ocenach, a szkoda. Ludzie, to nie jest tyskolechożubrożywiec, to piwo z browaru regionalnego i zdecydowanie ma lepszą jakość niż do tej pory! Spokojnie, znam inne piwa, piłem porter z Ambera, ale nie można mieć tak złego podejścia do piwa. Czasów, aż Kormoran kiedyś uwarzy stronga 9% z 45 IBU musimy doczekać, ale w razie czego jest Harde. #KochajmyStrongiTakSzybkoOdchodza

                              Moja ocena: [3.9]

                              Comment

                              • rafalek21
                                Senior
                                • 04-2015
                                • 1407

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LubieStrongi Wyświetlenie odpowiedzi

                                Uwagi: Ocena nr 1, kupione za 2,49 w "Małpce Express". Pijalne i przyjemne, jedno z bardziej znienawidzonych i przez browarbizowiczów piwo, patrząc po ocenach, a szkoda. Ludzie, to nie jest tyskolechożubrożywiec, to piwo z browaru regionalnego i zdecydowanie ma lepszą jakość niż do tej pory! Spokojnie, znam inne piwa, piłem porter z Ambera, ale nie można mieć tak złego podejścia do piwa. Czasów, aż Kormoran kiedyś uwarzy stronga 9% z 45 IBU musimy doczekać, ale w razie czego jest Harde. #KochajmyStrongiTakSzybkoOdchodza

                                Moja ocena: [3.9]
                                Niskie oceny tego piwa wynikają z tego, że jest ono po prostu słabe, nawet jak na swój marny styl. Nie jest to żadna złośliwość, a to czy jest to piwo regionalne czy nie, właściwie nie ma znaczenia.
                                Rozumiem, że tobie smakuje to piwo i nie mam z tym problemu, tylko zastanawia mnie skąd taka wysoka ocena, skoro wymieniłeś sporo wad jak na jedno piwo: diacetyl, kwas izowalerianowy, mokry karton, alkohol i masło w smaku). Ciekaw jestem jak wysoka byłaby ocena jakby nie było np. tego kwasu izowalerionowego - który wg. mnie skreśla każde piwo.

                                Co do Kormorana, to w regularnej ofercie mają Krzepkie które ma 7,4% alkoholu na 14,5 blg - rasowy strong, nawet mocniejszy od Hardego.
                                Last edited by rafalek21; 22-03-2016, 00:31.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎