Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Gdańskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    EB, Gdańskie

    Piwo jasne pełne, alkoholu do 6,2%, ekstraktu 12,5%, butelka 0,5 litra, zakupione w sklepiku spożywczym koło dworca Gdynia Główna Osobowa.

    Przyzwoita (do czasu) piana, mało gazu, kolor jasnozłoty, typowy chmielowy zapach, w smaku - dosyć silna goryczka, trochę przypominająca cieszyńskie Brackie.

    W sumie niezłe piwko.

    PS. Butelka została wypita po powrocie do domu. Wcześniej, w trakcie oczekiwania na pociąg w Gdyni próbowałem także tego piwa wersji beczkowej (w takiej małej knajpce tuż nad wyjściem z dworcowego tunelu) i wówczas także dobrze smakowało.
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    W zeszłym roku w czasie pobytu w Gdańsku odradzano mi to piwo jako "syf dla żuli". Ja jednak zupełnie nie zrażony tymi ocenami kupiłem i... BINGO! Bardzo mi to piwko smakowało, przypominało trochę starego dobrego Heveliusa, tego warzonego w Gdańsku. Niestety, nigdy nie spotkałem "Gdańskiego" we Wrocławiu
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • yendras
      Senior
      • 12-2001
      • 2052

      #3
      Gdańskie jest rzeczywiście zupełnie niezłe. Może bez fajerwerków, ale bedąc w Sopocie wolałem je od np. Tyskiego czy Lecha. Poza Wybrzeżem nigdzie go nie widziałem.

      Comment

      • skandal
        Senior
        • 05-2002
        • 1439

        #4
        Gdańskie ponad wszystko!
        Jeszcze jakiś czas temu gdy było robione w Gdańsku było to świetne piwko.Zgadzam się że mówi się że to piwo dla żuli itd. ale to bzdura. W ogóle wyroby byłego browaru Heweliusz były świetne np. Kaper po prostu boski! albo Heweliusz Classic pianka gruba i gęsta i utrzymywała się bardzo długo.Niestety od czasu gdy zamkneli nam w Gdańsku browar i produkują Gdańskie w Elblągu wydaje mi się że jakość spada. Dobrze że chociaż dalej je produkują

        Comment

        • skandal
          Senior
          • 05-2002
          • 1439

          #5
          To fakt że nie ma go w innych rejonach kraju,będąc parę razy na południu kraju widziałem z gdańskich piw tylko Kapra w Krakowie

          Comment

          • Wukasch
            Junior
            • 08-2002
            • 25

            #6
            Gdańskie

            Czy w Gdańsku jest browar? Tubylcy twierdzą ze jest a na pewno był. Piwo Gdańskie jest, pierwsze wrażenie troche jak EB (smak) z dodatkiem wrocławskiego Fulla(kolor). Byłem blisko...produkcja Elbrewery. Lekkie piwo (przynajmniej w smaku) o nie całkiem lekkim ekstrakcie 12,5 % wag. oraz zawartości alkoholu 6.2%. Warto spróbowac, dobre do obiadu o wyczuwalnej goryczce z odrobina pianki. Piwo raczej lokalne bynajniej spotkałem się z nim jedynie w Gdańsku, w małym spożywczym sklepie (w hiperach brak).
            Wukasch - piwo jest dobre,piwo pić trzeba, kto piwo pije ten pojdzie do nieba :stout:

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #7
              Tu jest link do tematu o tym piwie. Wystarczyło poszukać...
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • Nałóg
                Junior
                • 11-2002
                • 8

                #8
                Gdańskie to moje ulubione piwko.Z zakupem nie mam problemu,bo mieszkam w Gdańsku .Opinia,że to piwko dla żuli wzięła się z tego,ze cena jest przystępna 2,10-2,20 bez kaucji i mniej zamożni piwosze częto je kupują.Nie bez znaczenia jest też moc 6,2%.Ogólnie browarej jest pierwsza klasa z mocnym smakiem goryczki,co upadabnia je nieco do piw czeskich.Co do browaru gdańskiego,to niestety jest zamknięty.Łapy maczał w tym Heineken,z którym miasto się teraz sądzi.Naajgorsze jest to,ze przed zamknięciem browar został zmodernizowany...

                Comment

                • wriggle
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 322

                  #9
                  O piątej rano w Gdańsku bardzo mi smakowało. Tylko nie było gdzie usiąść, bo było po deszczu i wszystkie ławki były mokre. A tak poważniej to doskonałe piwo. Podoba mi się jego goryczka. Nie podoba się zasięg, czyli to, że jest regionalne.
                  ONE LOVE

                  Comment

                  • perłyfan
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 1244

                    #10
                    Poleżakowało sobie w mojej lodówce, ale w końcu dorwałem się. Zawsze podchodziłem z sentymentem do tego piwa. Kiedyś często bywałem w Gdańsku i pijałem Gdańskie. Po raz kolejny wypite z prawdziwą przyjemnością. Kolorek złoty, mocno jakoś gazowane, trochę podszczypuje w język. Zapach intensywny, chmielowy. Piana na początku duża, potem słabnie, ale i tak jest dzielna do końca i coś tam zostaje. W smaku jest wyraziste, mocno goryczkowe i orzeźwiające. Etykietka śliczna. Godne polecenia

                    Moja ocena: [3.775]
                    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                    Comment

                    • bury_wilk
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 2655

                      #11
                      Piję to piwo co roku będąc nad morzem i mam do niego spory sentyment. Sentyment ten pozostał nawet po zmianie browaru, mimo, że piwo już nie to...
                      Co do konkretów, to Gdańskie jest niezłe. Może nie rewelacyjne, ale niezłe na pewno. Kolor jest złoty, nasycenie średnie. Piana biała, trochę nierówna, dość gruboziarnista, utrzymuje się wystarczająco długo, choć mistrzostwo świata, to nie jest. Zapach typowo chmielowy, dość ostry, przez co bardziej orzeźwia. trochę brak mu dodatkowych akcentów. W piciu, również dobrze orzeźwia. Jest średniogoryczkowe, nieźle nachmielone, z bardzo lekkim posmakiem słodu. Trochę brak mu indywidualności, ale jest smaczne. Etykietka jest zgrabna, pozornie mało pomysłowa (co przy odrobinę bliższym przyjrzeniu okazuje się nieprawdą) i bardzo charakterystyczna. Wykonana dokładnie i elegancko.

                      Moja ocena: [3.8]
                      Lubię kiedy się zieleni
                      Lubię jak się piwo pieni...

                      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        #12
                        Kolor złocisty, jasny, ale nie za jasny.
                        Piana obfita, drobnopęcherzykowa, niestety zbyt szybko opadająca, niewiele pozostaje.
                        Nasycenie w porządku, średnia ilość drobnych bąbelków.
                        Zapach dość zdecydowany, chmielowo-słodowy.
                        Goryczka średniointensywna, posmak słodowy trochę za słaby, jak na tak wysoki ekstrakt.
                        Butelka żywiecka (a czasami b. podobna do niej "amberowska"...), etykieta dość skromna i prosta, ale coś w niej jest, robi dobre wrażenie wizualne.

                        Ach! kiedyś to Gdańskie było dobre, gdy było gdańskie nie tylko z nazwy... Ale i teraz jest wcale niezłe.

                        Moja ocena: [3.6]
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • skandal
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1439

                          #13
                          cieszy fakt ze innym Gdańskie też smakuje-dobre jest bo jest dobre i tanie

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jak dla mnie za jasny jak na taki ekstrakt. [3.5]
                            Piana: Wysoka, drobnoziarnista. Zostaje solidna kołderka, poza tym ładnie odmierzają się łyki na ściankach. [4]
                            Zapach: Silny, jak dla mnie przede wszystkim słodowy. Później czuć już więcej chmielu. [4]
                            Smak: Przyznam, ze w saku spodziewałem się Specjala z inną etykieta, a się przyjemnie zdziwiłem, bo piwo jest zdecydowanie inne. Wyraźna słodowość, ale nie taka typowo koncernowa, poza tym odpowiednia ilosć goryczki. Ogólnie ciekawy, zdecydowany smak. [4]
                            Wysycenie: Świetne. [5]
                            Opakowanie: Etykieta dość klasyczna we wzornictwie. Do tego ciekawy kapselek. [4]
                            Uwagi: Zakupione w gdyńskim barze Atut - dzięki Abernacka!
                            Żałuję, że nie dane mi było skosztować prawdziwego Gdańskiego, ale to elbląskie jest całkiem pijalne.

                            Moja ocena: [4.025]

                            Comment

                            • Borysko
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1144

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor typowo pilsowy, jasny (ciut za jasny). Klarowne. [4.5]
                              Piana: Piana dosyć drobnopęcherzykowa, średniowysooka. Niezbyt trwała. [4]
                              Zapach: Dla mnie raczej słaby, ale chmielowy i czysty. [3.5]
                              Smak: Smak przyzwoity. Delikatna słodowość, minimalna słodycz. A do tego wyrazista (zadziwiająco jak na koncerniaka) goryczka i smaczek chmielowy. [3.5]
                              Wysycenie: Właściwe, sporo małych banieczek idzie do góry. [4]
                              Opakowanie: Bez fajerwerków, ale plus za kapsel z nadrukiem. [3.5]
                              Uwagi: W sumie całkiem pijalny produkt. Nie będę tęsknił, ale przy okazji nie odmówię

                              Moja ocena: [3.625]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎