Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bractwo Piwne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BAJ
    Senior
    • 02-2002
    • 201

    Bractwo Piwne

    Czy ktoś z forumowiczów ma informacje na temat działalności organizacji pod nazwą: Towarzystwo Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne?
    gdzie się piwo warzy
    tam się dobrze darzy
  • paveuek
    Senior
    • 09-2001
    • 410

    #2
    Znalezione przez www.google.com

    CYTAT

    Wywiad z Panem Lechem Pietrzakiem, Wielkim Mistrzem Bractwa Piwnego.
    Jest Pan Wielkim Mistrzem Bractwa Piwnego, proszę przybliżyć czytelnikom swoją organizację.


    Sąd Wojewódzki w Łodzi, 28 grudnia 1995 roku, zarejestrował Towarzystwo Promocji Kultury Piwa - Bractwo Piwne, prace nad stworzeniem stowarzyszenia rozpoczeliśmy jeszcze w roku 1994. Bractwo jest specyficznym, "związkiem zawodowym piwoszy polskich", nasz podstawowy cel umieściliśmy w nazwie towarzystwa: chcemy promować Kulturę Piwa..

    Co Pan przez to rozumie ?

    Wszystko co ten złocisty napój otacza: jego jakość, cena, warunki w jakiej przychodzi piwoszom delektować się swoim trunkiem, atmosfera w piwiarniach i nowy styl picia, który my nazwaliśmy: "elegancja i umiar przy kuflu".

    Jak te szczytne zamiary wprowadzicie w życie ?

    Najtrudniej będzie "nauczyć" Polaków "...umiaru przy kuflu". Większość z naszych rodaków preferuje "wschodniosłowiański" styl spożywania, a mianowicie do utraty przytomności, w napojach alkoholowych przede wszystkim widzą procenty. Dlatego też powodzeniem cieszy się czysta gorzała i napoje winopochodne, których cena jest relatywnie niższa niż ceny piwa. Browary też ugieły się pod naporem preferencji klientów - każdy liczący się zakład produkuje piwo jasne mocne, na etykietach podawana jest zawartość alkoholu w przeliczeniu na objętość (wyższa od zawartości alkoholu w przeliczeniu na wagę). Dla piwosza podstawową informacją jest rodzaj piwa i zawartość procentowa ekstraktu. Ale dość narzekać. Pragniemy organizować imprezy, które przypomną biesiadny charakter piwa. Chcemy kultywować stare tradycje i tworzyć nowe wartości związane z chmielowym napojem: karczmy staropolskie, biesiady piwne etc. Uważamy, że dorosła młodzież powinna zobaczyć jak miło można się bawić przy jednym góra dwóch kuflach dobrego piwa, w miłej atmosferze, śpiewając i czując się jednym wielkim bractwem... Bractwem Piwnym.

    A co z jakością i ceną piwa ?

    Większość polskich browarów produkuje dobre piwo, nie musimy się za nie wstydzić w Europie. W przyszłości, jako towarzystwo ochrony konsumenta piwa, będziemy kontrolować i reagować na wszelkie "wpadki" browarów i obniżenie się jakości piwa. Najgorsza rzecz dzieje się z ceną piwa. Proszę sobie uzmyslowić, że aż ok. 75% z ceny detalicznej piwa wędruje do ministerstwa finansów Jaki jest efekt tej polityki ? W sklepie dobre piwo (0,5l. napoju o zaw.alk. 4,5%) nie jest wstanie konkurować z "jabolem" (0,75l. cieczy o zaw. alk. 8%-12%). Za cenę butelki wódki kupimy około sześciu butelek piwa, a powinniśmy conajmniej dwa razy więcej (w Czechach piętnaście !). W czerwcu 1996 roku wystosowaliśmy protest do Pana Wicepremiera, ministra finansów Grzegorza Kołodko, do dziś bez echa. W najbliższym czasie chcemy ponowić protest, ale w innej, bardziej widowiskowej formie.

    Co może Pan powiedzieć o polskich piwiarniach ?

    Nie wyobrażam sobie dnia bez odwiedzenia jednej z łódzkich piwiarni i wypicia kufla chłodnego piwa. Faktem jest, że nie mamy jeszcze tradycji biesiadowania, a próba nawiązania rozmowy z nieznajomym wspólnie pijącym piwo np. "jak ci smakuje ?" w najlepszym razie zakończy się stwierdzeniem: "co cię to obchodzi". Przeciętna polska piwiarnia jest niestety bez indywidualnej atmosfery, zazwyczaj zadymiona, zmusza klienta do szybkiego skonsumowania napoju. Chcemy promować piwnych barmanów, którzy są "sercem" piwiarni. To dzięki ich dobrej pracy będzie mniej chamstwa i wulgaryzmów, a co za tym idzie więcej klientów. Dobry barman dba o klienta i o jego otoczenie. W przyszłym roku ogłosimy ogólnopolski konkurs o miano Najlepszego Barmana Piwnego Roku.

    Wasze plany na przyszłość ?

    Dalsza promocja stowarzyszenia. Do tej pory byliśmy uczestnikami: Forum Inicjatyw Pozarządowych w Warszawie, Targów Piwa w Bydgoszczy i w Kielcach. Przed nami jeszcze targi w Łodzi i Gdańsku. Nawiązujemy kontakty z przemysłem piwowarskim i podobnymi do nas organizacjami z całej Europy. Planujemy wiele imprez promujących ,nasz "styl" picia piwa, konkurs o którym mówiłem wcześniej a poza tym chcemy wydać przewodnik po polskich piwiariniach

    Jak można się do Was dołączyć ?

    Przede wszystkim trzeba mieć ukończone osiemnaście lat i lubić piwo. Podstawowym ogniwem towarzystwa jest Lokalny Krąg Bractwa Piwnego, terenem działania jest miasto lub gmina. Aby utworzyć Kršg potrzebne jest dziesięć osób, chcących działać razem z nami. Na wszelkie pytania przysłane na nasz adres:


    Bractwo Piwne
    Towarzystwo Promocji Kultury Piwa
    Piotrkowska 77
    90-423 Łódź
    odpowiemy niezwłocznie.

    Co można Panu życzyć ?

    Tańszego i jeszcze lepszego piwa, miłej i biesiadnej atmosfery we wszystkich polskich piwiarniach i zdrowia bym dlugo mógł pić mój ulubiony napój - piwo.

    Życzę to Panu i wszystkim piwoszom z Bractwa Piwnego.

    Dziękuję i zapraszam wszystkich do współpracy z naszym towarzystwem.

    Zobacz stronę Bractwa Piwnego-http://www.ikki.com.pl/~brapiw
    Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
    Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

    Comment

    • endriu
      Member
      • 03-2001
      • 57

      #3
      Zapodam adresy:

      KAPITUŁA
      (Zbigniew Olobory)
      Ul. Piotrkowska 77, 90-423 Łódź
      e-mail: olobeer.@snack.p.lodz.pl

      Krąg Łódzki
      (Marek Suliga)
      Ul. Piotrkowska 6
      90-270 Łódź
      Pub "Peron6"

      Krąg Krakowski
      (Jacek Walawski)
      Ul. Blich 6 m 11
      31-502 Kraków

      Krąg Lubiński
      (Tomek Wróblewski)
      59-302 Lubin 4
      Skr. Poczt. 180

      Jak jesteście ziateresowani to mogę wam podesłać zeskanowany biuletyn informacyjny.

      pozdrowienia

      Comment

      • Radegast
        Senior
        • 02-2001
        • 1124

        #4
        No nic tylko zakładać Krąg Wrocławski.
        Hej oddział forumowy z Wrocławia, co Wy na to?
        Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

        Comment

        • pjenknik
          • 08-2001
          • 3388

          #5
          Spokojnie można też założyć krąg Opolski lub Opolsko - Nyski
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • celt_birofil
            † 2017 Piwosz w Raju
            • 09-2001
            • 4469

            #6
            PAMIĘTACIE??

            Był kiedyś taki tasiemcowaty serial "W kamiennym kręgu"
            Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              endriu napisal/a
              Zapodam adresy:


              Krąg Łódzki
              (Marek Suliga)
              Ul. Piotrkowska 6
              90-270 Łódź
              Pub "Peron6"


              Jak jesteście ziateresowani to mogę wam podesłać zeskanowany biuletyn informacyjny.

              pozdrowienia
              taaa.... Ciekawe, skąd go masz
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                Dla niezorientowanych, z czego gęba mi się cieszy - jak byłam na szkoleniu w Łodzi w Peronie 6 mielismy forumowe spotkanko: ja - Endriu - Slavoy - Talrasha i ucięlismy sobie dość długą pogawędkę z p. Suligą degustując przy tym spora ilość piw (wyszłam z pustymi kieszeniami )
                No i przy okazji oberwało nam się biuletynami

                Gdzies w jakimś temacie nawet zapodalismy o Bractwie, ale nie pamiętam, w którym
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • maryhh
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 1895

                  #9
                  wszak nasze forum jest jednym wielkim bractwem i po cóż sie jeszcze dodatkowo zrzeszać?
                  Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                  "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                  do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                  Comment

                  • marcopolok
                    Senior
                    • 10-2001
                    • 2334

                    #10
                    hmm no właśnie

                    jakieś legitymacjie ze zdjęciem
                    i opłaty członkowskie
                    bez brody...

                    Comment

                    • celt_birofil
                      † 2017 Piwosz w Raju
                      • 09-2001
                      • 4469

                      #11
                      Originally posted by marcopolok
                      hmm no właśnie
                      jakieś legitymacjie ze zdjęciem
                      i opłaty członkowskie
                      legitymacja - wafel albo etykieta
                      składka członkowska - 10 kapsli / miesiąc
                      Co Wy na to?
                      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                      Comment

                      • marcopolok
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 2334

                        #12
                        Celcik zejdź na ziemię!!!!!!!!!

                        za kapsle mini browaru nie kupisz
                        bez brody...

                        Comment

                        • BAJ
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 201

                          #13
                          Deklaracja programowa, statut .... bardzo ładnie. Ale co oni tak naprawdę robią? Czy ktoś zetknął się z praktyczną działalnością tej firmy na piwnej niwie ?
                          gdzie się piwo warzy
                          tam się dobrze darzy

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Praktycznie raz byli u mnie na giełdzie w Świebodzicach (chyba 4 lata temu) i od tej pory nie odezwali się. Na maile też nie odpowiadali, więc podejrzewam, że jest to towarzystwo wzajemnej adoracji.
                            Zresztą ja załozyłem takie stowarzyszenie dziesięć lat temu, tylko bez takiego zadęcia. Po trzech latach nam się odechciało, bo żeby pić piwo, nie trzeba płacić składek i wydawać biuletynów.

                            Comment

                            • talrasha
                              Senior
                              • 11-2001
                              • 685

                              #15
                              Marusia napisała

                              Dla niezorientowanych, z czego gęba mi się cieszy - jak byłam na szkoleniu w Łodzi w Peronie 6 mielismy forumowe spotkanko: ja - Endriu - Slavoy - Talrasha i ucięlismy sobie ...
                              Czasami bywam w Peronie i co ciekawe cały czas pan Suliga mnie poznaje, i wita bardzo miło.
                              Nawet myślałem, by zgłosić się do ich organizacji, ale przeszło mi jak pomyślałem ile mi wiedzy jeszcze do nich brakuje.
                              Marusia chyba pamięta jeszcze jak mnie w ławkę wbiło jak pan Suliga zaczął opowiadać o piwku.
                              Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎