Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Biało Czerwone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Van Pur, Biało Czerwone

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemna słomka, ładny [4]
    Piana: jeśli można znawać pianą szybko znikające szumowyny, to była [1.5]
    Zapach: niby coś tam było, ale kiedy wąchałem wodę mineralną, to pachniała tak samo [2]
    Smak: niezdecydowany - niby wszystkiego po trochu (blaszanego posmaku też), a jednocześnie nie ma w nim niczego oryginalnego [2.5]
    Wysycenie: duże bąble na początku, potem znikły [3]
    Opakowanie: niebzyt wymyślna pucha "narodowa", ale wzrok przyciąga [3]
    Uwagi: Kupiłem w niewielkim sklepie na Młyńskiej w Katowicach. Rozumiem, że piwo "zrobione" przy okazji EURO 2008, śmiem jednak wątpić, by trafiło w gusta kibiców (i nie tylko). Pewnie wróci w 2012

    Moja ocena: [2.35]
    Last edited by Czapayew; 10-07-2008, 07:55.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • Samoglow
      Senior
      • 07-2007
      • 606

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasny bursztyn, nawet spodziewałem się jaśniejszego, jak na 5% idealny. Wykryłem natomiast jakieś nieznaczne "farfocle". Zła filtracja? [4.5]
      Piana: Niewielka, dość dziurawa, szybko zanika. Nic ciekawego. [3]
      Zapach: Przyjemny, lekko słodowy, nie za mocny, bez obcych naleciałości. [4]
      Smak: Przeciętny, trochę słodu, chmiel nie za mocny, gorycz raczej niewielka, pije się w miarę przyjemnie, ale sam Van Pur robi lepsze o podobnych parametrach. [3]
      Wysycenie: Na bardzo przyzwoitym poziomie, bąbelki natomiast dość leniwe. [4]
      Opakowanie: Jak sama nazwa wskazuje - biało - czerwone. Nie będę naruszał średniej. Za to, że pucha - 4, za brak ekstraktu - 3,5. [3.5]
      Uwagi: Jak na cenę 1,49, to naprawdę niezłe, ale wolę kupić za 2 zł Classica z Ambera o podobnych właściwościach, ale jednak smaczniejszego. (Mówimy oczywiście o puszkach, których nie lubię i zwykle nie kupuję)

      Moja ocena: [3.5]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: słomkowy, kalrowne [4]
        Piana: obfita przy nalewaniu, średniopęcherzykowa, dośc szybko opada, krzaczasta, nie osadza się na szkle [2.5]
        Zapach: typowe dla piw stołowych, zapach słodu z domieszką czegoś mało piwnego, no grysu kukurydzianego [2.5]
        Smak: ogólnie lepszy niż sie spodziewałem, dobrze zarysowana goryczka, trochę za bardzo szczypie w język [3.5]
        Wysycenie: za dużo bąbelków przez co piwo wydaje sie "ostre" [3.5]
        Opakowanie: proste i oryginalne, mi sie podoba ta puszka w barwach biało-czerwonych [5]
        Uwagi: przeciętne piwo na szybkie ugaszenie pragnienia, bez rewelacji, można się napić i zapomnieć

        Moja ocena: [3.15]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak na cenę 1,49, to naprawdę niezłe
          W dąbrowskim INTERMARCHE cena "podskoczyła" do 0,79 zł
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • motonita2002
            Member
            • 01-2011
            • 41

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
            Pewnie wróci w 2012
            Prorok czy jak ?? Jest dostępne w najnowszej ofercie REAL za jedyne 7zł/4szt.
            Last edited by motonita2002; 24-04-2012, 16:31.

            Comment

            • chris1985
              Senior
              • 07-2011
              • 227

              #7
              Jak na Van Pur to calkiem przyzwoite piwo - i ta i typowa żelazna puszka. Smak nie zbyt goryczkowy i slodki, przez co dobrze gasi pragnienie. Ogolnie podoba mi sie rowniez ta patriotyczna nazwa Bialo czerwone. Mimo wszystko nie wiem czy jeszcze do niego wrócę, bo sa lepsze masówki.
              Tylko moje piwo mnie rozumie...

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny, bladozłoty. [3]
                Piana: Niewysoka i dość szybko opadła, pozostawiając drobne ślady. [2.5]
                Zapach: Rozwodniony słód. [2.5]
                Smak: Bardzo lekki, wręcz nieco wodnisty, najpierw trochę kwaskowy, potem bardziej słodki. Bez finiszu, bez cienia goryczki. Smak słabego, taniego, ale wypijalnego piwa. [2.5]
                Wysycenie: Trochę szczypie, ale pewnie ma orzeźwiać i orzeźwia. [4]
                Opakowanie: Biało-Czerwona (choć nie do końca) okolicznościowa żelazna pucha. W ogóle to chyba piwo okolicznościowe, wypuszczane przy okazji różnorakich imprez sportowych z udziałem Polaków. Czepnę się kolorystyki, bo skoro piwo jest z nazwy "biało-czerwone" to puszka też powinna być biało-czerwona a nie biało-siwo-bordowo-złota. Drobny mankament, ale po zmianie i zbliżeniu kolorystyki do naszych barw narodowych bardziej zachęcałoby do kupna. [3.5]
                Uwagi: Piwo można kupić i wypić z pobudek patriotycznych. Cierpienia przy tym nie ma.

                Moja ocena: [2.65]
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładne, nasycone złoto. [4.5]
                  Piana: Średnia, szybko opada do zera. [2]
                  Zapach: Słodowo-chmielowy z lekkimi nutami kwiatowo-kukurydzianymi. Po ogrzaniu już tylko ściera. [2]
                  Smak: Lekka słodowość, niemal zero goryczki, a potem potężna kukurydziana ściera. Paskudztwo. [2]
                  Wysycenie: Potężne, ale to dobrze, inaczej jeszcze ciężej by się to piło. [4.5]
                  Opakowanie: Okropna puszka w barwach narodowych, z tandetnym liternictwem. [2]
                  Uwagi: Pite 9 lipca 2012.

                  Dopiłem tylko dlatego, ze był upał, a ono było zimne...

                  Moja ocena: [2.25]

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoto, klarowne. A nie powinien być biało czerwony ? [5]
                    Piana: Tworzy się gęsta i duża, taka że ciężko nalać na raz. Ale jest bardzo nietrwała. Po 3 minutach kompletne zero. [2]
                    Zapach: Słodowy, słodki, alkoholowy, kwaskowy w głębi. [2.5]
                    Smak: Słodowo - kukurydziany, goryczka bliska zeru. Lekko kwaskowe. Mało smaczne. Mdłe, muliste. [2]
                    Wysycenie: W porządku. [4]
                    Opakowanie: Brzydota w barwach biało czerwonych. Puszka. Brak informacji o ekstrakcie. [1.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [2.4]

                    Comment

                    • Psychomanteum
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 207

                      #11
                      A tak to wygląda.
                      Attached Files
                      Last edited by Psychomanteum; 03-11-2012, 10:49.
                      http://picasaweb.google.pl/psychomanteum1/
                      2011 kapsli - 44 państwa... w tym 222 Polska

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Piję tegoroczną edycję i... Mam wrażenie, że Van Pur podciągnął jakość. To piwo jest całkiem niezłe. Pojawia się niewielka, ale jednak przyjemna chmielowa goryczka. Jest i posmak zbożowy, chociaż piwo nie ma za wiele ciała. Do tego słodkawa nuta, chyba taka "utleniona". Poza tym brak jakichś nieprzyjemnych posmaków - kwasku, mokrej szmaty czy kartonu.

                        Niczym nie zachwyca, ale jak na masowy produkt w cenie poniżej 2 zł jest nad wyraz przyzwoite.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎