Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • barthez
    Senior
    • 07-2005
    • 367

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemny, pod światło refleksy koloru wiśni - jak dla mnie w jak największym porządku. [5]
    Piana: Tutaj 4, piana ładna, gęsta, ale moim zdaniem mało trwała. [4]
    Zapach: Współgra ze smakiem, choć na początku wydawał mi się dosyć ostry. Coś jakby ciemny chleb z rodzynkami. [5]
    Smak: Wg mnie jest to porter łatwy w odbiorze, czuć lekko kawowy posmak i delikatną kwaskowatość, która zupełnie nie przeszkadza. Jak dla mnie super! [5]
    Wysycenie: Obniżam o pół oceny, moim zdaniem trochę zbyt wysokie. [4.5]
    Opakowanie: Elegancka ciemna butelka, etykiety w złoto-czarnej tonacji, zawierają wszystkie potrzebne informacje. [5]
    Uwagi: Zakupione w Almie w Focus Mall w Bydgoszczy, w bardzo dobrej cenie - 4,45-4,50.

    Moja ocena: [4.875]

    Comment

    • grex
      Junior
      • 01-2012
      • 6

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Tutaj bardzo wielka zaleta tego piwa. Kolor ciemny , niczym czarna dziura pochłaniająca światło prawie całkowicie. Ledwo na brzegach kufla widoczne przebłyski. [5]
      Piana: Piana na początku spora , potem powoli opada zostawiając lekki kożuszek. [4]
      Zapach: Mocne nuty kawowe, karmelowe. Bardzo przyjemny apetyczny zapach. [5]
      Smak: Dla mnie kwintesencja piwa. Najlepszy smak portera którego piłem. Mocno wyczuwalne palone słody, karmel , kawa. Finisz więczocy elegancką goryczką , nie za mocną - taką najbardziej lubię [5]
      Wysycenie: Nie zwracałem uwagi , ale w sam raz. Nie odbija się [4.5]
      Opakowanie: Przepiękne zdobienie , czarno-złote. Kapsel idealnie pasujący do charakteru piwa [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.875]
      "Piwo to życia smak"

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        Wizualnie ładne piwo. W aromacie na początku nuta razowego chleba, która szybko oddała pole karmelowi. W smaku gładkie, przyjemne. Alko-nuta minimalna (wręcz żadna - mam w pamięci spotkanie z lwowskim porterem), jest lekka karmelowa słodycz z nutą lukrecji, goryczka niewielka - ani palono-kawowa, ani czekoladowa. Piwo gładkie, ale niezbyt finezyjne. Pomimo to krajowa czołówka moim zdaniem.

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Właściwy dla stylu, rubinowe przebłyski pojawiają się pod żarówką. [5]
          Piana: Zapowiada się bardzo dobrze, ale szybko znika, niemal nie pozostawiając śladów. [3]
          Zapach: Dosyc intensywny, kawowo-owocowy, lekko wyczuwalny alkohol. [4]
          Smak: Kawa zbożowa, suszona śliwka to na plus. Piwo wydaje się być pełne, ale wynika to z pewnej "ulepkowatości". Ciężkie, słodowe, wręcz słodkawe, da się wyczuć alkohol. Brak goryczy i wytrawności, niestety... [3.5]
          Wysycenie: Nie myślałeł, że to kiedyś napiszę... mogłoby być wyższe [3.5]
          Opakowanie: Niezłe, stonowane, dość eleganckie. [4]
          Uwagi: Piłem kilka dni po terminie. Ogólnie do wypicia, ale dla mnie za mało wytrawne. Dużo bardziej smakował mi niedawno Grudniowy z Ciechanowa...

          Moja ocena: [3.725]
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            Warka do 23.08.2012 wyraźnie kwaskowa, ciemne akcenty słabo zauważalne
            Popsute w sklepie
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • Browar-Besko
              Senior
              • 06-2011
              • 317

              Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
              Smak czekoladowo-herbaciany z nutą miodu spadziowego, nie wyczuwa się alkoholu mimo dużej jego zawartości. Piana na początku obfita i gęsta, ale jednak zbyt szybko opada. Piękny hebanowo-kawowy kolor, jak widać na zdjęciu.
              Cena 4,39 zł.
              Attached Files

              Comment

              • Browar-Besko
                Senior
                • 06-2011
                • 317

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: piękny hebanowo-kawowy [4.5]
                Piana: na początku obfita i gęsta, ale jednak zbyt szybko opada [3.5]
                Zapach: przyjemny, cynamonowo-kawowy [4.5]
                Smak: czekoladowo-herbaciany z nutą miodu spadziowego, nie wyczuwa się alkoholu mimo dużej jego zawartości [4]
                Wysycenie: trochę za małe [4]
                Opakowanie: bardzo ładne, na kontretykiecie jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat bezzwrotna, brak podanej optymalnej temperatury konsumpcji [4.5]
                Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                Moja ocena: [4.175]

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  W całym kraju chmury, albo wręcz leje, a ten znów miał słońce ))
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    Zaczynam podejrzewać fototapetę i ze dwa halogeny .

                    Comment

                    • Browar-Besko
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 317

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zaczynam podejrzewać fototapetę i ze dwa halogeny .
                      Jeśli już, to tylko jeden, bo dwóch cieni na zdjęciu nie ma !
                      Last edited by Browar-Besko; 27-06-2012, 08:15. Powód: poprawka

                      Comment

                      • ave_piter
                        Member
                        • 01-2011
                        • 45

                        dla mnie jeden z lepszych porterów na rynku! spokojnie może się równać z Żywieckim odpowiednikiem. Jest tylko odrobinę słodszy, a ja to lubię
                        amatorpiwa.blogspot.com

                        Comment

                        • Jurgenau
                          Junior
                          • 06-2012
                          • 26

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemny, pod światło rubinowy [5]
                          Piana: Ciemnobeżowa, gęsta piana. Nie utrzymuje się długo tworząc wianuszek. Średnioziarnista pozostaje na ściankach szklanki. [4.5]
                          Zapach: Mocno kawowy, prawie niewyczuwalna goryczka, nie jest jednak tak intensywny jak lubię. [4]
                          Smak: Kawowy (kawa bez cukru z małą ilością mleka), lekko karmelowy, raczej smak gorzkiej czekolady ale takiej ze śliwką w środku. Czuć również goryczkę, jednak nienachalnie. W porównaniu do porterów, które piłem są to najlepiej wyważone proporcje między słodem a goryczką. Najbardziej przypomina mi to śliwkę otoczoną czekoladą. W późniejszej fazie picia czuć coraz bardziej słodkie elementy, w których czekolada schodzi na dalszy plan a owocowość dominuje. [5]
                          Wysycenie: Nie jest wysokie, jednak nie umniejsza walorów tego piwa. [4.5]
                          Opakowanie: Za bardzo przypomina opakowanie czekolady, może było to założenie producenta, jednak uważam, że konkretna, klarowna, jednoznaczna etykieta była by o wiele trafniejsza, jednak na plus przemawia tekstura etykiety. [4]
                          Uwagi: Jest to najlepszy porter jaki piłem do tej pory, gdyby nie chęć delektowania się nim, wypiłbym go w rekordowym tempie. Nawet, gdyby goryczka była ciut większa, nie zaszkodziło by to Grandowi.

                          Moja ocena: [4.525]

                          Comment

                          • GrzesBydgoszczy
                            Junior
                            • 08-2012
                            • 3

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: czarne nawet pod światło [4.5]
                            Piana: stoi długo kremowa [4.5]
                            Zapach: czekolada zdecydowanie [4]
                            Smak: porter w pełnej krasie taki wzór do naśladowania palony słód i gorzka czekolada świetny [5]
                            Wysycenie: odpowiednie [3.5]
                            Opakowanie: jedno z najlepszych na rynku [5]
                            Uwagi: oby na nim się wzorowali

                            Moja ocena: [4.5]

                            Comment

                            • ZKB
                              Senior
                              • 12-2009
                              • 172

                              Ostatnio nie widuję tego portera w sklepach? Czy orientuje się ktoś z Was czy jest on warzony cały rok?
                              Beer is for life not just for christmas !

                              Comment

                              • Carlo22
                                Senior
                                • 05-2012
                                • 182

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZKB Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ostatnio nie widuję tego portera w sklepach? Czy orientuje się ktoś z Was czy jest on warzony cały rok?
                                Raczej tak, w każdym razie nie przypominam sobie bym nie widział GIP'a w sklepach przez jakiś okres Wszystko pewnie zależy od sklepu. Np. w pewnym małym sklepiku blisko mojej uczelni zagościł Koźlak A wcześniej nigdy go nie było

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎