Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Golbeer Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Sulimar, Golbeer Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #2
    Piwo jasne, pełne. Wyprodukowane dla Spirit Partner przez Sulimar.
    Kolor za jasny jak na 14,2 Blg.
    Piana nietrwała i niegęsta.
    Wysycenie w normie
    Smak sztuczny
    Opakowanie nietypowe, okazjonalne
    Attached Files

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor ciemnej słomy. [3.5]
      Piana: Nie za wysoka, średno trwała. [3.5]
      Zapach: Słodowo-owocowy, nawet wyczuwalny. [4]
      Smak: Początkowa słodowość przechodziła w nieprzyjemną, zbyt mocną goryczkę. Jeśli komuś odpowiada ta wytrawność - piwo pije się lekko. [3.5]
      Wysycenie: Spore. [4.5]
      Opakowanie: Nawet interesujące, w miarę estetyczne, jak znalazł dla kolekcjonerów etykiet piłkarskich. [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.775]

      Comment

      • woosaa
        Senior
        • 07-2005
        • 1548

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasna słoma,aż nie chce się wierzyć że to 14 [2]
        Piana: niezbyt trwała,biała,z początku gęsta,póżniej robi się dziurawa [3]
        Zapach: hm,w miarę dość słodowy,lecz po chwili jakby stęchły [3]
        Smak: niezbyt wyrażny,ni to mocno słodowy,mało goryczkowy,jedyne co to wyrażna MOC bije z tego piwa(mimo że mocne) [3.5]
        Wysycenie: słabe i to bardzo,szkoda [3]
        Opakowanie: nawet się podoba,podane wszelkie info ,fajny kapsel [4.5]
        Uwagi: ogólnie rozczarowanie!PZDR

        Moja ocena: [3.225]
        mb WOS

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złociste, bardziej bliżej do jaśniejszej odmiany niż ciemniejszej, przy piwie mocnym powinny być na odwrót [4.5]
          Piana: biała, zwarta, drobna, dośc długo sie utrzymuje, nie osadza się na szkle [4]
          Zapach: intensywny, typowy słodowy zapach fermentacji [3.5]
          Smak: jak zwykle w polskich mocnych piwach dominuje słodycz, w wypadku tego piwa połączona z ciekawą goryczką, dość pełne i treściwe [3]
          Wysycenie: bez zarzutu [5]
          Opakowanie: ciekawa promocja piłki nożnej, jednak minus za ściągnięcie designu, ciekawy kapsel, jak dla mnie ok [4]
          Uwagi: Opis jest identyczny jak przy piwie Formuła Beer, z tej przyczyny, że jest to ten sam produkt, piłem Formułę wczoraj więc smak pamiętam, piwo różni sie tylko tylko etykietą

          Moja ocena: [3.5]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Niby bursztyn, ale jakiś taki... Pod światło cytryna. Nie wiem, coś nakombinowali. [3.5]
            Piana: Mimo prób wymuszenia, błyskawicznie redukuje się do dywanika. [3]
            Zapach: Lekki, słodowy, jakby lemoniadowy. Ujdzie w tłoku. [3]
            Smak: Na szczęście czuć jakąś goryczkę, ale dodatki podobne jak w Mocnym Kiperze, ino mniej intensywne. Landrynkowe. [3]
            Wysycenie: Sporawe. W tym przypadku to dobrze - zagłusza smak... [4]
            Opakowanie: Głupia nazwa. Ekstrakt podali! i kapsel oryginalny! Trza dać dużo... [4.5]
            Uwagi: Nieco podobne do Mocnego, ale jednak inne. Na szczęście na plus. Czemu tak mało piwne??

            Moja ocena: [3.15]
            Last edited by Seta; 25-11-2008, 23:18.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty. [4.5]
              Piana: Ziarnistość taka jak w przypadku piany z płynu do mycia naczyń. Tyle, że żywotność dużo krótsza. [1.5]
              Zapach: Trochę nieprzyjemne, kwaśne. W tle lekki, znajomy zapach... znany mi z Pilsweiserów grybowskich. [3]
              Smak: Kwaskowate na początku. Dalej pojawia się posmak charakterystyczny, jak w zapachu, dla lagerów z Grybowa. Oczywiście mniej wyrazisty i do tego kojarzący się z przypalonym makaronem lub ryżem. Goryczka pojawia się jako trzecia. Nie ma jej dużo i jest lekko cierpka. Najciekawszy jest posmak końcowy - cierpko-słodowy. Posmaków alkoholowych nie wyczułem. Ogólnie: piwo ma swój, "oryginalny" smak. [3]
              Wysycenie: Dość wysokie, może trochę zbyt wysokie. [4.5]
              Opakowanie: Po etykiecie od razu można poznać, że to piwo jest bratem "Formuła Beer". Kto wpadł na pomysł łączenia w nazwie produktu słów polskich i angielskich? Wychodzą z tego koszmarki językowe. [3]
              Uwagi: 0,5l butelka we wrocławskiej Drink Hali za 2,35 zł. W kategorii cena/jakość daję 4/5 pkt. Piwo ma pewne niepożądane przeze mnie elementy smakowo-zapachowe, ale da się wypić. Jest "oryginalne" i choć daleko mu do mojego ideału, to wolę je, niż przykładowo popularnego Lecha. Bo ma swój smak.

              Moja ocena: [3]
              Last edited by chemmobile; 11-05-2009, 18:26.
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #8
                kolejne piwo z tego browaru zaliczone lecz nie do powtórki
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Adrian_Gdynia
                  Junior
                  • 07-2009
                  • 10

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Kolor bursztynowy, choć trochę za jasny jak na piwo mocne [3]
                  Piana: Gruboziarnista, biała. Bardzo szybko opada nie pozostawiając nawet delikatnego kołnierzyka. Zupełnie znika. [1.5]
                  Zapach: Słodowy z wyraźną słodyczą. Nawet przyjemny. [4]
                  Smak: Czuć gorycz, lecz aż za bardzo dominuje tu słodycz. [3]
                  Wysycenie: Idealne. [5]
                  Opakowanie: Cudo to nie jest, jednak wpada w oko. [4]
                  Uwagi: "Oficjalne piwo kibica" - Szczerze wątpię aby kibic często sięgał po to piwko. Ja jako kibic już do niego raczej nie wrócę.

                  Moja ocena: [3.35]

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ładne głębokie złoto, pasujące do ekstraktu. [4.5]
                    Piana: Niezbyt wysoka i błyskawicznie znika do zera. [2]
                    Zapach: Silnie słodowy, ale z wyraźną słodkawą, mdlącą, kwiatową nutą. [2]
                    Smak: Ulepkowata słodowość charakterystyczna dla wielu piw mocnych, przechodząca we wrażenie wodnistości, a potem bardzo nieprzyjemny, kartonowy posmak. Goryczki niemal nie stwierdzono. Wypić się da, ale zupełnie bez przyjemności. [2.5]
                    Wysycenie: Bardzo dobre. [4.5]
                    Opakowanie: Samo wzornictwo etykiety nie jest takie straszne jak na piwo kibicowskie, ale i tak mam sporo powodów do minusów: niezrozumiałe hasło "Oficjalne piwo kibica" (że niby zatwierdzone przez PZPN? )głupi napis "Specjalna Edycja Piłkarska", idiotyczny anglojęzyczny znaczek "Authentic Classic Recipe", obcojęzyczne określenia piwa na kontrze (po co? że niby na eksport? śmiechu warte...), durny kapsel z "Fun Collection". [2.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [2.475]

                    Comment

                    • otvirak
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 766

                      #11
                      myślenie pozytywne

                      Dostrzegam pozytywy tego piwa - butelka jest bezzwrotna, więc można (a nawet trzeba) wyrzucić i zapomnieć
                      niepoprawny czechofil


                      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                      WISŁA MISTRZ!

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, klarowny. Za jasny jak na stronga ale ładny. [4]
                        Piana: Szybko zniknęła, grube bąble szybk wybuchają i rozsadzają pianę, to wskazuja na zbyt wysokie wysycenie. [3]
                        Zapach: Małointensywny, słodki, słodowo-sztucznomiodowy. [3.5]
                        Smak: Słodki, bez cienia goryczy. Smak rozwodnionego piwa miodowego. Jakaś sztuczność w tym jest wyczuwalna. Ogólnie jest to do wypicia, ale nie ma nad czym się rozpisywać. O, jednak jest jakiś przebłysk nawet niezlej chmielowej goryczki na samym końcu, ale minimalny. [3.5]
                        Wysycenie: Piana sugerowała wysokie, podczas picia nie jest jednak tak wyczuwalne. lekko musuje, jest ok. [4]
                        Opakowanie: Piłkarskie. Mnie jako kibicowi, nawet sie podoba. Brak ekstraktu, kapsel z szyszkami chmielu "Fun Collection Strong" - nie wiem o co chodzi, ale takiego jeszcze nie mam więc plus. [4]
                        Uwagi: Przy tej cenie piwo należy zaliczyć do niezłych, bo jest wypijalne. Szału nie robi, ale nie można powiedzieć, że się je źle pije. Szczególnie podczas meczu polskiej reprezentacji (tak, wciąż jeszcze naiwnie w nich wierzę)

                        Moja ocena: [3.525]
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańczowe złoto. [4]
                          Piana: Gęsta, kremowa, znika szybko do małej warstewki. Po chwili tylko pierścień. [3.5]
                          Zapach: Średniointensywny, słodowy. W tle zapach przypominający pomarańczę! [3.5]
                          Smak: Na początku lekka, jakby pomarańczowa owocowość, miesza się z nawet przyjemną goryczą. Zostaje lekko kwaskowy posmak. Ogólnie nieco dziwny. [3.5]
                          Wysycenie: Średniowysokie. Delikatnie szczypie w język i do końca wyczuwalne. [4.5]
                          Opakowanie: Piłkarska etykieta, nie wyszukana. Kiepski kapsel. [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.55]
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎