Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Honsebrouck, St. Louis Kriek Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Van Honsebrouck, St. Louis Kriek Premium

    Butelka 0,25 litra, alkohol 3,2 %, eks. brak, kapsel dedykowany piwu (dwie wisienki)
    Kolor - wiśniowy
    Piana - rózowa, drobna, średniowysoka i średniotrwała
    Zapach - wyraźny wiśniowo-słodki
    Gaz - właściwy
    Smak - wyraźny wisniowo-słodki, ( 25 % soku), mocno słodkie, w tle lekka pestkowa goryczka
    Poprawny " soczek"

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1725 - moje 902 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Kriek:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      #3
      Parametry i opakowanie jak u Sibarha.
      Zapach wiśniowy z lekką winną nutką.
      Piana znika dość szybko, ale pozostawia po sobie pajęczynkę.
      W smaku miłe, słodko-kwaśne, jak dla mnie mogło by mieć nieco więcej pestkowego aromatu. Orzeźwia bardzo dobrze, w sam raz na lato.
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • rafi_
        Member
        • 05-2005
        • 58

        #4
        mi niesmakuje, raczej chemiczne, w skladzie sztuczne aromaty i słodzik, niewarte ponad 7 zl.

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          #5
          Alkoholu ma to piwo 3,2%, soku wiśniowego 25% dodatkowo cukier, substancję słodzącą, słód jęczmienny i pszeniczny. Na nalepce dystrybutora znajduje się ponadto informacja, że piwo zawiera 14,5% ekstraktu. Jest to piwo fermentacji spontanicznej, ale w smaku dominuje sok wiśniowy narzucający skojarzenia z... sokiem wiśniowym.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19166

            #6
            Dobre, lekkie i orzeźwiające piwo na lato. Rzecz jasna nie w litrach....
            Zachowuje piankę, oblepiając delikatnie szklankę. W smaku czuć odrobinę słodyczy przebijającą się za wyraźną kwasowością typową dla tego stylu. Zdarzyło mi się pić "koncerniaka" z sokiem i jeśli mam być szczery to wolę to piwo zamiast 'bełta'.
            Mnie smakowało!

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19166

              #7
              btw, u mnie nie było napisu "premium" - teraz zauważyłem!

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Jak dotąd chyba skutecznie zdarzyło mi się omijać krieki. Ten jest pierwszy.
                W smaku i zapachu dominuje wiśnia i aromat pestkowy, ja jeszcze wyczuwałem coś jakby zapach dzikiej czereśni.
                Dla mnie piwo jest za słodkie a dodatek sztucznego słodzika absolutnie mnie zniesmaczył.

                Etykieta również bez napisu "premium". Piwo bazowe miało 15 Blg.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  ... Piwo bazowe miało 15 Blg.
                  E tam, doczytałem etykietę i 15 jest to procentowa zawartość wiśni

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎