Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Białystok, Rynek Kościuszki, Brama [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    Białystok, Rynek Kościuszki, Brama [zamknięte]

    Otwarty niespełna 2 tygodnie temu ogródek piwny, a w zasadzie knajpa-ogródek zlokalizowany pomiędzy "czerwonym" kościołem, a centrum "Astoria" na zapleczu terenowym oddziału Archiwum Państwowego przy Rynku Kościuszki.

    Tym co wyróżnia to miejsce na tle innych, podobnych ogródków są dwa fakty:
    1. Właściciele nie podpisali z żadnym koncernem umowy na wyłączność i
    2. W związku z powyższym nie miał związanych rąk i wstawił beczkowego Ciechana po 6,50 PLN za kufelek 0,5l.

    Jest to pierwsze i jak na razie jedyne miejsce, gdzie można napić się w Białymstoku lanego Ciechana. Oprócz Ciechana piwo z KP - Żubr, Lech, Tyskie z beczki. Z butli dodatkowo Koźlak i Żywe z Ambera.

    Miejsce spoko. Trzymam kciuki
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #2
    Od niedawna można nabyć beczkowego Irisch'a z olsztyńskiego Kormorana. Jest coraz fajniej i oby utrzymał sie ten trend w zapodawaniu nowych piwek

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Wpadłem tam na chwilkę. Knajpa wygląda ciekawie, trochę przeszkadzały mi meble i parasole Lecha. Ciechan był smaczny, choć na pewno był filtrowany. Panienka zza baru twierdziła, że nie. Irish wyszedł, ale powiedziano mi, że będzie na dniach.

      Comment

      • zAjkA
        Senior
        • 12-2004
        • 1089

        #4
        Nie pozostaje nic innego jak wpaść tam przy najbliższym pobycie w Białymstoku
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Byłem po raz kolejny. Niestety, Irlandzkie nie dojechało. Ciechan pyszny, jak poprzednio. Co ciekawe - w trakcie mego tam pobytu zamawiano tylko Ciechany.

          Comment

          • Piecia
            Senior
            • 02-2002
            • 3307

            #6
            Zawiodłem się, bo byłem 2 tyg temu i............. zamknięte (sobota, godzina 20.00) spróbuję zawitac także w kolejną sobotę (11 X), ale obawiam się, że może być tak, jak z warszawską Melyną...
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • nikita_banita
              Senior
              • 06-2003
              • 1363

              #7
              Jest to bardziej ogródek piwny na świeżym powietrzu, więc trudno sie dziwić, że bar ma charakter sezonowy. Widziałem w tygodniu, że zwinęli się już na zimę całkowicie. Kolejne otwarcie prawdopodobnie późną wiosną...

              Comment

              • nikita_banita
                Senior
                • 06-2003
                • 1363

                #8
                Bar znów otwarty! Ciechan w stałej ofercie - smaczny, dobrze schłodzony - jak dla mnie super - i miejsce i piwo .

                Z ciekawostek - knajpa dostała jeden, duży "parasol" od Ciechana i jest on rozpostarty nad kontuarem właśnie. Są dostępne również piwa butelkowe - widziałem Koźlaka, Ciechana Miodowego i Żywe. Z koncerniaków - Tyskie, Lech i Żubr z beczki oraz jakieś Redsy i Desperados.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Już dwa sezony minęły a wpisu żadnego. Działa toto? Był Ciechan w 2010 i 2011?
                  Last edited by Pendragon; 21-11-2011, 21:34.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3307

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Już dwa sezony minęły a wpisu żadnego. Działa toto? Był Ciechan w 2010 i 2011?
                    Lokal sezonowy - pewnie powróci w kwietniu - był z beczki Ciechan (7 zł/ 0,5), był też (widziałem raz na kranie, piłem) jakiś wynalazek z Wilna.

                    Poza tym spory wybór (jak na białostockie knajpy) butelek: Lwówek, Racibórz, Żywe, Ciechany - ale ceny wyższe chyba 8 zł.
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Ciekawe czy w tym roku będzie działać.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Tydzień temu nic nie wskazywało, że ma być otwarte. Brama była zamknięta.
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • Piecia
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 3307

                          #13
                          Ja słyszałem, że ma działać-ale bez piwa. Carlsberg i Szambelan
                          Koniec i bomba,
                          Kto nie pije ten trąba !!!
                          __________________________
                          piję bo lubię!

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎