Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kapsreiter, Hopfenkrone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Kapsreiter, Hopfenkrone

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5,2 %, eks. 12,6%, kapsel firmowy browaru
    Kolor - jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, trwała, 1 cm kożuszek dotrwał do końca
    Zapach - wyrażny słodowy plus nuta chmielowo-ziołowa
    Gaz - okey
    Smak - średni słód, spory wyraźny chmiel, średnio słodkie, sympatyczna nutka ziołowa, średnia goryczka, która pod koniec spożycia zdecydowanie wzrosła
    Smaczne.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1328 ( 792 opisane na forum ) 692 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Bier:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Początkowo uderzyła mocna nuta metaliczna, która jednak szybko "wietrzeje", a właściwie zostaje przykryta przez słodową bazę, a potem czuć wyraźne nachmielenie. Rzeczywiście za Sibarhem mogę potwierdzić, że goryczka rośnie ku końcowi i określenie "hopfenkrone" nabiera sensu. Piwo jest treściwe, bo mimo zdecydowanego finiszu chmielowego jest też zdecydowany słodowy fundament.
      Intrygujące piwo, określone jako "Vollbier", jest rzeczywiście pełne, treściwe. Nomenklatura austriacka różni się od niemieckiej (nie mówiąc od prostej czeskiej) i dla mnie nie jest, z racji kiepskiej dostępności, zbyt jasna. To piwo IMO łączy cechy niektórych niemieckich hellesów, czy tych bardziej treściwych - eksport z chmielowa pilsową rześkością.
      Początek był nieco rozczarowujący, ale na finiszu zdecydowanie lepiej.
      Ciekawe i smaczne.
      Drink-Hala - Wrocław

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #4
        Hopfenkrone

        Kolor: Słomkowy, klarowny.
        Piana: Drobna, bielutka i średniej wysokości. Nie jest zbyt trwała.
        Zapach: Słodowy z lekką kwiatowością w tle.
        Smak: Słodowy początek. Powoli dociera silna goryczka, nieco ziołowa i zostawia długi, mocno goryczkowy finisz. Smaczne.
        Wysycenie: Średnie, bardzo delikatnie szczypie.
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎