Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Luzak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Namysłów, Luzak

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: prawdziwa słoma,klarowna [3.5]
    Piana: zaraz po nalaniu nieżle strzela/wybucha,trochę za szybko opada,w dodatku tworząc niezłe dziury/kratery,biała [3.5]
    Zapach: za dużo dodatków owocowo-kwiatowych,minimalny aromat chmielowy,nie za bardzo świeży [2.5]
    Smak: bezbarwny smak!ni to wodnisty,ni to owocowy(stare owoce),prawie bez goryczki [2]
    Wysycenie: w kuflu za duże,w ustach trochę za słabe [3]
    Opakowanie: w miarę ciekawa barwa etykiety,kontry i krawatki z logo "JAKO"+kapsel firmowy też "JAKO",podana tylko zaw.alk. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [2.55]
    mb WOS

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ot, zwykły pilsowy. [4]
      Piana: Średnia, nie opada za szybko. [4]
      Zapach: Niezbyt mocny, słodowo-chmielowy. Przyjemny. [4]
      Smak: Bardzo słodowy, treściwy. Po chwili pojawia się lekka nuta chmielowa (bardzo ciekawa) i lekka wytrawna. [4.5]
      Wysycenie: Idealne. [5]
      Opakowanie: Ciekawa etykieta, nie tandetna, nie krzykliwa. [4]
      Uwagi: Nie mam pojęcia gdzie kupione, a pite ze 2 lata temu.

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Brakująca fotka:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • andszcz
          Senior
          • 07-2008
          • 310

          #5
          Namysłów?

          Kto w końcu robi to piwo? Wrzuciłem w wyszukiwarkę hasło "Jako" i wyświetliła mi się strona jakiegoś przedsiębiorstwa z Wielkopolski. Mają swoje marki (właśnie ten Luzak), szyld - więc co to za twór? Żelazków (tu mieści się siedziba) leży kawałek od Namysłowa (faktycznego producenta?).
          "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2768

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
            Kto w końcu robi to piwo? Wrzuciłem w wyszukiwarkę hasło "Jako" i wyświetliła mi się strona jakiegoś przedsiębiorstwa z Wielkopolski. Mają swoje marki (właśnie ten Luzak), szyld - więc co to za twór? Żelazków (tu mieści się siedziba) leży kawałek od Namysłowa (faktycznego producenta?).
            Jako to rozlewnia i hurtownia napojów w wsi Kokanin pod Kaliszem.
            Poniżej masz link do tematu o tej firmie.

            Jako Kokanin
            Last edited by Pankracy; 21-12-2009, 14:26.

            Comment

            • andszcz
              Senior
              • 07-2008
              • 310

              #7
              Dzięki
              "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty rozświetlony. [4]
                Piana: Całkiem spora, biała, niestety, po chwili zostaje tylko chuda plama... [3]
                Zapach: Słaby, słodowo-owocowy. Jeszcze coś... Metal? [3]
                Smak: Lekka goryczka, słód i odcień kwaskowaty. W trakcie konsumpcji jednak spłaszczony słód... [3.5]
                Wysycenie: Duże, pasuje do charakteru piwa. [4]
                Opakowanie: Czytelna etykieta, estetyka nie powala. Tym razem krawatka i kapsel "w temacie" Toyoty Aygo. [3.5]
                Uwagi: Daaawno nie piłem, ale nie bardzo jest czego żałować...

                Moja ocena: [3.325]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasnozłocisty, jakiś taki bez wyrazu [2.5]
                  Piana: biała, drobna, dość rozlazła, po nalaniu spooro, po kilku minutach prawie nie ma [2]
                  Zapach: jak dla mnie jest to zapach wody do której ktoś wylał piwo, prawie niewyczuwalny, a to co czuć lekka słodowa woń fermentacji [2]
                  Smak: wodniste, szczypiące w język, oprócz minimalnie wyczuwalnej goryczki metaliczny posmak ze słodowym posmaczkiem [2.5]
                  Wysycenie: za duże, nie lubię tego szczypania wywołanego przez CO2 [3]
                  Opakowanie: zdecydowanie najlepsze rzecz w tym piwie, oryginalna etykieta rzucająca się w oczy, firmowy kapsel JAKO [4.5]
                  Uwagi: wypić (choć z trudem) można by potem zapomnieć

                  Moja ocena: [2.4]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Candlekeep
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 367

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowy, zupełnie przeciętny. Takaż też i ocena. [2.5]
                    Piana: Całkiem zgrabna - gęsta, choć niezbyt trwała. [3]
                    Zapach: Niby jest, ale jakby go nie było. Kompletnie bez wyrazu. [1.5]
                    Smak: Mógłbym napisać to samo, co w rubryce "Zapach". Piwo niemal bez smaku. Brak odpychających nut, ale tak naprawdę to brak jakichkolwiek nut. [1.5]
                    Wysycenie: Zbyt wysokie. Jakby nie było całkiem natulane, ale "dosycane". [1.5]
                    Opakowanie: Zdecydowanie najmocniejszy element tego piwa - etykieta ładna, nie kiczowata. Niestety - pozostawia wiele do życzenia jeśłi chodzi o informacje. Brak danych o ekstrakcie, a w kwestii składu jedyne, co można wyczytać, to że "zawiera słód jęczmienny". [3.5]
                    Uwagi: Piwo sprawia wrażenie niemal identyczne, jak piwa koncernowe. Nie ma w nim nieprzyjemnych nut, ale też brakuje mu jakiegokolwiek charakteru. Piwo kompletnie bez wyrazu - zapomina się o nim zaraz po tym, jak skończy się je pić.

                    Moja ocena: [1.775]
                    Last edited by Candlekeep; 13-11-2010, 22:43.

                    Comment

                    • Candlekeep
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 367

                      #11
                      Drobna korekta - przy opakowaniu wprowadziłem omyłkowo wartość 3, a nie 3,5 (takie miałem założenie).
                      Próba edycji miała jedynie symboliczne znaczenie - ogólna ocena nie uległa zmianie. (aczkolwiek te pół punktu raczej i tak nie wpłynęłoby znacząco na ogólną ocenę). Jestem bardzo rozczarowany tym piwem.

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2292

                        #12
                        Warka do 05.01.12 solidna a jeśli patrzeć na stosunek jakości do ceny to już naprawdę warto zainwestować. A ile? Całe 1.65 zł.
                        Taka jest zresztą sugerowana cena na etykiecie z szyjki butelki.
                        Luzak z rozlewni Jako przypomina do złudzenia w smaku Zamkowe z Namysłowa.
                        Kolorystyka etykiety przypadkowa?
                        Produkowane prawdopodobnie metodą HGB bije i tak "nasze najlepsze".

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          wersja puszkowa
                          Attached Files
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • KajusAnt
                            Senior
                            • 02-2013
                            • 347

                            #14
                            Ta puszkowa nie jest przypadkiem z Piotrkowa od Sulimara?

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomka w kierunku do jasnego złota. [4.5]
                              Piana: Słaba, zostawiła lekki kożuszek i prawie żaden ślad na szkle. [2]
                              Zapach: Przyjemny, chmielowy. [4]
                              Smak: Lekka goryczka, jeszcze lżejsze posmaki słodowe.
                              Trochę za wodniste. Pije się, jakby miało 3.8% alk. Smakuje jak niejeden czeski pilsener. [4]
                              Wysycenie: Zdecydowanie za duże. [1.5]
                              Opakowanie: W czeskim stylu.
                              Jakoś kojarzy mi się z světlým ležákiem, czyli z piwami, dla mnie, z dalekiego Południa. [4]
                              Uwagi: Piwo z datą do 18.09.2014.

                              Moja ocena: [3.7]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎